Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben

Aşk, romantizm ve cinsellik ağırlıklı münasebetleri temsil eden 5. evin aksine, 7. ev dünyaya ve insanlara nasıl bağlandığımızı gösterir, ortaklık ve evlilik gibi konuları kapsar. Alçalan burç olarak da tanımlanan 7. ev, tamamlanmak için ihtiyaç duyduğumuz diğer yarımızdır. Bütünleşebileceğimiz eşin özelliklerini öğrenmek ve kalıcı bir ilişkide aradığımız nitelikleri analiz etmek için 7. evdeki burca, bu burcun yönetici gezegeninin haritadaki konumuna bakarak yorum yapılır. 7. ev aynı zamanda ilişkilerimizde ortaya çıkan etki ve tepkilerimiz, bu nedenle gölge kimliğimizdir.

 

Yükselen burç insanları karşıladığımız evimizin giriş kapısına benzetilirse, bu durumda 7. ev kapımızı hevesle çalan ve tanıdık bir hisle içeriye davet ettiğimiz kişilerdir.

 

Zorlanmadan bir ilişkiye başlayabiliyor musunuz yoksa kendinizi genelde yalnız olarak mı tanımlıyorsunuz? Evleneceğiniz kişinin özellikleri nelerdir? Aşk hayatınızı trajik mi buluyorsunuz yoksa aşkta şanslı olduğunuzu mu hissediyorsunuz? Birden fazla kez evlenme ihtimaliniz var mı? Evliliğiniz mutluluk mu vaat ediyor yoksa çatışma mı? Tüm bu soruların yanıtları 7. evde gizlidir.

 

Örneğin 7. evinde Yay burcu ya da Jüpiter olan kişi, genelde Yay özellikleri sergileyen insanlara çekilebilir. Zira kendisinde bulunan Yay tarafını bir partnerde tecrübe etmek ister. Yabancı uyruklu ya da farklı etnik kökenden bir partner verebilen bu konum, partnerin sık seyahat edebileceğini gösterir. 7. evdeki burçlar kadar, burada bulunan gezegenler de önem taşır. 7. evdeki Venüs ve Jüpiter ilişkilerde son derece şanslı, mutlu ve kazançlı olmak anlamına gelebilir. Kişinin partneri maddi zenginliğe sahip, toplum tarafından beğenilen biri olabilir.

 

Örneğin Güneş’i 7. evde yer alan kişi, ilişki merkezli düşünür ve yaşar. 7. evde Koç burcu ya da burada konuşlanmış Mars agresif, dinamik ve fevri bir partnere işaret ederken, harita sahibinin evlendikten sonra öfkeli ve tepkili biri haline dönüşebileceği de söylenebilir. Tıpkı 7. evinde Balık burcu bulunan kişinin evlendikten sonra partneri için büyük fedakârlıklar yapan biri haline gelmesi gibi.

 

Bu evde bulunan Oğlak burcu ya da Satürn birilerine bağlanmak konusunda zorluk verebilir. Geç evlilik ya da mantık evliliği demektir. Genelde kişiye 30 yaşından sonra evlenmesi önerilir zira öncesinde evlenirse evliliğinde kalıcılık sağlaması zordur. Kişi genelde kendisinden yaşça daha büyük ve daha tecrübeli partnerleri cazip bulabilir. Evlendikten sonra eşiyle ortak bir şirket kurabilir veya belli bir konuda uzmanlaşarak,  başarılı bir kariyer edinebilir.

 

Ay ve Merkür 7. eve düştüğünde, birden fazla evlilik anlamına gelebilir. 7. evdeki Kova burcu ya da Uranüs, partner konusunda şaşırtıcı tercihler yapmakla ilgilidir. Sözüm ona cazip bulunan partner ya delidir ya da dahi! Harita sahibi zeki ve sıra dışı insanlardan etkilenir ve ilişkisinde özgürlüğünü muhafaza etmek ister.

 

7. evinizde Neptün ya da Balık burcu yer alıyorsa, bilhassa evlilik konusunda ayakları yere sağlam basan kararlar vermeniz, gözünüzü boyayan perdeleri kaldırmanız önerilir. Partnerinizin bir bağımlılığı olup olmadığı ve sadakati konusunda gerçekçi bir tutum takınmanız faydalı olabilir.

 

Akrep burcu ya da Plüton 7. evdeyse, kişi en büyük dönüşümlerini ilişkileri ve evliliği vesilesiyle gerçekleştirebilir. Sevgi ve nefret ekseninde şekillenen ilişkiler hem yıkım hem de yeniden doğum etkisi yaratabilirler.

 

7. evin yönetici gezegeninin yerleştiği burç ve ev, partnerinize nerede ve nasıl rastlayabileceğinizi açıklayabilir. Transitler ise ilişkinizin seyri konusunda fikir edinmenizi sağlar. Örneğin 1. Evde ilerleyen transit Satürn kişinin ayrılık kararı almasını simgeler ancak 7. Evdeki Satürn partnerin tercihi yönünde bir ayrılığın işareti sayılabilir. Tabi yukarıda bahsi geçen örneklerin bilgi vermek amacıyla genellendiğini gözden kaçırmamanız gerekiyor.

 

İlişkiler evini inceleyerek pek çok sorunuza yanıt bulabilirsiniz. 7. Evin dersi, “benim sen”, “bizim ötekiler” olduğumuzdur. Bir ilişkideyken kimliğimiz başkalaşmaz, sadece var olan ama farkına varmadığımız özelliklerimizle yüzleşiriz. Dolayısıyla kendi içimizde bir bütünsellik oluşturmamız ancak “öteki” yarımızı kabullenmenin sorumluluğunu üstlenmekle ve ötekiliğimizle nasıl baş ettiğimizle orantılıdır.

 

Cesaret ve umutla...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
11
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  06 Nisan 2019 Cumartesi 13:57

  Evleneceğimiz, bir ömür boyu yanımızda olacak, karmik eşimizin haritasındaki önemli göstergeler nelerdir? Özellikle sinastride sonsuz birlikteliğe işaret eden evler hangileridir? Mesela gezegenleri 12. ve 7. evimize düşen birinin her iki dünyada da eşimiz olacağını söyleyebilir miyiz?

  Cevapla
 •  
  28 Temmuz 2018 Cumartesi 18:36

  Merhaba 30 haziran 1966 dogumlu bir.yengecim yukselenim de yengeç ben hangi evdeyim

  Cevapla
 •  
  14 Aralık 2017 Perşembe 15:15

  7. evimde güneş, ay ve merkür var hepside balıkta bende balık burcuyum nasıl bir etkileşim söz konusu anlatabilir misiniz yükselenim de başak

  Cevapla
 •  
  29 Kasım 2017 Çarşamba 13:34

  Genellemeleriniz bile bu derece dogruysa... Teşekkür ederim.

  Cevapla
 •  
  01 Temmuz 2017 Cumartesi 12:57

  Harikasınız 7 evim

  Cevapla
 •  
  08 Mayıs 2017 Pazartesi 17:56

  Merhaba

  Cevapla
 •  
  13 Nisan 2016 Çarşamba 14:52

  Harikasınız :)7.evim yay jupiter uranüs tam olarak delilik ve dahilik arasındakiler hep hayatıma girdi..

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2016 Çarşamba 19:09

  Merhaba 7.evim boğa da nasıl olur

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2016 Çarşamba 18:27

  Ben boğa'yım 7.evimi söyleyebilirmisiniz?

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2016 Çarşamba 16:30

  Benim 7.evim çok kalabalık..merkür,jüpiter,satürn,pluto hepsi 7.evimde..şans noktamda 7.evde ve hepsi terazide..sadece merkürüm akrepte..rica etsem yorum yazarmısınız..saygılar

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön