5 Aralık Venüs Akrep’te: Kozmik Tango!

Nelerden haz aldığımızı, nelerin bizi mutlu ettiğini, ilişkilerimizin kalitesini, değer bilincimizi ve aşk anlayışımızı simgeleyen Venüs’e pembeyle kırmızı arasında bir renk verirsek, Venüs Akrep birleşimi bordoyla siyah arasında, şehvetli geçişler demektir. Hüznü, korkuyu, ihtirası, iktidarı, terk edilmeyi ama aynı zamanda tensel bir kavuşmayı temsil eden bu işarete bakarak, 5 – 30 Aralık tarihleri arasında özellikle ilişkilerimizde tükeniş ve varoluş arasında bir dansa ayak uydurmamız gerektiğini söyleyebiliriz.


Venüs Akrep’in arzusu, kalpte başlayan bir kasırga gibi, rüzgârlarıyla sarsarak, çok geçmeden bedenimizi de ele geçirir. Tutku bir ressam için tuval, gökyüzüne âşık biri için yıldızlar, bir yazar için sözcükler, uçmayı düşleyen çocuk için gökyüzüdür. Venüs Akrep, ilişkiler konusunda inişli çıkışlı, süreklilik göstermeyen ama doğaçlama gerektiren bir dansa, tangoya benzer.


Kendini adamanın hüznü, arzularımıza karşılık bulamamanın öfkesi, ihtimalleri tüketmiş olmanın isyankâr başkaldırısıdır Venüs Akrep. Hayatın insanı teslim almasına karşın, bedenlerde başlayan ve duygularda birleşen bir aşkın direnişidir. Gözü kara ayrılıkların çaresizliğinden doğan özlem dolu bir coşkunun canlılığıdır.

 

Ay boyunca Venüs Akrep’in dansına ayak uydurmamız gerektiğini söylemiştim. Stratejik adımlar izlemek değil de, müziğin geçişlerine uyum göstererek, acele etmeden, bedenimizi bir enstrüman gibi kullanarak dansın akışını sağlamamız gerekiyor. Aksi halde, saplantılı, acıdan haz alan,tatminsizlik ve sıkıntı dolu ilişkiler ve sevişmeler bir tükenişi yüzümüze vurmaktan öteye geçmeyecektir.

 

Venüs Akrep kendini birinin kontrolüne bırakmak değil, tutkularımıza karşılık verebilecek partneri seçmektir. Akrep Venüs’ü bazen yasak ve bazen sürgün aşk, bazen tenimizde izi kalan ve ölümünü kabullenmediğimiz bir bağlılık hikâyesi, bazen de gizlediğimiz duyguların şaha kalkmasıdır. Yüzeysellik değil, samimiyet gerektirir!

 

Venüs Akrep, dürtüsel ve büyülü bir çekimdir. Gizem, derinlik, tensel bir sevgidir. Aşk ve nefret ekseninde, dip ve zirve arasında salınıştır. Sessiz cümlelerin, bedenselleşmiş haykırışıdır.“İçim sıra kımıldıyor gizli denizlerin, ben sana mecburum bilemezsin” demektir. Sevgilinin kusurlarını ve karanlığını bile sevmektir.

 

İhanet korkusu ve kıskançlığın ağlarını da simgeleyen Venüs Akrep’e aldanarak karşınızdakini kontrol etmeye çalışmak, dedektiflik yapmak, intikam almak yani olur da gerekir diye yastığınızın altında bir hançer saklamak iyi bir fikir değil. Eğer bağlanmaktan korkuyor ve kendinize güvenmiyorsanız, bu sevdaya hiç başlamasanız daha iyi.


Hayattan aldığımız lezzetlerin yenileneceği, zevklerimizin değişeceği ya da yeni zevkler edineceğimiz, arzunun en karanlık kıvrımlarında masumiyetin izlerini bulacağımız bu evrede, kendinizi gençlik denilen ölümsüz kaynağın akıcılığına bırakın.

 

Cesaret ve umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  04 Aralık 2015 Cuma 12:45

  duru, samimi, akıcı ve bilgi dolu. sizinle astrolojiyi daha fazla seviyorum.

  Cevapla
 •  
  07 Aralık 2015 Pazartesi 00:21

  samimi tamam ama bu yazıya çok da fazla duru denemez sanki

 •  
  02 Aralık 2015 Çarşamba 23:00

  Off yine dokturmussunuz. Zevkle okuyorum.

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön