Dolunay İkizler'de: Etikete aldanmayın!

26 Kasım günü saat 00.44’te İkizler burcunun 3. Derecesinde dolunay gerçekleşecek.  Dolunay aynı zamanda Satürn ve Neptün arasındaki kare açının başladığı zamana yani, metaforik anlamıyla “titanların savaşına” da eşlik etmekte.

 

Titanların Savaşı

“Eylemde krizleri” temsil eden, jenerasyonları şekillendiren ve 2012’den itibaren 3 sene boyunda etkisini göstermiş Plüton/Uranüs karesi, nasıl ki standartlarımızı değiştirerek “normal” olarak tanımladığımız kavramları yeniledi. Satürn/Neptün karesi de aynen bu şekilde bir değişimin habercisi. Bugünden başlayarak 1 sene boyunca tesirini hissedeceğimiz açıyı bir yönetim, bilinç ve inanç krizi olarak yorumlayabiliriz.


Dünyevi gerçekliği, sınırları ve maddesel varoluşumuzu savunan, bize yasalar ve sistemler aracılığıyla varlığını hissettiren Satürn’e karşın, Neptün bizimle imgeler, semboller, vizyonlar ve rüyalar aracılığıyla iletişim kurar. Satürn ve Neptün karesini tanımlayan en iyi örneklerden biri, Nazilerin kullandıkları “Svastika” sembolüdür. Zira yaşamın, devinimin ve iyi şansın tılsımı olarak Hindular tarafından benimsenen bu sembol, yine bu sembolü kullanan bir devletin elinde, telafi edilmesi çok zor bir kötülüğün, ölümün, ayrımcılığın, şansızlığın ve yıkımın işareti olmuştur. Satürn/Neptün karesi 2. Dünya savaşına da eşlik eden bir açı olduğundan, Svastika aslında korkunç neticeleri olan bir ideolojiyi örtmek için kullanılan iyicil bir semboldür. Dolayısıyla, önümüzdeki sene boyunca siyahla beyazın, iyiyle kötünün ve pek çok “karşıt” olgunun yoğun kıvamlı bir çorba haline geleceği bu evrede, iyinin içindeki kötücülüğü, kötünün içindeki iyicili görmeye odaklanmamız gerekiyor. Eğer her şeyi göründüğü ya da görünmediği gibi değerlendirirsek, yanılgımız büyük olabilir. Etikete aldanmayın!


Sadece ideolojilerde değil, bize sağlıklı diye satılan gıdaları, karlı olacağı söylenen yatırımları, iyi geleceğine ikna edildiğimiz ilaçları da sorgulamamız gerekiyor. En iyi savunmamız ise hayatımızda doğal şeylere, manipüle edilmemiş “kendiliğinden” duygu ve düşüncelere yer açmak olacaktır.

 

İkizler Burcunda Dolunay

Dolunaylar, enerjimizin zirvede olduğu zamanlardır. 5 duyumuzla algıladığımız dünyevi hissiyatımız keskinleşir. Gölgede kalan meseleler ve belirsizlikler dolunayla birlikte aydınlanabileceği için, var olan durumumuz daha açıklıkla değerlendirebiliriz. İletişimin burcu İkizlerdeki dolunay,  zihinsel enerjimizin pik yapacağını gösteriyor. İnişli çıkışlı, son derece değişken bir ruh haline bürünmemizin sebebi, çevremizde dikkatimizi dağıtan pek çok şey bulunması olabilir.

 

Kafanızda sayısız olasılık belirebilir ancak dolunay bir seçim yapmak için uygun zaman değil. Özellikle ortaklık kurmak, iş anlaşması yapmak, kardeşlerinizin ya da yakınlarınızın dâhil olduğu projeler yürütmek, araba almak için verimsiz bir zamandayız. Seçeneklerimizi giderek çoğaltmak yerine, aksine akla en yatkın olmayanları eleyerek azaltmalıyız. Belli konularda karar vermek ve emin olmak için en azından Aralık ayının 2. Haftasını beklemenizi öneririm.


Medya kuruluşları ve çalışanlarıyla, ulaşım ve taşımacılıkla ilgili beklenmedik gelişmeler meydana gelebilir. Haberlerde takip etmekte zorlandığımız bir yoğunluk oluşabilir. Ancak edindiğimiz bilgilere ya da aldığımız haberlere ikna olmadan önce, meselenin aslını öğrenmek için kendimize zaman tanımalıyız. Zihniniz fazla uyarıldığı için stresli hissediyorsanız eğer, her şeyi kapatıp arkadaşlarınızla bir arada olduğunuz eğlencelere katılmayı deneyebilirsiniz. Dolunaylar partiler, açılışlar ve kutlamalar için harika zamanlardır.

 

İkizler dolunayı, bizden gizlenen şeylerin de ortaya çıkmasıdır. İlişkide olduğumuz kişiyle ilgili geçmişten bugüne taşınan bir mesele ya da bize yakın olan birinin yaptığı bir dedikodu, duygusal bir kargaşaya neden olabilir. Yapılan şakaların içinde fark edilebilir bir gerçeklik de olacaktır! Ama hissi davranmadan evvel, edindiğiniz bilgiyi doğrulamaya, konuşmaktan çok karşınızdakini dinlemeye çalışın. Haritanızda dolunayın gerçekleşeceği astrolojik ev, hayatınızda hangi konuların açıklığa kavuşacağını gösterecektir.

 

Satürn ve Neptün ilişkisi su ve yağa benzer, birbirlerine karışmazlar. Ama bu birbirlerine adapte olamayacakları anlamına gelmez! Satürn Neptün karesi, güçlü bir akıntıya kapılarak sisin içinden sürüklenmeye benzer. Bu süreç bittiğinde her birimiz kendimizi çok farklı ve çok daha iyi yerlerde bulabiliriz.  Yeter ki panik yapmadan, uyum sağlamaya çalışın.

 

Eğer birlikte hayal edersek, hayallerimizi gerçekleştirir, gerçekliği birlikte göğüslemeyi başarırsak yeniden hayal etmeyi öğrenebiliriz! İkizler dolunayı, görüş mesafesini kısaltan ve dünyayı görünmez kılan bir sisin içinde, karşıtlar arasında köprüler kurmayı zorlaştırır. Tabii sadece betondan köprüler düşünenler için!

 

Şiirle, şarkıyla, dansla, sevgi ve anlayışla kurun köprülerinizi.  

 

Cesaret ve umutla

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  26 Kasım 2015 Perşembe 10:44

  wikipedia'da swastika araması yaparak benzerlikleri ve farklılıkları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  Cevapla
 •  
  26 Kasım 2015 Perşembe 08:07

  Nazilerin simgesi,hindularin svastikasindan farklidir...

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön