Aslan burcundaki Yeniay içinizdeki "artiz"i ateşleyecek

Her yeniay fazı, duygu ve düşüncelerimiz arasında denge kurmaya çalıştığımız bir köprüdür. Adeta deri değiştirerek geçmiş bir ayın enerjilerinden arınır, yeni bir aya dair ihtimalleri hissetmeye başlarız. Gelecek ayın potansiyelleri ise, hayatımıza giren yeni insanlar, aldığımız olumlu ya da olumsuz haberler, kafamızda ilk defa beliren fikirler, ilk defa buluştuğumuz ya da tanıştığımız kişiler doğrultusunda şekillenebilir.  Sembolik olarak Yeniay ilklerin, yani yeni bir paragrafa geçmenin zamanıdır. Haritanızda Yeniay’ın düşeceği ev, hangi konularda kabuk değiştireceğinizi ve yenileneceğinizi gösterecektir.

 

14 Ağustos 17.52 saatinde, Güneş’in saltanatını sürdüğü Aslan burcunun 21. derecesinde gerçekleşecek Yeniay kıvılcımı, ilham verdiği kadar, yakıcı da olabilir. Dansla, edebiyatla, müzikle, yani yaşamın içinde pek çok şekilde kendimizi ifade etme şansı elde ederek daha üretken hissedebiliriz. Aslan'daki Yeniay, pembe dizileri aratmayacak entrikalar çerçevesinde, hem kalplerimizin hem de tenlerimizin tutuşması demek! İlişkilerde “gururun” neden olabileceği akıl sır erdiremediğimiz dramaların yaşanması da mümkün görünüyor. Yani Yeniay’la birlikte, hem içimizdeki artist hem de “artiz” ortaya çıkabilir.

 

“Hayatımın merkezi kim ya da neresi?”, “Gerçekten neye kabiliyetim var? Beni benzersiz yapan şey nedir?”  “ Yeteneklerimi ortaya çıkarmamı engelleyen faktörler nelerdir?” diye kendimize sorarken, Retro Venüs, sosyal çevremizden bağımsız olarak kendi değerimizi oluşturmamız yönünde teşvik edici bir etki. Dolayısıyla Yeniayda bir başkasına bel bağlayarak veya toplumun belirlediği standartların gölgesinde değil, kendinize güvenerek, kendinize saygı ve sevgi duymanıza vesile olacak yeni tohumlar ekmelisiniz. Ne kadar önemli ve kıymetli olduğunuzu göstermek için başkasını ezmenize de gerek yok. Zira kendine değer veren kişi, kıymetini diğer insanlara ispatlamakla ilgilenmez.

 

Yeniay’ın Uranüs’le üçgen Satürn’le kare açıda bulunması, “ilk görüşte aşk” veya “yıldırım nikâhı” gibi ani gelişen durumlar ortaya çıkarabilse de, maalesef bu evrede başlayan ilişkilerde ve ilişkiye dair verilen kararlarda kalıcılık sağlanması zor.  Planlamadan, aniden çıktığınız seyahatlerde de hiç beklemediğiniz neticelerle karşılaşabilirsiniz. Hazır Jüpiter de Başak burcuna ilerliyorken, aşırı harcamaları kısmanızda, Yeniay’da aniden elinize bir miktar para geçse bile, bütün paranızı yatıracağınız riskli girişimlerden uzak durmanızda fayda var. Başak Jüpiter’i sadeleşmek anlamına geliyor ve yavaş yavaş yüklerimizden arınarak, hayatımızın her alanında “az ve öz” prensibini uygulamamız gerekiyor.

 

Kalbimizin en derin arzularını, içimizdeki en gerçek tılsımı, çocukluğumuzu, “çocukça”lığımızı, ilk aşkın hislerini yüzeye çıkaracak Yeniay, çimlere uzanıp meteor yağmuru altında dilekler dilemek için de ideal. En sonunda beraber dilenen bir dileğe yalnız ya da bir başkasıyla ulaşmak olsa bile,  herkes ardında, okumaktan hoşlanacağı tarzda bir hikâye bırakmalı.

 

Cesaret ve umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  12 Ağustos 2015 Çarşamba 09:49

  amaaaan her yoruma göre yaşayacak olsak...

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön