Venüs Retrosunda eski defterler açılıyor

Venüs retrosu, her 18 ayda bir meydana gelir ve ortalama 40 gün sürer. 25 Temmuz – 6 Eylül tarihleri arasında, Başak burcunun ilk derecesinden başlayarak, Aslan burcunun 14. derecesine gerileyen Venüs, değer duygumuzun madden ve manen sınanması anlamına geliyor. “Acaba bana ne kadar değer veriyor?” dediğimiz her defa, aslında kendimize verdiğimiz değeri sorguluyor olacağız. “Sahip olduklarımın değeri nedir?” diye sorduğumuzda ise, kendimizi başkalarıyla kıyaslıyor olmamız kaçınılmaz. Değerli bulduğumuz kişilere ve şeylere göre yaşamdaki önceliklerimizi belirleme tarzımız ise, gerçekte nasıl biri olduğumuzu ortaya çıkarabilir! Sevme yetinize aslında hangi prensip ve davranışlarınızın ket vurduğunu da bu şekilde keşfedebilirsiniz.


Venüs Regulus sabit yıldızıyla birleşerek ve Satürn’e kare açı yaparak Retro dönemine başlayacağı için, aşk ve para konusunda beklenmeyen gelişmeler, hayal kırıklığı ve sorunlar oluşabilir. Bir ilişkide risk alıp ilerlemekle, var olan değer ve düzeninizi muhafaza etmek arasında ikilemde kalabilirsiniz.
Aşkın, eşitliğin, güzelliğin ve zevklerin tanrıçası Venüs’ün diğer yüzünde, savaş, sabotaj, hazların esiri olmak ve tehlikeli tutkular yer alır. Venüs’ün gölgesinde geçireceğimiz 40 gün boyunca, şeytan bizi kendine uydurmak ve dengemizi bozmak için fazla mesai yapacak gibi görünüyor!


İlk aşkımız, beklediğimiz ama dönmeyen aşıklar, yarım kalan bütün hikayeler Retro Venüs döneminde yeniden gündeme gelebilirler. Geçmişte yaşanmış ve hesabı henüz kapanmamış bir aşk ya da dostluk ilişkisinde hissettiklerimiz, şu andaki ilişkilerimize yansıyabilir. Geçmişteki davranışlarımız, hatalarımız ve tercihlerimiz yönünde bugün hangi noktada durduğumuzu tartmamız gerekebilir.


Venüs Retro'suyla birlikte, yeni bir ilişkiye adım atmak yanıltıcı olabileceği kadar, evliliklerin ve nişanların da bu döneme denk getirilmesi önerilmez. Çünkü tanrılaştırdığınız, yerlere göklere sığdıramadığınız her kimse, Eylül’den itibaren bu kişi hakkında aslında görmezden geldiğiniz ya da gözünüzden kaçan şeyler son derece rahatsız edici bir hal alabilir.


Venüs retrosu, estetik operasyonların, finansal yatırımların ve dekoratif fikirlerin uygulanması için de olumlu bir dönem değildir. Saç şeklinin değiştirilmesi, pahalı ve lüks alışverişler yapılması pişmanlığa neden olabilir. Zira Retro Venüs etkisiyle büyülenerek satın aldığınız ya da yenilediğiniz şeyler, Retro bittikten sonra gözünüze dünyanın en çirkin şeyleri gibi görünebilirler! Objelerin değer duygusunda bir yanılsama yaşanacağı için, satıcılar yeni ürünleri değerlerinin çok üstünde piyasaya sürerler. Dolayısıyla özellikle pahalı harcamalarınızda, ürünün gerçek değerinden çok daha fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer ısrarla alışveriş yapmak istiyorsanız, ikinci el ürünler satan mağazalarda ve antikacılarda şansınızı deneyerek, hatta artık ihtiyaç duymadığınız ve kullanmadığınız eşyalarınızı satarak karlı çıkabilirsiniz. Venüs geri hareketi, nostaljik zevkler ve lezzetlerin de arayışıdır. Daha dün kahve makinemi pahalı bir diğeriyle yenilemek yerine, benim için çok özel ve anlamlı olan, el değirmeni siparişi verdim. Bu defa Türk kahvesi yerine, filtre kahve öğütecek olsam bile, alacağım lezzete çocukluğumun güzel ve masumane anılarını ekleme fikri, beni şimdiden çok mutlu ediyor.  


Son olarak…


Retro Venüs’ün dersleri kolay olmasa da, ödülü paha biçilmezdir. Önümüzdeki günlerde, hiçbir aşkın mükemmel olmadığını ama kusurları kabul etme becerisinin gerçek sevginin işareti olduğunu idrak edeceğiz. Umarım bu evrenin sonunda her birimiz, kendimizle öz değer ilişkimizi yenilemeyi başarır ve tüm hatalarımıza rağmen sevilmeye layık olduğumuzu fark edebiliriz.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  25 Temmuz 2015 Cumartesi 11:22

  Aşağıdâ hiç durmadan değişen reklamyüzünden yazınızı okuyamiyoruz. Yerini degiştirmek de mümkün değil, sabitlenmiş.

  Cevapla
 •  
  24 Temmuz 2015 Cuma 23:02

  Merhaba, venus retrosunda dogmus biri bu gerilemeden nasil etkilenir. Genel anlamda dogum haritasinda retrolara sahip kisiler gerileme donemlerini nasil degerlendirmeliler. Onlari bekleyen durumlar nelerdir.

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön