Akrep'te Dolunay - İtirafların ödülü de vardır

Dolunay zamanları, suyun kaynama noktasına benzetilebilir. Dolunaylarda içgüdüsel olarak gölgede kalmış en dizginsiz hallerimizi ortaya çıkarma isteği duyar, içimizde biriken duyguların taştığı anlar yaşayabiliriz. Bu taşma hallerinden bazıları, kendimiz ve karşımızdakiyle yüzleşmemiz için fırsat yaratırken, bazen de içimizde biriken hiddet ve huzursuzlukla çevremizi incitmemize neden olur. Etkisini 3-4 gün öncesinde hissettirmeye başlayan Dolunay'da, enerjimiz en yüksek seviyededir ve bu yüzden de uyumakta zorlanabiliriz.

 

4 Mayıs günü 06:42'de Akrep burcunun 13. derecesinde gerçekleşecek Dolunay, karanlıkta kalan bazı şeylerin, aydınlatılması anlamına gelir. Dolunay zamanı, cızırtılı sesler ve görüntüler yani kafamızdaki belirsizlikler azalır. Maskeler düşer, olayları ve insanları daha net görmeye ve duymaya başlarız. Bizi kontrol eden şeylerden kurtulmayı deneyerek, hayatımızın iplerini yeniden ele geçirmeye çalışırız.

 

Boğa burcundaki Güneş sahip olmak, değer görmek, değer vermek, güvenli ve kalıcı şeyler inşa etmek ister. Akrepteki Ay ise, Boğa burcunun arzularını, risk faktörü, güvensizlik ve ihanet durumlarıyla sınar. Sadece özel ilişkilerde değil, dostluklarımızda da sadakati sorgulayacağımız bir evredeyiz. Yakın olduğumuz insanların güvenilir bir ortak, sırdaş ya da yoldaş olup olmadıklarını bilmek isteyeceğiz.

 

Akrep burcundaki dolunayla birlikte, son ödeme tarihi geçmiş faturalar, vergi ya da kredi borçlarıyla ilgilenilmesi gerekebilir. Finansal durumunuzla ilgili endişeler, inişler ve çıkışlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda insanlarla ilişkileriniz para yüzünden bozulabilir.

 

Dolunay haritasındaki Merkür-Satürn karşıtlığı, insanlar arasında iletişim sorunları, sansür, karamsar düşünceler ve endişe verici haberler anlamına gelebilir. Anlaşmalar, sözleşmeler, mailler, projeler, toplantılar, seyahatler gecikir ya da ertelenir. Özellikle 2 ve 3 Mayıs tarihleri, her şeyin umulmadık şekilde aksi gidebileceği günler olarak göze çarpmakta. Aynı günler, hırsızlığa ve dolandırıcılığa karşı da uyanık olmakta fayda var.

 

Mayıs’ın ilk haftasıyla birlikte, söylenmemiş gerçeklerin ve yalanların ortaya çıkması, bazı insanlara ve olaylara bakış açımızı kökten değiştirecektir. Bir diğer yandan, maskelerimizi taşımak o denli ağır gelecektir ki, içimizden yükselen gerçekleri itiraf etmeden, yenilenmenin ve rahatlamanın mümkün olmadığını düşüneceğiz. Akıldan çıkarmamamız gereken şey ise; gerçeği itiraf etmenin bir bedeli olduğu gibi, ödülü de vardır.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  03 Mayıs 2015 Pazar 18:36

  herşey karışik.. ihanete uğramak istemem ama kasiniyor her yer...

  Cevapla
 •  
  03 Mayıs 2015 Pazar 09:16

  verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

  Cevapla
 •  
  30 Nisan 2015 Perşembe 18:49

  ay'in halleri guzeldir, tesekkurler kristin hn., yazinizi zevkle okudum. sevgiler, nilufer

  Cevapla
 •  
  30 Nisan 2015 Perşembe 18:46

  teşekkür ederim :) bakalım neler olacak

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön