Koç burcunda Yeniay'da eşsiz misyonunuzu keşfedin

Sembolik olarak her Yeniayda tohumlar eker, her dolunayda hasadımızı yaparız. Yeniay, belirlediğimiz yeni hedeflerin, hayatımıza giren yeni insanların ve ilklerin simgesidir. Aldığımız bir haber, başladığımız bir proje, posta kutumuza düşen bir mesaj, ilk kez buluştuğumuz biri, kendimizi uzun zamandan beri ilk defa hasta hissettiğimiz an ya da kafamızda beliren yeni fikirler Yeniayla ilgili bulunur.

 

18 Nisan günü 21.57 saatinde, Koç burcunun 28. Derecesinde Yeniay oluşacak. Demek oluyor ki bu tarihten birkaç gün öncesinde veya sonrasında ortaya çıkan gelişmeler, bütün bir ayın ana temasını oluşturabilir.

 

Koç burcundaki Yeniay, “Ne için ve kim uğruna” mücadele edeceğimize karar verdiğimiz ve cesaretimizi sınadığımız bir aşamadır. Bu aşamada Koç burcunun temsil ettiği gibi, eşitçe yaşamak için yeni fikirlere, liderlere ve yeni yapılara ihtiyacımız olduğunu açıkça hissetmeye başlarız. Arkadaşlıklarımızı ve ilişkilerimizi samimiyet filtresinden geçirerek, sahtelikleri elemeye eğilim gösteririz.

 

En son bir şeyler için büyük bir heyecan hissettiğiniz zamanı hayal edin. İşte Koç burcundaki Yeniay bu tarz bir adrenaline gebe. Yeniay'ın yönetici gezegeni Transit Mars’ın Boğa burcundaki konumu tehlikeler karşısında hayatta kalmak, rekabet etmek ve somut dünyaya dair şeyler inşa etmek demektir. Mars’ın Merkür’le kavuşumu, fikirlerimizi ve kabiliyetlerimizi aksiyona geçirmemiz için itici güç olacaktır. Boğa burcundaki bu birliktelik aynı zamanda ay boyunca finansal konulara odaklanacağımızın göstergesi.

 

Yeniaydan hemen önce Plüton geri hareketine başlıyor. Dünyevi olaylarla ve kolektifle ilgili olan gezegen Retro dönemindeyken, yani Eylül ayına kadar uluslararası siyasi ilişkilerde gerginlikler yaşanır ve çatışmalar artar. Aslında Plüton Retro “kendi içindeki düşmanı tanımak” demektir. Bu yorumu ülkelere uyarladığımızda, iç meselelerinde kontrolünü kaybeden yönetimlerin sıkça gündeme geleceğini öngörebiliriz.

 

Haritanızda Koç burcunun düştüğü ev, Yeniay etkisiyle cesaret, liderlik ve kararlılık göstereceğiniz konuları temsil eder. Örneğin yükselen burcunuz Akrepse, Yeniay 6. evinizde belirecektir ve kendinizi yeni iş girişimleriniz konusunda istekli ve risk almaya hazır hissedebilirsiniz. İçinizdeki spritüel savaşçı iş ve sağlık konularında ortaya çıkabilir.

 

Her birimizin yolu birbirinden farklıdır ve hepimiz içimizdeki farklı çağrılara kulak veririz. Koç'taki Yeniay yaşamımızdaki eşsiz misyonumuzun ne olduğunu ve bizi diğerlerinden ayıran özelliklerimizi keşfetmemizi sağlayabilir. Apaçık, olduğumuz gibi birbirimizle ve dolayısıyla kendimizle yüzleşmemize vesile olabilir.

 

Yeniay'ı sevginizi korkusuz ve çekinmeden ifade etmek için değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ki Yeniay evresinde ektiğiniz tohumların niteliği ve neticesi dolunay zamanı ortaya çıkacaktır. Kime ve neye sarıldığınızı, kime yardım eli uzattığınızı, hangi niyetlerle nelere başlıyor olduğunuzu gözden geçirin. İçinizdeki kahramanın kimi ve neyi kurtaracağınıza karar vermelisiniz. Belki de kendinizi, öz saygınızı, prensiplerinizi, prestijinizi kurtarmayı seçeceksiniz. Tercihiniz ne olursa olsun sonuçlarına razı geleceğinizden emin olun.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  16 Nisan 2015 Perşembe 12:05

  tesekkurler kristin hn., cok aydinlatici bir yazi olmus, sevgiler nilufer

  Cevapla
 •  
  16 Nisan 2015 Perşembe 11:42

  peki ay burcumuz koç ise ??

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön