Jüpiter’le birlikte ilerleme zamanı

Dünyadan bakıldığında, Ay ve Güneş dışındaki gezegenlerin tümü, belli dönemlerde geri hareket ediyorlarmış gibi görünürler. Astrolojide bu göz yanılsamasını, bir gezegenin Retro harekette olması olarak tanımlar, Retro dönemlerinin kendilerine özgü etkilerini yorumlarız.


Her yıl ortalama 4 ay boyunca geri giden transit Jüpiter, en son 8 Aralık’ta Retro dönemine girmişti. 8 Nisan’da ise durağanlaşarak ileri gitmeye başlayacak.  

 


2014 Aralık – 2015 Nisan ayları arasında

 

Bir gezegen geri gittiği zaman, gezegenin temsil ettiği konular kapsamında içe dönük bir ilerleme kaydedilir. Jüpiter risk almamızı sağlayarak pozitif değişimlere öncülük eden bir gezegendir. Son 4 aylık aşamada belki dışarıdan bakıldığında hayatımızda belirgin değişimler olmadı fakat içsel olarak çok yol kat ettiğimiz söylenebilir.


Jüpiter geri hareketinde, karşılaştığımız fırsatların ve başladığımız işlerin birçoğunun geçmişteki olaylarla ve insanlarla bağlantılı olması beklenir. Örneğin Jüpiter’in Retro döneminde yeniden okula dönerek, yarım kalan eğitiminizi tamamlamaya başlamış, uzun zamandır ziyaret etmediğiniz ailenizi görmeye memleketinize gitmiş, hayallerini kurduğunuz bir yolculuğa yalnız çıkmış olabilirsiniz. Ya da yıllardır görmediğiniz okul arkadaşlarınızla bir araya geldiniz. Daha önce reddettiğiniz belki de incittiğiniz insanlara farklı bir pencereden bakma şansınız oldu ve belki de birkaçıyla yeniden iletişime geçtiniz. Bu ve buna benzer gelişmeler yaşamanız, sizi bir şekilde manevi olarak zenginleştirmiş ve iyileştirmiştir.


Jüpiter geri hareketi, diğer gezegenlere göre çok daha ruhani ve felsefîdir. “Kendi gerçeğimizin arayışı” demektir. Jüpiter Retro’su, materyal kazançlarla ilgili bulunmadığı için, son 4 ay boyunca iyi niyetlerle, toplumun geneline faydalı olacağını düşündüğünüz yardım projelerine katılmış olabilirsiniz. Bir diğer taraftan eğer bu zaman aralığında yeni bir işe başladıysanız, emeğinizin maddi karşılığını almakta zorluk çekmeniz de mümkün.

 
Transit Jüpiter’in haritada düştüğü astrolojik ev, ölmeye yüz tutmuş, işlevini kaybetmiş şeyleri restore ettiğimiz alanlardır. Örneğin Yükselen burcunuz Kova ise 7. evinizde Jüpiter Retro’su yaşadınız ve son 4 aydır bir ilişkiyi canlandırmayı denemiş olabilirsiniz. Yükselen burcunuz Boğa ise Jüpiter Retro’su 4. evinizde gerçekleşmiş demektir ve bir evin tadilatını yaparak satışa hazırlamış olabilirsiniz. Eğer evinizde tadilat yapmadıysanız, oturduğunuz evin durumu nedeniyle taşınma kararı almış olabilirsiniz.


Jüpiter, vizyoner bir gezegendir, ilerlemek ve genişlemekle ilgilidir. Retro dönemindeyken, yaptığımız hataları gözden geçirir ve hayat hakkında yeni bakış açıları ediniriz. Retro Jüpiter kendimize tekrarlayıp durduğumuz yalanları fark etmemizi, böylece kusurlarımızla birlikte, gerçekte kim olduğumuzu kabullenmemizi sağlar.

Retro Jüpiter hatalarımızdan ders almamız ve yanlışlarımızı düzeltmemiz için bize bir fırsat sundu. Bugünden itibaren, iyimserliğimizi kuşanıp, daha iyi bir gelecek inşa etmek için risk almamız gereken evreye adım atmaktayız.

 

 

8 Nisan – 11 Ağustos arasında


Yeniden ileri gitmeye başladıktan sonraki birkaç hafta içerisinde Jüpiter, son 4 aydır içsel olarak hazırlığını yaptığımız konularda hızlanmamıza neden olacak, hayatımızda gözle görülür değişimler yaşamamıza olanak tanıyacaktır.


2014 yazından beri Jüpiter, Aslan burcundaki seyrine devam ediyor. Zararlı olduğu Başak burcuna geçmesine yaklaşık 5 ay kaldı. Bu evrede geleceğimizi şekillendirecek kararlar almalı, girişimci olmalı, istikrar vadeden projelere başlamaktan çekinmemeliyiz.


Bilhassa 22 Haziran ve 8 Temmuz civarında, hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz. İşinden memnun olmayanların ise en geç Ağustos ayına kadar iş değiştirmelerini öneririm. Zira Jüpiter Başak burcuna ilerlediğinde, düşüşe geçecek. Bu aşamadan sonra fırsat gibi görünen her şey, yanıltıcı olabilir.


Hazır şu anda Jüpiter sevdiği yerleşimlerden birinde ilerliyorken, bize açtığı kapılardan tereddüt etmeden ilerlememiz lazım. Evlilik, ortaklık, işe başlama, sağlıkla ilgili tedaviler, taşınmalar, mahkemeler Ağustos’tan sonrasına ertelenmemeli. Jüpiter’in Aslan burcundaki transiti, henüz farkına varamasak bile, bizi şu an olduğumuzdan çok daha iyi yerlere taşıyabilir.

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  08 Nisan 2015 Çarşamba 23:26

  Merhabalar, Benim kafam cok karıştı. Burcum boga, yükselenim Aslan... Jüpiter'in şansından henüz yararlanamadim :( ve baska bir astrologa danıştığımda jupiter başak burcuna geçtiği zaman kat kat etkisini şansını faydasını göreceğimi söylemişti.. Sizin yazınızda da başak burcunda jupiter zararlı konumda demişsiniz... Su an aklım karıştı ve cok üzüldüm :( Gökyüzü beni sevmiyor sanırım..

  Cevapla
 •  
  08 Nisan 2015 Çarşamba 16:05

  çok teşekkürler.iç açıcı,umut verici bir yazı...

  Cevapla
 •  
  08 Nisan 2015 Çarşamba 14:34

  tesekkurler kristin hn., zevkle takip ediyorum. sevgiler, nilufer

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön