Kadın girişimciye tam destek KAGİDER'den

Kadın girişimcileri sürekli desteklediğimiz, fikirlerini hayata geçirebilmeleri için internet üzerinde neler yapabileceklerini sürekli vurguladığımız yazılarımızda KAGİDER'e yer vermemenin büyük eksiklik olacağını hissettik. Türkiye Kadın Girşimciler Derneği'ni henüz duymadıysanız veya çalışma alanlarını tam olarak bilmiyorsanız buyrun, başlıyoruz;  

 

Eylül 2002'den beri faaliyet gösteren Kagider, o gün 37 kadın girişimci tarafından kuruldu ancak bugün 305 üyesi ile büyümeye ve güçlenmeye devam eden, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü. 

 

Kagider İstanbul'da kuruldu, faaliyetleri tüm ülkeyi kapsamaktadır fakat daha da ötesi dünyanın farklı bölgelerindeki saygın uluslararası örgütler ile ilişki halindedir. “Kadın güçlenmesi konusunda dünya gündemini takip etmek, Türkiye’deki duruma yönelik bilgi akışını sağlamak ve ortak hareket zeminleri hazırlamak KAGİDER için öncelikler arasındadır.”

KAGİDER, kurulduğu günden bu yana yürüttüğü çalışmalarında; sivil toplum kuruluşları, siyasi aktörler ve her yaştan kadınlarla iletişim ağları kuruyor. Kadının ekonomik ve sosyal yaşamda konumunu güçlendirmek adına her yıl projelerine yenilerini ekliyor. Birkaç örnek vermek gerekirse; Geleceğin kadın liderleri eğitim programı, Kadın girişimci geliştirme programı, Kadın girşimcilik ve liderlik zirvesi vb projelerle kadınlara eğitim esnasında ve sonrasında desteksağlıyor. 

Örneğin; Kagider'in 'Girişimci ve Lider Geliştirme Çalışma Grubu'nda; gerek İstanbul'da gerekse Anadolu'nun çeşitli illerindeki kadın girişimcilere iş kurma ve iş geliştirme süreçlerinde kapsamlı eğitimler sunuluyor. Kadın girişimci adaylarına ayrıca inkübasyon, danışmanlık ve mentörlük desteği sağlanıyor.

Yine başka bir örnek; 'İşimi kuruyorum eğitimi' 2 gün sürüyor ve bu eğitim, iş fikri olan girişimci adaylarına girişimcilik yolunda aydınlatıcı oluyor ve pratik bilgiler sunuyor.

 

Üyeler arası dayanışma da Kagider'de çok önemli rol oynuyor. Üyelerarası iş geliştirme ve etkinlikler grubu örneğin,  üyeler ile ve üyeler için workshoplar düzenliyor. Network toplantıları yapılıyor. Her  fırsatta üyelerin birbirlerini ve birbirlerinin iş alanlarını daha iyi tanımalarını ve olası işbirliklerini başlatmayı hedefliyor bu buluşmalar.

Kadiger 'Genç Girişimciler'e de proje üretiyor. Yaşları 18-30 arasındaki yaratıcı genç kadınlar için 'fikir kampları' organize ediyor, projenin ismi ise 'Genç Fikirler Güçlü Kadınlar'

 

8 Mart Kadınlar Günü için yayınladığı bildiride Kagider tüm kamuya çağrıda bulundu; 

“Kadının yeri yalnızca evi değildir! Hem kadın hem erkek tüm bireyler, cinsiyetlerinden bağımsız olarak duracağı, çalışacağı, kazanacağı ve yaşayacağı yeri seçmekte özgürdür. Nüfusun yarısının kadın olduğu bir ülkede, kadının evinde oturmaya zorlanmasının tek sonucu, ekonomik zarardır. Daha iyi bir ekonomi için, sadece 8 Martlarda değil, her gün çalışan kadını desteklemek ve yüceltmek zorundayız.”

“Çalışma hayatında kadın yoksa ekonomi de yoktur. Kadın çalıştığında ülke ekonomisi büyür, kalkınma ve refah düzeyi artar. Çalışan kadın kazandığı parayı çocuklarının, kendisinin ve eşinin eğitimine yatırır. Ailenin geliri artar, sosyal statüsü yükselir, tasarruf eden aile zenginleşir. Aile içi sorunlar azalır, maddi ve manevi refah sağlanır ve toplum gelişir.”

Teknolojik Anneler olarak Kagider'in projelerini hayranlıkla takip ediyor, manevi olarak destekliyoruz. Kagider'in destek programları ile ilgili daha fazla bilgiye web sitelerinde ulaşabilirsiniz. Www.kagider.org

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön