Bu yaz bileğimizde ‘Akıllı Bileklikler’

Renk renk, çeşit çeşit, çok havalı!

 

Son bir kaç yıldır hayatımızda olan akıllı bileklik çeşitleri, kullanıcı sayısı arttıkça ve özellikleri ihtiyaca göre şekillendikçe ucuzladılar, çok daha ulaşılabilir oldular. Hayatınızın her anını düzenleme iddiasındaki bu ürünlerin tasarımları da artık çok şık ve nasıl desek; 80'lerin dijital saatleri gibi 'sakil' durmuyor.

 

Kimi adımlarınızı sayıyor, kimi tansiyon ölçüyor, kimi yeme içime rutinizi düzenlemeye yardımcı oluyor, kimi de bunların hepsini yapabiliyor.

Büyük çoğunluğu su geçirmeyen bu bileklikleri bir kez taktıktan sonra, telefon veya mobil cihazınızdaki uygulama aracılığıyla gün içinde tüm fiziksel aktivitenizi kayıt altında tutabiliyor, sonrası için plan yapabiliyorsunuz. Şarjları en az 1 hafta, en çok 1 ay dayanıyor; duş ve el yıkama gibi ıslanmalar sorun yaratmıyor; dolayısıyla bir kez taktıktan sonra varlığını dert etmiyorsunuz.

 

Uygulama önce sizi tanıyor ve aktivite düzeyinizi, profilinizi çiziyor. Daha sonra potansiyelinize uygun bir program çıkartıyor ve yavaş yavaş sizin gündelik yaşamınıza müdahale ederek, yemek saatlerinden uyku kalitesine düzenlemenize yardımcı oluyorlar.

 

Kullananlar çok memnun. Özellikle uyku düzeninden ve sabahları yorgun kalkma şikayeti olanlar, uygulamanın uyarılarını dikkate aldıklarında sonuç verdiğini söylüyorlar.  Aynı şekilde; bugün dünden daha mı az adım attınız, bugün kahveyi fazla mı kaçırdınız; takip ettiğinizde bu bilgiler daha kaliteli yaşam için şevk de veriyor.

 

Tüm bunlara ek olarak, her gün yenisi eklenen uygulamalardan telefonunuza yükleyerek, günlük aşamalarınızı sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsiniz. Örneğin arkadaşlarınızla hareket konusunda tatlı rekabet içine girebilir, kilo kontrolü konusunda birbirinize destek olabilirsiniz. Bu uygulamalarda kazanılan 'patch'ler yani sanal 'rozet'ler yaşadığınızın ilerlemenin de göstergesi olacaklar.

 

Telefonsuz özgürlük

Telefonlu modeller tam bir özgürlük hissi veriyor. Evden çıkarken telefonunuzu almadığınızda ne kadar garip hissettiğinizi düşünün. Şimdi de telefonunuzun bileğinizde takılı olduğunu ve gelen çağrıları, mesajları, mailleri dahil göz ucuyla kontrol edebildiğinizi… Elbette saati, hava durumunu, uygulamaları ve yukarıdaki bilekliklerde saydığımız özelliklerin pek çoğunu da ekleyin. Bu bileklikleri kullanırken telefonunuz çantanızda da olabilir, uzağınızda da. 3G, Wi-Fi, Bluetooth özelliklerinden herhangi biri yeterli. Haber özetlerinden, gideceğiniz yerin adım adım tarifine kadar tüm bilgiler bileğinizde.

Kullananların ortak görüşü 'Çok az hareket ettiğimi fark ettim' oluyor. İroniktir, teknolojinin üzerimizde yarattığı tembelliğin acısını, yine teknolojik bir ürün ile hafifletmeye çalışıyoruz!

 

Hem android cihazlarla uyumlu, hem iOS uyumlu (iPhone, iPad, iPod Touch) bilekliklerin fiyatları 150 tl ile 1500 tl arasında değişiyor. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 103

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2790

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2305

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1517

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4894

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön