Zamana mektuplar

Sevgili zaman, bazen  geçmek bilmezken bazen pırt diye geçiyorsun ya işte öyle olunca bütün sinirlerim hopluyor biliyor musun? Böyle yeminlen sana gıcık oluyorum, hani canlı kanlı bir şey olsan anne terliği fırlatırım, o derece.


Bu aralar zamana taktım kafayı. Kendisi beni sinir etmekle meşgul zira. Öyle bir geçmek ve öyle bir geçmemek ki, anne terliği ile kafasına vurulası! Bak Geronimo Türkçesi ile konuşmaya başladım, sen anla güzel okurum.

 

Bugünlerde halim naynay okuyucum. Hikmet Sultan'ın gitmesi beni biraz sarstı. Nilşeker'i tarif etmem zor. Gitme derken yazar burada mecazi bir anlatım kullandı, anlamayanlara bir zahmet anlatıverin, zira benim sinirlerim az buçuk oynak, gözyaşlarım her daim hazır olda.

 

Zaman denilen şey pek garip aziz okuyucum! Böyle bir hızlı geçmek, bir geçmemek filan insanı ziyadesi ile sinir hastası yapıyor. Mesela bu aralar şimdi gibi oynamaya başladım, şimdi gibi geçtiğimiz yıllarda bu aylarda, bu tarihlerde neler olduğunu hatırlama oyunu, tavsiye ederim, hafızayı canlandırıyor, tabi bazen vay arkadaş ne şapşalmışım da yapmışım demeniz de olası ama güzel, sonunda zamana mektubunuzu da yazdınız mı sizden güzeli yok!


Mesela geçen yıl şimdi gibi, etrafa kızgın toz bulutu hakimdi, yanımda Boticelli meleğinden hallice T ile güzel günler geçirmekteydim, yine geçen yıl şimdi gibi eve gaz kapsülü isabet etmişti, Hikmet Sultan'ın odasına. Oysa bu sene T  yok, Hikmet Sultan da yeni gitti.


İnsanın anneannesinin gitmesi ziyadesi ile üzüyor. Küçükken rüyamda gittiğini görürdüm de çılgıncasına ağlayarak uyanırdım. Şimdilerde ise ağlayıp uyuyorum, uyanınca zamana mektup yazıyorken buluyorum kendimi.


Sevgili zaman, seni anlamakta güçlük çekiyorum. Saatler geçmezken yıllar nasıl geçiyor anlatsana bana boş zamanında. Hakikaten sevgili zaman, hiç boş zamanın var mı? Varsa nasıl değerlendiriyorsun? İnsanların hayatındaki dakikaların önemini neye göre ayarlıyorsun? Sevgili zaman söylesene senin evin var mı? Annen? Baban? Kardeşin? Sevdiklerin? En çok neyi seversin? Dakikaları? Günleri?  Söylesene sevgili zaman nasıl geçiyorsun böyle hızlı?


Sevgili zaman bana anlatsana, söz kimseye söylemeyeceğim.


Haydi anlat, dinliyorum.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  19 Şubat 2018 Pazartesi 01:10

  Menim adim Afetdir. Meni hec kim sevmir. Amma men cox gozel ve mehriban qizam. Men Novxani kend tam orta mektebin 1sayli mektebinde oxuyuram. Menim ailem ile arzularim var. Boyuyende hamisini eliyecem.

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön