Ben var anlamamak

Tuhaf şeyler oluyor bizim tarafta Sebastian. Geronimo Türkçesi ile konuşup ben var rakı şiş kebap sevmek, yine gelecek ben demek istiyorum, çoğu kez de ne diyor siz ben var anlamıyor yapmak istiyorum. Fakat, ama, lakin olmuyor olamıyor. İç sesim kendine gel la bebe diye kızıyor, hop oturuyorum hop ayaktayım. Memleketime bakıyorum baştan aşağı deliler evi!  Sana dün tepeden baktım Aziz İstanbul'daki tepe yerine metrobüste giderken arkadaş bu şehir ne kalabalıklaştı diyorum.


3 tarafı deniz, 4 tarafı delilerle çevrili güzel ve yalnız ülkem, ben aslında seni tanıdığıma memnunum valla bak. Denizin güzel, mevsimlerin şahane, iklim desen oo, yemekler o biçim, mesela dünyanın en büyük parçasız longozu bizim ülkemizde. Longoz su üstü ormanı, belgeselini yazıyorum da oradan biliyorum. Düşünsenize yani gölden orman çıkıyor, bildiğin nat ceo vayıld! Ama biliyor muyuz? Yok! İşte anca bilgi yarışmasına katılacaksın da orada çıkacak. O zaman da ya ben joker hakkımı kullanıp diyip hakkı'yı çağıracaksın, zor be dostum hayat bazen zor. Belki de insanlar zor hale getiriyor, oturup düşünmem lazım bu konuda. Öyle haldırı hulduru yazacağım şey değil.  

 

Sebastian biliyor musun ben bazen bazı şeylere çok üzülüp bozuluyorum. Mesela uçan araba olmamasına, ışınlanmanın bulunmamasına, uzaylıların çat kapı ay börek yaptım kokmuştur diye gelmemesine, yıl 2014 hedef 2023'ken hala 1862'de de oldu denmesine, 700 kişi yok ya 200 yok yok canım 10 var yok denmesine, bazı şeylerin hiç konuşulmayıp, sus sus ayıp olmasına üzülüyorum, bozuluyorum ve de kızıyorum. Peki ne yapıyorum, aslına bakarsan hiç be Sebastian çünkü olmuyor, olduramıyorum. Omuzlarım düşüyor hıı yok mu peki o zaman diyip çıkıyorum. Yolda yürürken omzumu kıracak gibi çarpan adama dönüp pardon diyebilirsiniz diyorum, sen ne diyorsun be kadın'a dönüşüyorum.

 

Her şey dönüşür diyor E kahve içerken. Ben de dönüşüyorum ama sanırım Darth Vader'a diyorum.  Susuyoruz.

 

Pembe ceketli Hitler grafiği gibi hayat bu aralar.

Her zamankinden daha saçma.

Daha tuhaf.

Bazı şeyler hep unutulan.

Hep gösterilmeyen.

Sebastian, sen de olmasan...

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön