İçimden geldiği gibi

Soğukla başım dertte, ne yapsam bilmiyorum canımdan bir parçasın. Yok o şarkı öyle değildi, olsun idare edeceğiz artık. Soğuktan error veriyorum, kafam her daim mavi ekran. Yaza kadar böyle.


Sevmedim, sevemedim bu kışı ben. Her kış başında aynı şeyi söylüyorum, aynı şekilde mızıldıyorum. Ben bile sıkıldım kendimden arkadaş, var sen düşün. Neyse, selam güzel okuyucum! Bu hafta sizlere güzide ve soğuk şehrimiz Eskişehir’den sesleniyorum. Sadece birkaç günlüğüne, yerleşmedim, zaten soğuk burası yerleşemem, fark ettim ki soğuk yerlerde yapamıyorum.


Neyse havadan sudan konuşmak da bir yere kadar be okuyucum! Yani aman havalar da soğuk, kar yağıyor, suları da kestiler filan bir yere kadar, abartmamak lazım. Diyene bak çay demle korkunç esprisini soğuktan yapıyorum yoksa normalde böyle biri değilim.


Geçen hafta da dediğim gibi yıl bitiyor be okuyucum! Nasıl geçti arkadaş anlamadım! İki dakika önce Mayıs ayıydı be! Geziydi, işti, oydu, buydu derken cırt diye geçti yemin ederim anlamadım. Şimdi bakıyorum da bu yıl az biraz da Lemony Snicket Felaketler Dizisi olmuş. En son Nilşeker Sultan’a dadanan musibet Kantoş Ceki ile seneyi kapıyorum. 2013 durum raporu hazırlıyorum, slaytlarım bombastik!


Belki de yılı kaparken yazılarımdan bir potpori hazırlarım, saçlarım mizampli dalga, ojelerim sedefli pembe, çorabım 57 numara, olmuşken bir de döpiyes giyeyim! Döpiyes bir Fransız tatlısı! Her güne yeni bir bilgi, öğrenmek güzel şey!


Güzel ve yalnız ülkemin üç tarafı denizler, dört tarafı deliler, etrafım narkisus’lar echo’lar ile kuşatılmış, bütün kalelerim zapt edilmiş, hava sert gaddar acımasız soğuk, parmaklarım donmuş, komik şapkamla Rusya’dan selam getirdim diye dolanıyor olabilirim ama yıl biterken güzel şeyler benim tarafta okuyucum!


Nilşeker’imin musibeti yavaştan alt etmesi,  sabahları günaydın denilen bir ofiste olmam, hatta belki de sıcacık gülen güzel mavi gözler olabilir okuyucum!


Havalar nasıl olursa olsun sizin havanız güzel olsun ya da donsuz geceler diyen güzide hava durumu spikerleri ile büyüyen biri olarak havalar soğuk ama benim havam bu aralar güzel okuyucum!


Özetle, farkındayım ki ziyadesi ile böyle tuhaf saçma bir yazı oldu bu hafta - ne yapacağınız idare edeceğiniz artık – ama olsun arada böyle soğuktan saçmalamak güzel! Geyik güzel sevdiğimiz bir hayvancağız! Bazen insanın içinden geldiği gibi yazması, konuşması, anlatması, gülmesi gerek!  Çünkü o zaman kendimiz oluyoruz!


Neyse geyikleri sevelim! Eldivensiz beresiz çıkmayalım!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön