Üşeniyorum öyleyse yarın!

Winter is coming diye diye bir günde kışı getiren yazarınızdan sevgiler, öpücükler canım okuyucum.  Üşüyorum öyleyse varım ayrıca üşeniyorum öyleyse yarın. Kendimi bildim bileli yani 10’lu yaşların bir kısmını at, tek basamaklı yaşlara hiç girme, üşengecim. Yumurta ve kapı arasında giden güzel bir hayatım var. Tembel miyim bilmiyorum ama üşengeçlikte birinciyim. Amma velakin üşengeçliğin yanında bir tavşan kadar hızlı yürüyüp cırcır böceği misali hiç durmadan konuşabiliyorum. Hayat işte, zıtlıklarla dolu!

 

Her neyse…

 

Şimdi bunları, bütün kötü huyları hatta güzel dostları bir kenara bırakalım. Güzel dostları bırakalım dememe bakmayın onlar adı üstünde dünyanın en güzel şeyleri. Mesela ben benimkileri çok seviyor buradan da öpücük gönderiyorum, bir de kalp yaptım – sizi andım e.b.h -  baş harf vereyim de afişe etmemeyim. O kadar da değil! Özel hayat diye bir şey var kardeşim ya da yaygın kullanımla karşim!


Bugünlerde bende değişen bir durum yok. Hayatı aksak ritimle yaşıyorum, ilişkimizi ağırdan alıyorum, kendimi ağırdan satıyorum ki şuna bak sazan mübarek demesin.  Sazanlara karşı ayrıcana bir ilgim olduğu doğrudur özellikle de koi balıklarına ama bunu konuşmayalım şimdi. Ne diyordum?  Hayatı ağırdan alıyorum, tadını çıkarmaya çalışıyorum. Hani çok sevdiğiniz yemeği böyle sindire sindire yersiniz,  damağınıza böyle tadı yayılır ya öyle düşünün.  İlişkimize isim koymadık, Mahmut diyebiliriz ya da Abidin bilmiyoruz canımız ne isterse öyle yapıyoruz. Mesela ben bugün üşendim diyorum bana bir çimdik haydi ayağa diyor. Anlayacağınız çok motive eden ziyadesi ile gaz veren bir ilişki. Zıt kutuplar birbirini çekiyor, aramızdaki elektrik felaket, yaklaşanı çarptı çarpacak!

 

Sabahları erken kalkıp, bir yumurtayı sütle çarpıyoruz. Kedileri besliyoruz, onlarla oynuyoruz, insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz, onları dinliyoruz. Hayatla olan ilişkim bana bunları öğretiyor bugünlerde. Bak diyor sabretmeyi öğren, öyle har vurup harman savurma. Ayrıca havalar soğudu atkısız beresiz gezme!

 

Havalar demişken, bir günde kışı getirdiğim için kendimi şom ağızlı kraliçe ilan etmem yakındır. Winter is coming diye diye kışı getirdiğim için kendimi tebrik ediyor, başarılarımın devamını diliyorum. Şom ağızlıyım! Esen rüzgara bakıp gözlerimi kısıp winter is coming dediğim için gözlerimden ben suçluyum! Gerçi hava açacak diyorlar ama bilinmez.

 

Hava geyiklerim başladıysa benden kaç okuyucum!

 

Böyle de tatlı bir insanım, uyarılar yapıyorum!

 

Uyarı filan demişken bir tavsiye vereyim, öyle aman şöyle yapın böyle yapın tavsiyesi değil dizi tavsiye edeceğim yahu korkmayın! Vikingleri izleyin! Ben sevdim eller alsın diyorum, he bir de Alper Canıgüz’ün yeni romanını okuyun diyorum.

 

Bu hafta bana ayrılan sürenin sonuna gelmişken sizlere çikolata renkli kadife sesli şarkıcılarımızdan biriyle veda ediyorum, Al Green Lets Stay Together  diyor, ben de gözlerinizden öpüyorum!

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön