Huzuru, sadece onun için çalışanlar hak eder

Bir gün Maharaj'a sorarlar: "Huzuru herkes hak eder mi?"

 

Maharaj "hayır" der. "Huzuru sadece onun için çalışanlar hak eder".  

 

Geleceğin tayini, gündelik hayatın seyrinden ibaret. Benim inandığım tek bir sistem var: “Doğru çabanın gündelik tekrarı”. Para için çalışırsan paran olur, kaslarını çalıştırırsan kasın olur, insan ilişkileri için çalışırsan etrafın isanla dolar, dişlerini fırçalarsan dişin çürümez... Çabasının gündelik tekrarının nerde olduğunu gören, geleceğini de görür. Huzur bir alın teri ve emek işidir. Onu aramayanı bulmaz.

 

Birden iki, doğar, ikiden üç doğar, üçten bin doğar... (Lao Tzu) 

 

Uzun süre hiç bir şey olmuyor gibidir ve her şey her zaman bir anda olur. İvmenin matemetiği anlamak,  her sey dururken birikeni fark etmek. Küçük damlaları... Doğru çabanın gündelik tekrarı...

 

Benim hocam #godfreydevereux de der ki "Eğer her gün tapasla (ateşle, aşkla) bu matın üstüne çıkarsanız, koşulsuz sevgi ve mutluluğu bulacağınızı garanti ediyorum. Ama hiç biriniz bunu yapmayacaksınız, bunu da biliyorum."

 

Haklıdır da... Eğitim biter, belki bir gün, belki bir hafta ögrenciler matlarının üstüne her gün çıkarlar. Sonra yavaş yavaş mattan çekilirler. Koşulsuz sevgi ve mutluluğu bulmak istemezler mi? İstemediklerini hiç sanmıyorum. Yaşamdaki birikme etkisini anlayamazlar. İvmenin matematiğini, doğru olanın gündelik tekrarının gücünü... Hiçbir sey olmuyorken dolan kabı görmek zordur. Geleceği görmek mi istiyorsun? Yarın şimdi damla damla birikiyor, birikeni fark et, hisset... Günlük hayatta ne biriktiriyorsun?

 

Herhangi bir şey arayan, insanın dikkatini vermesi gereken tek yer gündelik yaşamıdır. İnsanın günü nasıl geçerse yaşamı öyle geçer. Yaşamında değişiklik isteyenin tek yapması gereken günlük hayatını değiştimektir. Ancak böyle bir durumda birden iki, ikiden üç, üçten bin doğar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön