Fitreler, kanserli çocuklarımıza!

Her anne gibi kansere yakalanmış çocuk gördüğüm zaman dağılıyorum. Bakamıyorum, konuşamıyorum. Böyle bir şeyin varlığını bile kabul etmek istemiyorum. Ama bu sorun da görmezden gelince yok olmuyor. Bu tür konularda kendim çok girişimci olmasam da yapanı görünce hemen duyurmak, destek vermek istiyorum.

 

Fitreler, zekâtlar, kurbanlıklar için çok farklı ve güzel adresler var. Bunlardan biri de Çocuk Kanserleri Sevgi ve Dayanışma Derneği (COKSEV).

 

Çocuk Kanserleri Sevgi ve Dayanışma Derneği, kanser tedavisi gören ve maddi zorluklar içinde olan, yaşları 0 ile 17 arasında değişen çocuklar için önemli bir kampanya yürütüyor.

 

Ramazanda Fitrenizi COKSEV'in dernek hesabına gönderebilir, karşılığında makbuz alabilirsiniz. Ya da direkt hasta çocuğumuzun ailesinin hesabına gönderebilir ya da aileye elden verebilirsiniz.

 

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Pediatrik Onkoloji Bilim Dalı’nda yıllarca hizmet veren çocuk onkologları, her gün çocukların ve ailelerin tedavide ve sosyal hayatlarında yaşadığı maddi ve manevi zorluklara tanık oluyorlardı. Aynı şekilde hastaneye gelip çocuklara destek veren gönüllüler, artık bir dernek çatısı altında toplanarak daha verimli çalışmalarda bulunabileceği konusunda onkologları harekete geçirdiler. Çocuk Kanserleri Sevgi ve Dayanışma Derneği (ÇOKSEV) konunun uzmanları, gönüllüler, kanserli çocuklarımızın ebeveynleri ve birkaç değerli sanatçı ile birlikte kuruldu.

 

Bir insanın çocuğunun yaşamının tehdit altında olması yaşayabileceği en büyük acı. Bir de bunun üzerine maddi imkânsızlıklar eklendiğini düşünmek bile istemiyorum.

 

ÇOKSEV’e info@coksev.org.tr mail adresinden ve 0(532) 284 93 16 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Dernek, sadece maddi yardım değil çocuklara manevi destek olabilecek tüm moral, motivasyon desteğini de kabul ediyor. Elinizde sunabileceğiniz bir imkan olduğunu düşünüyorsanız, belki iletişime geçebilir yardım bekleyen ailelere ve çocuklara elinizi uzatabilirsiniz.

 

Eline taşın altına koyan bu insanları çok seviyorum. Herkes ondan bundan pek dertli pek hisli, ama poposunu oturduğu yerden kaldıran pek az insan var.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön