Çocukla tatil için alternatif seçenekler

Benim gibi tatil köyü insanı değilseniz çocuk doğduktan sonra ihtimal odur ki tatil yapmakta biraz sıkıntı çekmişsinizdir. Bir kaç tatil kriterim vardı. (Doğada olacak, içinde bir miktar fiziksel aktivite bulunacak.) Ladin doğduktan sonra bunlara bir de çocuk bakımının kolay olması eklendi. Tüm bunları bir araya getirmek kolay değil.  Tek dertlenen ben değilim ki zamanla bu tür organizasyonlar yapan gruplar ortaya çıktı. Aşağıdaki bilgiler benim test ettiğim ya da organizasyonu yapanları tanıdığım yerler/gruplar. Umarım, “tatil yan gelip yatma yeri değildircilere” bir faydam dokunur.

 

SunDance – Antalya: Burası bungalov ve kerpiç evlerden oluşan bir kamp. Çok geniş bir arazi. En son Ladin 1.5 yaşındayken gitmiştik çok memnun kaldık. Deniz bakir ve muhteşem. Yemekler doğal, leziz. Yoga çadırı var. Ben özel olarak bir yoga kampı çerçevesinde girmiştim. Her daim ders oluyor mu sormak lazım. Ama bir de yoga eklerseniz tadından yenmez. Tavuklar, atlar, inekler...  Çocuklar çok eğleniyor. Dezavantajı arazi geniş, çok yürünüyor. Benimki gibi tembel teneke bir çocuğunuz varsa puset öneririm. Sahilde şemsiye, kafe, şezlong  vs yok.  O konuda da tedbir almanız gerekebilir.

 

Hızır Kamp - Kaz Dağı : Ladin 2 aylıkken gitmiştik. Evet, evet  biliyorum biraz tuhaf. Şimdiki aklım olsa 2 aylık çocukla bir yere gitmem. Ama suç Hızır Kamp’ta değil. Hızır Kamp muhteşem. Bungalov, kerpiç ev ve çadır alternatifleri var. Yine yoga çadırı burada da bulunuyor. Ben yoga kampı çerçevesinde girmiştim. Gitmeden önce ders var mı diye sorabilirsiniz. Hızır Kamp malum dağda dolayısıyla deniz yok ama şahane bir nehir var. Ağaç gölgesinde yatıp yuvarlanıp kendinizi yaz sıcağında nehrin sularına bırakabilirsiniz. Çocuklar için de gayet uygun.

 

Kampa gidelim mi baba? : Bir kamp grubu. Adından da anlaşıldığı üzere kamp hayatını çocuklu ailelere adapte ediyor. Kurucusu blogger ve fotografçı Ayça Oğuş.  Hiç denemedim ama Ayça’yı tanıyorum. O da çocuklu çolukludur. Kamp işini de çocuk işini de bilir. Çocukla dağa taşa çıkmak, çadırda kalmak bir ‘know how’ gerektiriyor. Biz çocuklu dağ taş severler için muhteşem bir iş yapmışlar. Gitmek için can attığım etkinliklerden biri.  

 

Analı Kuzulu: Analı kuzulu da yeni kurulan bir organizasyon. 3-10 yaş çocuklar için bir oyun kampı. Kuzunuzu alıp gidiyorsunuz onlar oynuyor siz yan gelip yatıyorsunuz. Programına internetten bakabilirsiniz. Tatilde çocuk eğlendirmek bazen anneler için tatili ağır işçiliğe çevirebiliyor. Analı kuzulu bu yaraya parmak basmış ve çare bulmuş gözüküyor.

 

Annezen: Annezen aslında bir doğum, yoga, nefes atölyesi. Ayca Yılmaz tarafından kuruldu. Ayca benim de arkadaşım. Ufak ufak anne- babalar için günübirlik geziler de yapmaya başladılar. Bu yıl Ladin ile bir çiftlik gezisine katıldık, hava muhalefetine rağmen çok hoşumuza gitti. Şehir çocuklarını doğayla buluşturmak için Anne Zen etkinliklerinden faydalanabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön