Evli erkekle beraber olan bekâr kadın-2

Aslında ilişkiyi bitirebilirsin. Bir süre ağlayıp sızlar, süklüm püklüm gezersin. Yenik hissedersin ama bir gün geçer. Neler neler geçmiyor ki şu hayatta. Başka biriyle tanışırsın, sana aynı dertleri taşımayacak biriyle daha mutlu olabilirsin.

 

Ama yok, gidemiyorsun. Biraz daha beklemekten ne çıkar ki? Belki gerçekten karısıyla konuşmak için doğru zamanı arıyor. Kolay değil, onun kalbini kırmadan sana gelmeye çalışıyor. Neticede çocuklarının annesi. Belki de harika bir gelecek seni bekliyor ve sen acele ettiğin için mutlu bir hayatı elinle itiyorsun. Beklemeye karar veriyorsun.

 

İçin rahat değil. Gözün üzerinde. Telefonunu gizlice alıp karısıyla mesajlaşmalarını okuyorsun. “Gelirken ekmek alır mısın?” “Gizem lunaparka gitmek istiyor.” “Annen aradı, akşam yemeğe bekliyor. Ne yapalım?” Fotoğraflara bakıyorsun. Evde, sokakta, tatilde çekilmiş karelerde hepsi gülüyor.

 

Kıyameti koparıyorsun. “Karınla boşanma konuşması yapmak için doğru zamanı böyle güle oynaya mı bekliyorsun?” Onun dilinde hep aynı nakarat. “Çocuklara belli etmek istemiyorum. Onların zarar görmesini istemiyorum.” “Sen muhasebeni bir kere yapmamış mıydın?” “Hani anlatacaktın ve seni anlayacaklardı?” “Daha ne kadar erteleyeceksin?” Sen sordukça o agresifleşiyor.

 

Günler, haftalar, aylar geçiyor ve değişen hiçbir şey yok. Artık eminsin, seni alenen kandırıyor. Hâlâ gidebilirsin ama bunu yenilgi olarak görüyorsun. Seni kandıran bir adamla resmen birlikte olmaya zafer diyebilir misin, bu aklından bile geçmiyor.

 

Bir gün telefonun çalıyor. Karşında karısı. “Bizim çocuklarımız var” diyor, “Sana gelmeyecek.” Annesi arıyor “Oğlumun yakasını bırak, o çocuklarını bırakıp gelmez sana. Boşuna uğraşma.”

 

Sen bir yandan, karısı ve ailesi bir yandan çekiştiriyorsunuz onu. Evli sevgilin zevkten dört köşe. İçinden “Ben neymişim be!” bile diyor olabilir. Seni “Bırakırım” diye tehdit ediyor, karısını “Giderim” diye. Aslında sen onu gitmekle tehdit etsen ayaklarına kapanacak, heyecanın bitmesini göze alamaz. Karısı dese ki “Tamam hadi git”, paçaları tutuşur. Kim yedirip giydirecek, kirini pisliğini temizleyecek? Ne güzel gidip geliyor iki kadın arasında. Biriyle uzundur unuttuğu heyecanını tazeliyor, diğeriyle güven içinde alışkanlıklarını yaşıyor.

 

Hayatında ilk defa bir erkeğe, erkeklere fazla anlam yüklediğini düşünüyorsun. Kıllarla kaplı diye daha güçlü değil. Cesur da değil. Sevdiğini söylediği kadınla ilişkisini açık edemiyor. Karısının karşısına geçip “Ben âşık oldum” deyip yolunu ayırmıyor. Sadece gizli sevgilisiyle karısını değil “Her şey onlar için” dediği çocuklarını da kandırıyor. 

 

Giderek yalnız, öfkeli, üzgün ve kötü kalpli bir kadın haline geliyorsun. Sana kendini boşuna üzdüğünü, zaman kaybettiğini söyleyen yakınlarına, arkadaşlarına öfkeleniyorsun. Onlardan uzaklaşıyorsun. Karnından konuştukça şişiyorsun, zehirleniyorsun.

 

Günler, haftalar, aylar derken bakıyorsun ki yılların geçmiş. Beş para etmez bir adam için, bir inat uğruna.

 

Sonra bir gün artık gücünün kalmadığını hissediyorsun. Ruhunun, bedeninin daha fazla üzüntüyü, öfkeyi kaldıramadığını fark ediyorsun.

 

O gün gidiyorsun.

 

Seni bekleyen yeni bir sınav var.

 

Evli sevgilinden alamadığın intikamı, evli olan başka bir erkekten alma isteği duyacaksın.

 

Sor kendine: Değer mi?

Facebook Yorumları
Yorumlar
13
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  20 Şubat 2019 Çarşamba 18:02

  Başka bir şey ararken buldum bu yazıyı, şu an içinde bulunduğum durumda vardır elbet bir hayır diyorum. Teşekkürler ... Gidiyorum!

  Cevapla
 •  
  10 Ocak 2019 Perşembe 04:49

  İnsan bırakmıyor...

  Cevapla
 •  
  31 Aralık 2018 Pazartesi 09:45

  Çok teşekkürler ederim aklımı başıma getirdiniz

  Cevapla
 •  
  30 Ekim 2018 Salı 23:35
 •  
  17 Ağustos 2018 Cuma 02:56

  Ben yaşadım ve bir yılda üzüntüden hasta oldum.Ne olursa olsun bitirin.Deneyin.bitti dediginizde ne kadar sizin pesinizden geliyo?muhakkak gelmeyecektir.Zamanınız değerli. Siz degerlisiniz.sız özelsiniz.mutlaka birgün gerçekten sevileceksiniz.

  Cevapla
 •  
  10 Ağustos 2018 Cuma 04:36

  Bitirin.Çünkü kendinize saygınız özgüveninizı kaybedersiniz.İstisnalar hayatta hep vardır ama eğerki bu sayfaya girip bunları okuyorsaniz siz o istisnalardan birisi olamazsınız.ama bizimki farklı demeyin.Çünkü değil.Eşi duyarsa ilk vazgeçecegi sizsiniz.Ben yaşadım ve iki yılda dünyam burnumdan geldi

  Cevapla
 •  
  14 Temmuz 2018 Cumartesi 01:09

  O kadar zor kii...

  Cevapla
 •  
  15 Haziran 2018 Cuma 01:51

  Cokk zor bi durum yaşayan bilir

  Cevapla
 •  
  15 Haziran 2018 Cuma 01:44

  Bende evli biriyle beraberim çok sevdim ama özel günlerde hep yalnızım.Cok güçlü olduğum halde şuan çok zayıfım gözümün yaşı hiç durmuyo durduramıyorum.Ama bosanmasinida istemiyorum onada dayanamam.Bana karısını uzmeyecegine soz verdi ama beni fazlasıyla üzüyo.Kendimi çekemez oldum

  Cevapla
 •  
  08 Mart 2018 Perşembe 00:18

  Hep kaçtım ama kalbime engel koyamadım.aylardır ağlıyorum. Eşiyle bitirecek diye bekliyorum:(

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön