Çağrı

Yakın çemberim, geniş ailem, eşim, dostum, hayatına bi şekilde, yakından ya da uzaktan dokunduğum ve bana dokunan, beni çevreleyen tüm canlar, beni ilk kez okuyan ya da yeni tanıyanlar, bu çağrım herkese…

 

flora bir armağan evi, arazinin alımından kapı-penceresine, kışlık odunundan battaniyesine, dört lastik değişiminden dünyanın bi ucundan müzik aletlerine, tohumundan kitabına, parasından emeğine cömertçe armağanlarla donattığınız bir yuva. Ormanın armağanı olan bahçenin şifasıyla, gelenler bize, biz gelenlere, hepimiz birlikte bu topraklara şifa oluyoruz. Şimdiye kadar pek çoğunuzun armağanını, desteğini ve duasını aldık, her birinize tek tek teşekkür ediyoruz.

 

Geçtiğimiz yılın armağanlarından birisi, Sümeyra ve Kemal’in flora’da yaşama kararı oldu, bu karar sonucunda bir yuva daha oldu flora’da, evin yapım sürecinde yine şenlikli bir imece yaşandı eş-dost yardımıyla. Bu evin varlığının flora için anlamını ve önemini gelecek yıllar daha açık bir şekilde gösterecek, inanıyorum.

 

Yola çıkarkenki söylemimizin arkasında durarak, flora’yı gelecek kuşaklara emanet etme sürecinin içerisindeyiz, o gelecek artık geldi. Uzun zamandır kalbimizde olan bu “emaneti ehil ellere teslim etme” arzusunda ehil ellerden kastımız “adanmış, dayanıklı, kararlı, cesur ve başka bir dünyanın, üstelik daha güzel bir dünyanın mümkün olduğunu tüm hücrelerinde hisseden, bunu yaşamaya cüret eden, sürdürebilmeye niyetli olanlar ve tabii şüphesiz çağrıyı kalbinde hissedenler".

 

Belki de şu ana kadar hiç birimizin aklına ya da kalbine gelmemiş bir biçimde, kendi istediği biçimde var olabilmek istiyordur flora, dileğimiz ve şu anki en büyük ihtiyacımız, buna alan açmak için flora’da yaşamın sürmesi ve daha da kolaylaşması.

 

Herkesin gelip burada, flora’da yaşaması gerekmiyor flora’ya destek olmak için, uzaktan da desteklenebilir, en çok arzu ettiğimiz şey de destekçilerimizin flora’yı ziyaret etmesi, onlarla tanışmamız, burada bir süre geçirmeleri, destekledikleri şeyin canlı halini de yaşayabilmeleri. İlk kez okuyanlar için de flora neresi ve nasıl bir yer: www.olymposflora.com

 

Şimdi üç yılık bir hikayenin başlangıcına dönelim.

 

Eşim Selahattin’in sol böbreğini kaplayan bir kitle olduğunun fark edilmesi 2016 Ocak başlarına rastlıyor. Ameliyat olmak üzere düşünür ve baharın gelmesini beklerken, birkaç ay sonra, Selahattin’in bağırsaklarında kanama olması üzerine birtakım ameliyatlar zinciri yaşamıştık hatırlarsınız belki, şimdi bizi o geç kalmış ameliyat bekliyor ay sonunda, gün alındı, karar verildi, 31 Ocak’ta sol böbreği alınacak, Selahattin’in kansızlığına, üşümesine ve enerji kaybetmesine son verecek bu ameliyat.

 

Kendi adıma konuşursam, şu an benim arzum Selahattin’le daha çok zaman geçirebilmek, ona kitap okumak, müzik çalmak, şarkı söylemek... Bunları yapabilmek için de yapageldiğim işleri üstlenebilecek canlar olsun, tüm o “kendine iyi bak” dileklerinizin hakkını verebilmek için ormanda daha çok dolaşayım, işi emanet etmiş birinin yürek rahatlığıyla bir süre geçirmeye ihtiyacım var. Arada gönüllüler geldiğinde biraz nefes alabiliyorum, başka şeyler yapabilmek için zamanım oluyor onların yardımıyla, yine de bu yardımı sürekli hale getirmek, şu an ihtiyacımız olan şey.

 

İçinde bulunduğumuz belirsizlik zamanlarında tahminde bulunmak kolay değil, yine de kış şartlarının pek çok hali ve hareketi zorlaştırdığı şu iki ya da üç ay boyunca -yani, bahara kadar- flora’ya değil, kendimize odaklanabilmemiz için neler mümkün diye birlikte düşünelim.

 

Yakın çevremizin son durum hakkında bilgilenmesi üzerine başlayan süreçte, aile ve arkadaşlarımızdan maddi destek ve can desteği şimdiden gelmeye başladı, ameliyat sonrası için yerimiz hazır, bir süre Antalya’da Yılmaz arkadaşımızın evinde kalacağız. 18 Ocak-6 Şubat arası iki arkadaşımız flora’da olacak. Kısacası ameliyat öncesi ve sonrası için her türlü desteğiniz çok kıymetli. Ameliyat sonrası için yanımızda araç kullanabilen bir arkadaşımızın olması bizi çok ferahlatır, aracımız Broadway. Biz şu an küçük evde kalıyoruz. Bu süreç boyunca flora’da eski evde şu an üç-dört kişi rahat rahat kalabilir. Belki birilerinin orman havasına ihtiyacı vardır.  

 

Önümüzde yaklaşık 20 günlük bir süreç var ameliyata kadar, beni dinlendirecek her Allah'ın canının tuttuğu altın, gönlünde yatan her ne ise gerçek olsun. Kovadaki külleri boşaltmaktan, içeri odun taşımaya kadar her türlü yardım altın değerinde.

 

Şifacı dostlarıma da bir çağrı bu, uzaktan ya da yanımıza gelerek her türlü desteği verebilirsiniz. Uçaktaki gaz maskesi önceliği, misali durumum.

 

Ve şifa yaranın içinde saklı, merhemi kendindenmiş.

 

Herkese şimdiden teşekkürler.

 

Katkıda bulunmak isteyenler için hesap bilgileri:

Ayşe Kalıpçı

Garanti Bankası Kemer şubesi

IBAN:TR57 0006 2000 3520 0006 8935 68

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  25 Ocak 2019 Cuma 20:40

  Ayşe cim geçmiş olsun ağrısız bir çırpıda geçirilebilin kısa zamanda sağlık ve şifaya kavuşsun. Yeni emekli oldum yaş 51 güç kuvvet yerinde memleketim nazilli topraktan az çok anlarım mesleğim veteriner hekim lik, daha çok süt ve ürünleri konusunda uzmanlığım. O kadar çok istedim ki bu bir işaret

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön