Yeni döngülerin eşiğinde…

Bu cuma hayırlısıyla merdiveni dayıyorum elli yaşıma, tastamam kırkdokuz/ biz evde yokuz yaşında oluyorum. Tam yedi kez yedişer yıllık döngüden geçtim. Şimdi yeni bir yedi gelsin bakalım.


Hazırım, heyecanla bekliyorum. Sakinim, şaşırmıyorum bir taraftan da bana bilge keçiboynuzu ağacı söylemişti, “mucizeler olacak bundan böyle” demişti, oluyor. Olmaya da devam edecek. Gezi ruhunu yaşamış bu topraklarda, bu güzelim gezegende daha ne güzel günler göreceğiz.


İyi ki doğmuşum, iyi ki tarihin bu zamanında doğmuşum. İnsan olarak sorumluluğumu alıyorum, kendi seçtiğim hayatı yaşıyorum. Bu dünyada cenneti yaşamayı seçtim. Kendimi hayatın kollarına güvenle bıraktım. Hepinizle tanıştığıma çok memnun oldum. İyi ki varsınız her biriniz hayatımda. Varlığınıza tek tek şükürler olsun. Beni var eden, yaşatan, halden hale çeviren yaratıcıma da şükürler olsun. İyi ki doğmuşum ki bu hayatı yaşıyorum. Her anı kabulüm. Öğrettiklerine de şükürler olsun.


Aşkı da beni de yaratan güzellik, sen ne muhteşemmişsin!


Aşk oldum, aşk olduk, aşk yiyip aşk içiyoruz. Başka şeylerden besleniyoruz. Sohbetin tadı da aşkmış meğer. Fark edişlerimize de şükürler olsun.


Ellinin içinde yüzmeye hoş geldim. Hayırlı yolculuklarım olsun. Yol arkadaşlarıma da selam olsun. Bu yaş alma ne keyifli şeymiş.


Herkese bir kez daha merhaba!


Bu da benim yeni yaş duam olsun:

 

--------

 

Ey sözcüklerin efendisi, güzel günlerin büyücüsü, kelimeler gönder bize. Güzel sözlerle deyiverelim diyeceğimizi. Ürkütmeden, incitmeden, bir kelebeğin kanadına dokunur gibi nazik, bir yunusla yüzer gibi akışkan, su gibi berrak konuşabilmeyi bahşet bize. Sözcüklerimiz yolculuğa çıkarsın birbirimizi.


Ey davulların, bileziklerin, müziklerin efendisi! Sesler gönder bize. Ninniler, ağıtlar, kahkahalarla uyandır sabahlara. Çalar saatin büyüsünden kurtar bizi. Eğlenmenin tadına vardır ki uyanmamız kolay olsun. Aşk şarkısı yükseliyor artık bizden. Herkes kendi türküsünü tutturuyor manzaranın tam yerinde.


Ey renklerin efendisi, karıştır bizi her renkten, her bir renk taneciğiyle… gökkuşakları olalım, yeniden çiçek çocukları olalım, rengârenk çiçek bahçesi olsun bizden, şu hayatta başka hiçbir şey olmasak ne gam.


Cennneti yaşarken tadabilmeyi, tadına bakabilmeyi, baktıkça merak edebilmeyi, lezzetini paylaşabilmeyi, hayatı her an kutlayabilmeyi nasip et hepimize. Dualarımız bütünün hayrınadır. Yanlış yapabilmeyi, yaparken öğrenmeyi, öğrendiğini paylaşmayı, fazla olanı paylaşmayı an be an yaşıyoruz. Halden hale geçiyoruz. Her halimizi sevmeyi nasip et.


Ey kokuların efendisi, güzel kokularla sarmala bizi, güzel kokalım, güzel şeyler koklayalım. Kokuların şifasına bula bizi, bulut gibi yağalım gereken yerlere.


Ey sarmalların efendisi, lezzetlerin, hazların, acıların efendisi, her şeyin sultanı, kalbimin efendisi. Bütünün hayrına döktüğümüz gözyaşlarının kaynağını acıdan mutluluğa çevir.


Ey doğumların, yeniden doğuşların efendisi, beni de yeniden doğur, ben de doğuruyorum zaten aynı anda, bir avazda doğmayı, doğurmayı nasip et. Çoktandır beklediğimiz onlar biziz ya kendi doğumumuza gebeyiz. Hep birlikte bu sancıların zevke dönüşeceği anı bekliyoruz. Birbirimize ekilmiş tohumlar gibiyiz, birbirimizin içinde filizleniyoruz, çiçek doğuyor, çiçekler doğuruyoruz.


Avokadoların, dutların, mercimeklerin efendisi. Kendi sesimizi duymayı, kendi hızımızı bilmeyi, kendimiz olabilmeyi nasip et. Çalışıyoruz, çok çalışıyoruz. Her gün, her an ilerliyoruz, tamamına erdir.


Tahin-pekmezlerin efendisi, ekmeklerin efendisi, kursağımızdan temiz gıdalar geçir. Tatların, kokuların şifası yayılsın bedenimize. İyileştir bozulan yerlerimizi, daha yapacak çok işimiz var. Güzel işler yapabilmeyi, hayırlı işler yapmak üzere bir araya gelebilmeyi, bereketi, aşkı çoğaltabilmeyi, birlikte büyüyebilmeyi, birlikte gülüp ağlayabilmeyi, kalplere su serpebilmeyi, yüreklerin yükünü paylaşabilmeyi nasip et. Aklıma gelmeyenleri de sen tamamlayıver artık sevgili Yaradan. Sonra da bütünün hayrına olan dualarımızı kabul et. Hayırlara vesile olalım.


Teşekkürlerimi sunuyorum.


Hamdolsun yaşattığın her şey için.


Doğarken ağlamış olabilirim hayata, yaşarken gülmeyi seçiyorum.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön