'İstanbul Sokakları' masum bir aşkı anlatıyor

Show TV’nin bu akşam ilk bölümü yayınlanacak yeni dizisi ‘İstanbul Sokakları’nın başrol oyuncularından Caner Cindoruk “İstanbul Sokakları masum bir aşkı anlatıyor” derken Gizem Karaca “Nazlı’nın hastalığı Fırat’ın sorunları arasında masum bir aşk geliyor” diyerek dizideki masumiyete dikkat çekiyor

'İstanbul Sokakları' masum bir aşkı anlatıyor

Başrollerinde Caner Cindoruk, Gizem Karaca, Rıza Kocaoğlu ve Naz Elmas’ın yer aldığı Show TV’nin yeni dizisi ‘İstanbul Sokakları’ bu akşam saat 20.00’de seyirciyle buluşuyor. Kalp hastası Nazlı (Gizem Karaca) ve Fırat’ın (Caner Cindoruk) yaşadıkları imkânsız aşkı ve Sibel, (Naz Elmas), Fırat ve Cemil (Rıza Kocaoğlu) arasındaki aşk üçgenini anlatan diziyi oyuncularıyla konuştuk

 

Caner Cindoruk: ‘Fırat ve Nazlı’nın aşkı bakışlarda yaşanacak’

 

‘İstanbul Sokakları’nda olmanızı sağlayan faktör neydi?

Gold Film ‘Hanımın Çiftliği’nde de çalıştığım bir firma ve Faruk Teber tarzını çok iyi bildiğim gerçekten çok başarılı bir yönetmen. İnsanın tanıdığı kişilerle çalışması, bir sıfır önde başlaması demektir. Bunların yanında Fırat’ı çok sevdim. Ağır tavrı, aşkı yaşayış şekli içime sindi.

 

Senaryoda sizi etkileyen sahneler hangileriydi?

İnsanlar her zaman düşündükleri şeyi söylemezler. Elekten geçirdikleri şeyleri söylerler. ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’daki o içten sözler aklımızda şiir gibi kaldıysa ‘İstanbul Sokakları’nda da aşkı içlerinden haykıracaklar. Nazlı ve Fırat’ın aşkında Yeşilçam masumiyeti var.

 

Canlandırdığınız Fırat karakteri nasıl biri?

Fırat yalnız bir adam. Babasını o çocukken öldürmüşler. Bundan sonra da ailesinin sorumluluğunu üzerine almış. Devamlı iş koşturmasıyla hayatını devam ettiriyor. Fırat kirli dünyada ailesini ve kendisini korumaya çalışan bir adam. Hayatında hiç sevmemiş. Yükümlülüklerinden aşkı hep ertelemiş. Ta ki hiç ummadığı bir anda Nazlı’yı görene kadar. Nazlı’yla göz göze geldiğinde ilk görüşte âşık oluyor. Ben hiç yaşamadım ama ilk görüşte aşk vardır. O an bir aşk başlıyor ama ikisi de itiraf edemiyor. Dünyaları hayatları çok başka ama aşk engel tanımaz. Dizide bunu göreceğiz.

 

Fırat’ın kirli bir hayatı var; bu durum Nazlı’yla ilişkisini nasıl etkiliyor?

Fırat, Nazlı’yı korumak için kendisinden uzak tutmaya çalışıyor. Umut vermek Nazlı gibi saf birini tehlikeye atmak anlamına geleceği için uzak durmaya çalıyor. Bazen akılla kalp bambaşka şeyler söyler. İnsan inanmadığı şeyleri yapar. ‘İstanbul Sokakları’ çelişkilerin ve çatışmaların ortasında masum bir aşkı anlatıyor.

 

 

Sizin için ‘Gözleriyle seven adam’ demişler. Fırat’ta da bunu görecek miyiz?

Bu karakteri sevme sebeplerimden biri de o. Aşk cümlelerle değil de bir bakışla anlaşmaktır. Hayatta da bu böyle, bazen bir bakışla anlatırız en zor duyguları. Fırat kendini anlatabilen ve duygularını gösterebilen bir adam değil. Fırat ve Nazlı’nın aşkı bakışlarda yaşanacak.

 

Bu yorumlar oyunculuktan sonra mı başladı yoksa hep var mıydı?

Eskiden farkında değildim ama çalıştığım herkes bana aynı şeyi söyledi. Buna benzer çok yorum aldım. Bu da beni mutlu ediyor. Oynadığım adamlar âşık, seven adamlardı. Bence âşık olan herkes sevdiğine güzel bakar.

 

Fırat’ın hangi özelliğinde kendinizi buluyorsunuz?

Fırat’ın ailesine olan sorumluluğunu kendime çok yakın görüyorum. Çalışma hırsı ve duygularını içinde yaşıyor oluşu bana çok yakın. Sert dünyasının altında duygusal bir adam. O yönünü Nazlı’yla birlikte görmeye başlıyoruz sanırım... Fırat’ın gülen tarafı, sakladığı çocukluğu Nazlı’yla beraber ortaya çıkacak. Çok saf ve temiz bir aşk doğuyor aralarında. Ve bu aşk karşı konulmaz bir hale gelecek.

 

Seyirciler ‘İstanbul Sokakları’nı neden seyretmeli?

Ölümle burun buruna bir kızın hayata tutunma çabasını görecekler. Farklı iki dünyada hayata tutunmaya çalışan insanların aşkına tanıklık edecekler. Fırat’ın dünyasındaki çatışmalar heyecanlandıracak, Nazlı’nın dünyası hüzünlendirecek.

 

Caner Cindoruk kimdir?
+38
1 Ocak 1980 doğumlu Caner Cindoruk, 34 yaşında.

 

 

Naz Elmas: ‘Seyirci Sibel’in sırdaşı olacak’

 

‘İstanbul Sokakları’nda Sibel’in nasıl bir hikâyesi var?

Sibel’in bambaşka bir hikâyesi var. Dizide Sibel, Cemil, Fırat ve Nazlı’nın arasında bir aşk dörtgeni var. Sibel, Fırat’a karşı bir şey hissediyor ama nişanlısı Cemil. Olaylara duygusal değil mantıklı yaklaşıyor. Kavuşmayan iki âşıktan daha çetrefilli bir durum var.

 

Sibel karakteri nasıl biri?

Sibel sorumluluklarına göre hareket etmek zorunda kalmış biri. Güçlü gözüken bir karakter ama içten çok kırılgan. Sibel bu hikâyede kalbinin götürdüğü hangi noktaya kadar gidebilecek, sınırlarını ne kadar zorlayacak bunu göreceğiz. Sibel hayatta iyi insanların da olduğunu Fırat’ı tanıyınca anlıyor. Bu yüzden Fırat onun için çok değerli. Sibel diğerlerinin yanında çok güçlü ama yalnız kalınca seyirci Sibel’in sırdaşı olacak.

 

 

Sibel’in hangi özelliğinde kendinizi buluyorsunuz?

Benim için de ailem her zaman çok önemlidir ama bu şekilde davranmayabilirdim. Buradan gördüğümüz ailesi Sibel’i o kadar da sevmiyor.

 

Seyirci bu dizide ne bulacak?

Dizinin ne anlattığından ziyade nasıl anlattığı önemli hale geldi. Artık seyircimiz çok deneyimli. Hayatın içinden, kendilerini karakterlerin yerine koyabilecekleri bir dizi. Bazı kelimeleri söylemek kolaydır ama yaşayınca anlamı oturur.

 

İstanbul Sokakları’nı bir cümleyle anlatın desem?

Birbirinden farklı parçaların oluşturduğu bir mozaik derim.

 

Naz Elmas'ın Instagram'da paylaştıkları
+119
Naz Elmas

 

 

Röportaj: Neziha Kartal

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön