Düşünce gücüyle her gün mutlu

Kendinizi küçümsemeyin, daha fazlasını hak ettiğinize inanın.

Düşünce gücüyle her gün mutlu

Uzakdoğu felsefesindeki pozitif yaklaşımları hayatınıza katın. Her sabah doğan güneş gibi, gününüzü enerjik ve mutlu yaşamak için önerilerimize göz atın.


1. Net düşünce

Bulanıklığa son! Biz, ne düşünüyorsak oyuz. Bizi biz yapan her şey düşüncelerimizden doğar, tüm dünyamızı düşünerek yaratıyoruz.


“Sorunlarıma dair çözümleri artık daha çabuk buluyorum. İçimdeki sesi dinliyor ve kendi gücüme güveniyorum. Hayatımdaki her taşın zamanı geldiğinde yerine oturacağını biliyorum.”

 

MUTLULUK SAÇAN KAĞIT KIVRIMLARI Sena Runa, sizi kağıtların kıvrı... MUTLU EDEN MANTRALAR Mantralar, zorlu durumlarda bakı...


2. Harekete geçme gücü

Bilge kişi yoğun konsantrasyon ve sıkı çalışmayla kendine fırtınaya karşı korunaklı bir ada yaratır. Bunu siz de yapabilirsiniz.


“Uzun süredir üzerimde sadece yük gibi taşıdığım bir işi bugün halledeceğim. Sonunda kendimi ne kadar iyi hissedeceğimi şimdiden sezebiliyorum.”


3. Kendi içine dönüş

Kendinize uygun yol arkadaşı bulamadığınız durumlarda, bir beceriksizle birlikte yol almaya razı gelmek yerine yolunuza yalnız başınıza devam etmeyi tercih edin.

 

“Yalnız kalmak beni korkutmuyor. Aksine, bunu içgüdülerimi geliştirmek ve ufkumu genişletmek için önüme gelen bir fırsat olarak değerlendiriyorum. İçsel huzurumu buluyorum.”

 

4. Kendini bilme

Hiçbir fırtınanın kayaya zarar verememesi gibi, bilge kişiye de sözler tesir etmez. Onu ne övgü ne de yergi etkiler.


“Biri beni eleştirdiğinde derin bir nefes alarak gevşiyor, yanlışa düşmeden kendi yoluma devam ediyorum.”

 


5. Değişim cesareti

Bir savaşçı, isterse binlerce kişiyi yenmiş olsun, kendi kendini yenemediği, kendine galip gelemediği sürece zafer kazanmış sayılmaz.

 

“Bugün, uzun zamandır beni rahatsız eden bir alışkanlığımdan vazgeçme yolunda adım atmaya karar verdim.” 


6. Kendine değer verme

Kendinizi küçümsemeyin, daha fazlasını hak ettiğinize inanın. Damlaya damlaya nasıl göl oluyorsa, bilge kişi de kendini o şekilde yavaş yavaş iyilikle dolduracaktır.


“Hayatım bir nehirle birlikte akıyor. Bugün gelecekle ilgili tüm olumsuz düşüncelerimi o nehrin suyuna bırakıp yüzmeye devam ediyorum.” 


7. Duygu paylaşımı

Diğer canlılar da sizden farklı değil. Onların da tek amacı mutlu olmak. Bunu bilen kişi başka canlılara kesinlikle kötülük yapamaz ve bu sayede kendi mutluluğunu yakalamayı başarır. 

 

“Bugün bütün ilgimi şu ana kadar önemsemediğim bir insana yönelteceğim.” 

 

8. İç huzuru

Nahoş durumlara tahammül etmeyi öğrenin.

 

“Bugün anlaşmazlıkları çatışmaya dönüştürmeyeceğim. Sınırlarımı kendim çizeceğim, ama sakince.”

 

Hayatına bir tutam mutluluk kat!
+18
Yoğun iş temposu, sabah erken uyanma telaşı, trafik, işe geç kalmak, eve yorgun argın gelmek, tüm bu zorlukların arasında sosyal hayattan kopmamaya çalışmak... Oldukça stresli günler geçiriyoruz ve hiç bir şeye zamanımız yokmuş gibi geliyor. Ancak bir günün 24 saat olduğunu düşünürsek hayatımıza ufak mutluluklar katmak için biraz vakit ayırmak, bizi gerçekten tazeleyecek. Artık bahar geldi, üşengeç olmanın vakti değil!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön