Hayvan hakları yasa tasarısı değerlendirililyor

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayvan Hakları Koruma Kanun Taslağı değerlendirildi.

Umut verici haber: Hayvanlar koruma altına alınıyor!

Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişiklik yapılması için hazırlanan yasa tasarısı, son günlerin en çok konuşulan gündem maddelerinden biri oldu. Sanat dünyasının birbirinden ünlü isimleri, HT Magazin aracılığıyla Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayvanları Koruma Kanun Taslağı’nda hayvanlara zulmedenler ya da hayvanları öldürenler için verilecek hapis ve para cezaları değerlendirdi. Ünlü isimler, yasa tasarısında yer alan azami 7 yıla kadar hapis ve 4 bin TL’ye kadar para cezalarının, hayvanlara işkence edenler, onları öldürenler için caydırıcı olacağı konusunda hemfikir.

 

 

Burcu Kara

‘Yeni yılın ilk güzel haberi. Umut verici’

Her akşam ana haber bültenlerinde yakılan, tekmelenen hatta kurşunlanan hayvan haberleri görmekten kahroluyorduk. Her gün içimiz acıyordu. ‘Hayvanları Koruma Kanun Tasarısı’ Meclis’ten geçip kanunlaştıktan sonra hayvanlara yapılan eziyetin sona ereceğini düşünüyorum. Bu, yeni yılın ilk güzel haberi. Artık hayvanlara kötü muamele yapanlar düşünsün.

 

Alp Navruz

‘Tam bir yaptırım’

Hayvanları Koruma Kanunu’nda yapılacak olan değişiklik hayvanlara zulmedenler için tam bir yaptırım olacak.

 

 

 

Tanem Sivar

“Bir şeyler yapılması çok sevindirici”

Bu konu hakkında bir şeyler yapılıyor olması sevindirici. Yasa tasarısı haberlerini okuyunca çok mutlu oldum. Bu arada yasa tasarı- sında yer alan nesli tükenme tehlikesi altındaki hayvanlara yönelik düzenlemenin caydırıcı ve uygulanabilir nitelikte olması da ayrı bir mutluluk nedeni.

 

Demet Sağıroğlu

“İçim içime sığmıyor”

Bugüne kadar can dostlarımızın başına gelen pek çok üzücü habere tanıklık etmiştik. Tanıklık etmenin ötesinde suçluların sokakta serbest bir şekilde dolaşabilmeleri daha çok can acıtıyordu. Yasa tasarısı içimize su serpti. Tasarı-nın bir an önce kanunlaşmasını bekliyoruz. İçim içime sığmıyor.

 

EYÜP BELEDİYESİ KÖPEKLERİ NEDEN TOPLUYOR? Son bir haftadır sosyal medyadan... DENEY KURBANLARI! Her yıl dünya çapında deneylerde...

 

 

Güliz Ayla

“Umut verici”

Hayvanlar en az bizim kadar canlı. Onların da bizim kadar duyguları var. Hayvanlara karşı işlenen suçları cezasız bırakmayalım ki caydırıcı olsun. Tasarıyla güzel bir adım atıldı. Devamı da gelecek.

 

Afra Saraçoğlu

“Artık şiddet azalacak”

Hayvanların mal olarak değil canlı olarak görülmesi gerekiyordu. Hayvanlara şiddette bulunanların en ağır şekilde cezalandırılması taraftarıyım. Şiddetin her türlüsü kötü ve hayatımızda kesinlikle yerinin olmamasını temenni ediyorum. Artık şiddet azalacak. Buna bütün kalbimle inanıyorum.

 

 

 

 

Petshop mu barınak mı?
 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön