Erkekleri kadınlar için cazip kılan özellikler

Zevkler kişiden kişiye değişse de yapılan araştırmalar sonucunda kimi ortak noktalar belirlendi. Erkekler için iyi haber, bu tercih sebeplerinin ‘bazılarının’ kendi kontrolleri altında olması!

Bu erkekler çok cazip!

1. Piercing, dövme ve yaralar: Evrimsel handikap teorisine göre, fiziksel olarak sağlıklı ve iyi genlere sahip olan erkekler iğneler, mürekkep ve katana kılıçları içeren riskli davranışlara katılmak için heveslidirler. Vücutları potansiyel gösteriş araçlarıdır ve genellikle de hak ittiği ilgiyi görür.

 

2.  Para: Evrimsel psikolog David Buss tarafından yapılan bir çalışmada, 37 farklı kültürden kadınlar incelenmiş ve potansiyel eşlerinde yüksek kazanca önem verdikleri ortaya konulmuştur. Zambia’lı kadınların bile…

 

3. Derinden ses: Kadınlar fiziksel simetriye önem verir çünkü bu yapmayı düşündükleri bebekleri için iyi genler ve iyi sağlık anlamına gelir. Derin bir erkek sesi, büyük olasılıkla simetrik bir fizikten gelir.


4. Boy: Uzun adamların daha çok parası ve çocuğu olur. Kısa adamlar ise Avrupa’yı fethetmeye çalışır.


5. Üçgen şekilli omuzlar: Eğer vücudunuzla ilgilenir ve onu en iyi versiyonu ile sunarsanız, kadınlar bunu seve seve tercih edecektir. 

 


6. Mizah anlayışı: Kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sever, bunu hepimiz biliyoruz. Ve üstelik erkekler de şakalarına gülen kadınları tercih ederler.


7. Geçmişini ona nasıl hatırlattığınız: Kadınlar kafalarında romantik hayatlarındaki eski deneyimlerinden oluşan zihinsel bir aşk haritası yaratır. Bu erkeklerin anlayamayacağı kadar ayrıntılıdır. Ama sizin o haritada ne konumda olacağınız önemlidir.


8. Koku: Size tavsiye edebileceğimiz ve her zaman işe yarayan bir parfüm yok. Ama kadınlar simetriyi duyabildikleri gibi koklayabilirler de. O yüzden doğal kokunuzu aşırı parfümle tamamen gölgelememelisiniz.


9. Özgüven: Çok az kadın pasif adamları çekici bulur ve çoğu kadın kibirli aptalları çekici bulmaz. Gerçek güven savunmasız görünmekten endişelenmeden kabadayılık ve tevazu arasında yapılabilen geçiş yeteneğidi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön