Engelleri aşıp hizmeti işaret diliyle verecek

Engellilere yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Hizmetlerimizi işaret diline çevirdik. Her ilde en az bir çalışan işaret diliyle hizmet verebiliyor” dedi

Zifiri karanlıkta yemek yiyebilir misiniz?

Turkcell, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için gerçekleştirdiği hizmet ve projelerini “Engel Tanımayanlar’’ çatısı altında birleştirdi. Turkcell, Engelliler Haftası dolayısıyla, engellilere yönelik hizmetlerini Galata Diyalog Derneği bünyesinde düzenlenen “Karanlıkta Yemek” etkinliği sonrasında tanıttı. Zifiri karanlıktaki yemekten sonra düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, grup bünyesinde 500 engelli istihdam ettiklerini ve evden çağrı merkezi hizmetiyle de engellilerin iş hayatına katılımını desteklediklerini belirtti. Öztürkler, “Karaman ve Van- Erciş çağrı merkezlerinde çalışanlarımızın yarısını engelliler oluşturuyor. Turkcell ürün ve hizmetleri işaret diline çevrildi. Bunun için 100 müşteri temsilcimizi eğittik. Tüm illerimizde en az bir çalışanımız işitme engelliler için işaret diliyle tüm hizmetlerimizi sunabiliyor” dedi. Koray Öztürkler, ücretsiz olarak sesli fatura, sesli sözleşme, görüntülü çağrı merkezi gibi hizmetlerinin de bulunduğunu aktardı.

4 bin sesli kitaba erişim imkanı sunulacak!
“Turkcell Hayal Ortağım” servisi ile engelli aboneler tüm güncel haberlerden, dünya klasiklerine ve bilgi paketlerine kadar birçok konudan faydalanacak. Engelli aboneler, Milli Kütüphane Başkanlığı’na ait 4 bin seslendirilmiş kitabı dinleyebilecek.

Hiçbir şey görmeden 2 saatlik eğlence!
Galata Diyalog Derneği bünyesinde Kör Fotoğrafçılar Projesi’ne destek vermek için 2 yıl önce başlatılan Zifiri Karanlıkta Yemek etkinliği öncesinde katılımcıların cep telefonları, fotoğraf makineleri, ışık yayan cihazları ve hatta fosforlu kıyafetleri restorana girmeden toplanıyor. Zifiri karanlıkta yaklaşık 2 saat süren yemekte, canlı müziği de, yemek servislerini de görme engelliler yapıyor. Her hafta cumartesi düzenli olarak gerçekleştirilen Galata’daki Zifiri Karanlıkta Yemek etkinliğine katılanlar, tabak, çatal, bıçak ve kadeh gibi eşyaları dokunarak bulup, kullanıyor. Mönüde ne olduğunu da kokularından algılamak durumunda olan katılımcılar, yine görme engellilerle birlikte şarkılar söylüyor, piste çıkıp, dans ediyorlar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön