Karmanızı dengelemek için 9 pozitif ipucu

Daha iyi bir karma ve daha huzurlu bir yaşam için bu önerilere kulak verin...

Karmanızı dengelemek için 9 pozitif ipucu

Kendi davranışlarınız hakkında daha fazlasını öğrenerek, karmanızı dengelemek için yapabileceğiniz bazı olumlu şeyleri keşfedebilirsiniz. Budistler her eylemin birbirine, gelecekteki olaylara bağlandığına inanır, evrene ne verirseniz size geri dönecektir. Karma olarak da adlandırılan bu inanç, hayatınızı dengede tutmanıza ve daha mutlu yaşamanıza sebep olacaktır. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

 

1- Dedikodu

Dedikodunun kadınlar arasında yaygın olduğunu düşünenler yanılıyor, dedikodu cinsiyet ayırt etmeksizin her insanın doğasında maalesef var. Dedikodu yaparken, sizin vazifeniz olmadığı halde başka insanların hayatına dair yorumlar yaparsınız. Peki sizin arkanızdan sizin hakkınızda konuşulduğunu öğrendiğinizde kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Hayatınızdan negatifliği çıkartın, ihtiyacınız olan son şey bu!

 

2- Yalan

Çöpü çıkarmanız gerekirken ihmal etmiş ve bunu örtbas etmek için küçük beyaz bir yalan söylemişseniz, bu karmanızı altüst etmeyecektir. Ama büyük yalanlar her zaman hayatınızı etkiler! Dürüst olmak her zaman iyidir çünkü yalanlar sizi kötü duygu durumları ve pozisyonlarına sokmaktan başka işe yaramaz.

 

ZİHNİNİZİN SESİNİ SUSTURARAK İÇİNİZDEKİ SESE ULAŞIN Nasıl kendi kendinize meditasyon... HAYAT ZORLAŞTIĞINDA ANIMSAMANIZ GEREKEN 9 ŞEY Her şey çok güzel giderken, bir ...

 

3- Yaşlılar

Huzur evlerinde yaşayan yapayalnız insanlara bakın; bakarak hissedemezsiniz, ziyaret edin. Onların yalnızlığını paylaşmak, yüzlerinin gülmesini sağlamak sizin de hayata ve yaşadığınız dünyaya dair daha fazlasını öğrenmenize sebep olacaktır.

 

4- Çocuklar

Aynı şey kimsesiz çocuklar için de geçerli… Yalnızlar ve sevgisiz. Kimsesiz çocuklarla tanışın, onlarla vakit geçirin, hatta kendi hayatınızı paylaşarak, akıl vererek, sorularını cevaplayarak rol modelleri olun. Bu duygu alışverişi tüm hayatınızı değiştirebilir.

 

5- Kompliman

Bunu her zaman yapabilirsiniz! Kendiniz için pozitif olmayı tercih ettiğiniz gibi başkalarının da iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Tanıdık ya da yabancı, beklenmedik zamanlarda etrafınızdaki insanlara komplimanlarda bulunmak yüzlerin gülmesini sağlar ve etrafınızdaki pozitif çemberi büyütür.

 

6- Sosyal medya

Düş kırıklıklarınızı sosyal medyada, herkesle paylaşmak istediğinize emin misiniz? Hepimizin başına gelmiştir; arkadaş görünümlü insanlar bu durumların tadını çıkarıp, canınızın daha çok yanmasına sebep olabilir. Karmanızı dengelemek için kendinizi daha iyi hissetmelisiniz, dolayısı ile sizi üzmeleri için insanların eline koz vermeyin.

 

STRES YÖNETİMİ NEDİR? Sosyolog ve Holistik Yaşam Danış... FARKINDALIK VE MUTLULUĞA DAİR 10 BASİT ÖNERİ Vietnamlı bir keşiş olan ve günü...

 

7- Yardım

Karma, dikkatli bir denge ile herkesin günde sadece bir kez bile olsa, nazik bir şey yapmasını gerektirir. Bir teyzenin alışveriş torbalarına yardım etmek, arkadaşının çocuğu ya da köpeği ile ilgilenmek, yardıma ihtiyacı olan birine herhangi bir konuda yapılabilecek şeyler… ne olursa olsun, bu nezaket size iyi titreşimler ve güzel duygular olarak mutlaka dönecektir.

 

8- Bağış

Karmanızı ihtiyacı olanlara bağışta bulunarak da dengeleyebilirsiniz. İnsanlara, hayvanlara, eğitime, kurumlara… Büyük meblağlar olmasına gerek yok, kendi kazancınız ve şartlarınıza göre bazen ihtiyaç sahibi birine yemek ısmarlamak bile çok önemlidir. Vermek, paylaşmak evrene pozitif enerji olarak yayılır.

 

9- Teşekkür

Minnettarlıklarınız için bir şeyler yapmanın karmanızı dengelemeye büyük faydası olacaktır. Üstelik sevdiklerinize sizin için ne anlama geldiklerini göstermek için çok güzel bir fırsattır. Mesela çocuğunuz iyi bir not aldığında, ona sevdiği yemeği hazırlayın. Küçücük jestlerin hayatınıza ne kadar pozitif etkisi olabileceğine inanmayacaksınız.

 

Mutlu eden mantralar
+10
Stresle başa çıkmak için herkesin gizli silahları olmalıdır. Bizi rahatlatan bir resim, bizi gülümseten bir fotoğraf, kalbimize dokunan bir şarkı, uyum hissi veren şiirler ve sözler ya da meditasyonla sakinlik ve huzuru yakalarız. Hayat karşımıza engeller çıkardığında, olumlu görüşümüzü korumak için bize bazı mutluluk hatırlatıcıları gerekir. Mantralar, zorlu durumlarda bakış açımızı değiştirir ve hayata bakış açımızı saniyeler içinde değiştirmemize yardımcı olan cümlelerdir. Mutlu bir zihin ile hem dış görünüşünüz hem de içiniz güçlenir. Bağışıklık sisteminiz güçlenir, iyi kolestrolünüz artar ve ömrünüz uzar.
 
Bu mantralar, hayatın parlak tarafına bakmanıza yardımcı olabilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön