İşinizde başarılı olabilmek için ihtiyacınız olan tek şey matematik

Matematik bir düşünce biçimidir, mantıksal bir sistemdir, insanın düşünce sistemini düzenler.

İşinizde başarılı olabilmek için ihtiyacınız olan tek şey matematik

Yapılan araştırmalara göre, günümüzde iş gücünü arttırmanın sırrı ilkokul matematiğinde yatıyor. İş dünyasında matematik yeteneği gerçekten önemli bir konu. Matematik bir düşünce biçimidir, mantıksal bir sistemdir, insanın düşünce sistemini düzenler.

 

Matematiğin iş başarısındaki önemi çok iyi anlaşılmalı ve çocukluktan itibaren üzerine gidilmelidir. Bir öğrenci bir matematik sorusunu çözerken işlemler arasındaki gizli ilişkileri ortaya çıkarır ve bu onda yeni şeyler bulma isteği uyandırır. Sistemli, mantıklı, tutarlı düşünmeyi sağlar. İnsanların yaşamında başına gelen olayları daha iyi anlamlandırıp sonuca gitmesine yardımcı olur. Bir sayıyı, belli bir miktarın sembolü olarak kavrama ve sayılar arasındaki sistematik ilişkiyi anlama yeteneği olan Sayı Sistem Bilgisi son derece önemlidir.

 

Sayı Sistem Bilgisindeki eksiklik, daha sonraki öğrenimde zayıf bir temel oluşturmaktadır. Matematiksel kavramların net bir şekilde algılanmaması, hayatımızın pek çok alanında, birikim yapma, bütçemizi düzenleme gibi konularda karşımıza çıkar. Araştırmacılar, erken yaşta matematiksel yeteneğin eksikliğini gidermek için oluşturulacak programların, iş hayatında etkili olacağını, daha akılcı ekonomik kararlar alınmasını sağlayacağını ve iş gücünü arttıracağını düşünmektedir. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön