İşinizde başarılı olabilmek için ihtiyacınız olan tek şey matematik

Matematik bir düşünce biçimidir, mantıksal bir sistemdir, insanın düşünce sistemini düzenler.

İşinizde başarılı olabilmek için ihtiyacınız olan tek şey matematik

Yapılan araştırmalara göre, günümüzde iş gücünü arttırmanın sırrı ilkokul matematiğinde yatıyor. İş dünyasında matematik yeteneği gerçekten önemli bir konu. Matematik bir düşünce biçimidir, mantıksal bir sistemdir, insanın düşünce sistemini düzenler.

 

Matematiğin iş başarısındaki önemi çok iyi anlaşılmalı ve çocukluktan itibaren üzerine gidilmelidir. Bir öğrenci bir matematik sorusunu çözerken işlemler arasındaki gizli ilişkileri ortaya çıkarır ve bu onda yeni şeyler bulma isteği uyandırır. Sistemli, mantıklı, tutarlı düşünmeyi sağlar. İnsanların yaşamında başına gelen olayları daha iyi anlamlandırıp sonuca gitmesine yardımcı olur. Bir sayıyı, belli bir miktarın sembolü olarak kavrama ve sayılar arasındaki sistematik ilişkiyi anlama yeteneği olan Sayı Sistem Bilgisi son derece önemlidir.

 

Sayı Sistem Bilgisindeki eksiklik, daha sonraki öğrenimde zayıf bir temel oluşturmaktadır. Matematiksel kavramların net bir şekilde algılanmaması, hayatımızın pek çok alanında, birikim yapma, bütçemizi düzenleme gibi konularda karşımıza çıkar. Araştırmacılar, erken yaşta matematiksel yeteneğin eksikliğini gidermek için oluşturulacak programların, iş hayatında etkili olacağını, daha akılcı ekonomik kararlar alınmasını sağlayacağını ve iş gücünü arttıracağını düşünmektedir. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön