Lahana ağrıya iyi gelir mi?

Bu yazıyı okuduktan sonra göğsünüze ve bacaklarınıza lahana yaprakları koymaya başlayacaksınız.

Bacaklarınıza lahana koyun çünkü...

Lahana yaprakları, vücudumuzdaki birçok hastalık söz konusu olduğunda mıknatıs gibidirler, tiroit bezi sorunları, baş ağrıları gibi spesifik rahatsızlıkların tedavisinde de lahana çok faydalıdır. İhtiyaç duyduğumuz hemen hemen her şeyi doğada bulabiliyoruz ve bu doğal ilaçlar, bazen formüle edilmiş olanlardan daha etkili oluyor. Bu doğal tedavilerin çoğunun kötü yan etkisi olmuyor. Lahana da bu yaygın doğal ilaçlardan birisi. Sofralarımızda sık sık yer bulan lahananın başka alanlarda da kullanılabileceğini biliyor muydunuz? İşte size bunlardan birkaçı:

 

Emzirme ağrıları

Emzirme yüzünden şiddetli ağrılarla mücadele ediyorsanız, göğüs bölgesine lahana yaprakları koyarak ağrınızı hafifletebilirsiniz. Bu uygulama, gece-gündüz yapılabilir. Yaprakları soğuk su ile dikkatlice yıkayın ve kökleri, yaprakların merkezinden itibaren kesin. Göğüslerinizi, meme uçlarınızı açıkta bırakacak şekilde lahana yaprakları ile sarın ve sutyeninizi takın. Bu şekilde 20 dakika ya da yapraklar ısınana dek bekleyin. İsterseniz tekrarlayabilirsiniz.

 

 

Tiroit bezi sorunları

Tiroit bezleri, hormonsal gelişim, metabolizma ve sindirim sistemi organlarının işleyişi açısından çok önemlidir. Tiroit bezlerinizi normal işleyişlerine geri döndürmek adına, boğazınıza, bezlerin olduğu bölgeye lahana yaprakları koymayı deneyin (dışarıdan tabi ki). Sonra yaprakları sargı bezi ile sabitleyin ve geceyi bu şekilde geçirin.

 

Şişkinlik

Kollarınızda ya da bacaklarınızda şişkinlikler oluşuyorsa eğer, bölgeyi taze lahana yaprakları ile sarmayı deneyin. Sargı bezi ile sarın ve en iyi sonuçlar için lahanaları çıkarmadan uyuyun.

 

Baş ağrıları

Şakaklarınıza ve başınızın üst bölgelerine taze lahana yaprakları yerleştirmeyi deneyin. Sonrasında da yaprakları sabit tutabilecek bir şapka, kep vs takın.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön