Kemoterapiden 100 kat daha etkili inanılmaz bitki

Karahindiba çayının kanser hücreleri üzerindeki inanılmaz etkileri.

Kemoterapiden 100 kat daha etkili karahindiba

Karahindiba çayı, kanser hücrelerini etkileyerek 48 saat içerisinde çözülmelerini sağlar ve yeni sağlıklı hücrelerin hastalık kapmalarını engeller.

 

Çoğunlukla ihmal edilen bu bitki, birçok tıbbi özelliklere sahip ve yapmanız gereken tek şey, bu bitkiyi trafikten uzak, temiz yamaçlardan toplamak. Büyükannelerimiz, tıbbi özelliklerinin farkında olarak, karahindiba çiçeklerinden şuruplar yaptılar; ancak bilmedikleri nokta, karahindiba kökünün kanser hastalarına yardımcı olabileceğiydi.

 

Bilim adamları, bu bitkinin kökünün kemoterapiden daha iyi olduğunu keşfettiler; çünkü kemoterapinin aksine, karahindiba yalnızca kanserli hücreleri öldürüyor.

 

Bunun yanı sıra, diüretik özellikleri de var; öd salgılanmasını uyarıyor, karaciğeri temizliyor, alerji konusunda yardımcı oluyor ve kolesterolü düşürüyor. Ve yapısında B6 vitamini, tiamin, riboflavin, C vitamini, demir, kalsiyum, potasyum, folik asit ve magnezyum gibi çok önemli vitaminler ve mineraller bulunduruyor. 

 

Mucize karahindiba çayı

Kanada Windsor Üniversitesi Kimya ve Biyokimya Bölümü bir araştırma yürüttü; sonuçlar, kanser hastaları için yeni bir umut teşkil ediyor. Karahindiba kökünün, vücuttaki sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanserli hücreleri etkili bir şekilde öldürdüğü keşfedildi.

 

Araştırmaya göre, karahindiba çayı kanserli hücreleri etkiliyor ve vücuttaki herhangi bir sağlıklı hücreyi etkilemeden kanserli hücrelerin 48 saat içerisinde çözülmelerini sağlıyor. Elde edilen sonuçlar, karahindiba kökü ile yapılacak devamlı tedavinin hastalardaki kanserli hücrelerin çoğunu yok edebileceğini gösterdi. Ekip, bu beklenmedik sonuçlar sayesinde, bu mucizevî bitki üzerindeki araştırmalarını devam ettirmek için ek destek aldı.

 

72 yaşındaki John di Carlo, sağlık mücadelesi kapsamında yoğun ve agresif kemoterapi tedavisi gördü ve üç yılın sonunda, son günlerini sevdikleri ile geçirmesi için evine gönderildi.

 

Doktorların hastalığı için fonksiyonel çözümler bulmada fazla alternatifleri olmadığını bilen di Carlo, son çare olarak karahindiba çayı içmeyi denedi. Ve yalnızca 4 ay sonra, hastalığında gerileme yaşandığı görüldü.

Facebook Yorumları
Yorumlar
6
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  25 Eylül 2018 Salı 03:46

  kanserı yok eden ılacı bulan doktor kanserden ölse daha avantajlı öldurup cesedını bıle yok edıyollar cenaze namazı bıle kılınmıyor böyle bır dunyada yaşıyoruz

  Cevapla
 •  
  17 Ağustos 2018 Cuma 23:56

  yokmu bu memleketin 1 helal süt emmiş doktoru..şu otu bi incelesede netbir sonuç çıkarsa....!!!!!!!!!!!!!

  Cevapla
 •  
  11 Temmuz 2018 Çarşamba 15:55

  tahlil yaptırdım açlık şekerim 125 çıktı ilaç kullanmadan yol kenarında topladığım kara hindiba otunu kurutup küçük birtutam kaynar suda 5 dakika demleyip içtim açlık şekerim 85 lere düştü gerçekten düşürüyormu diye 1 hafta denedim gerçekten düşürüyor .

  Cevapla
 •  
  01 Aralık 2017 Cuma 17:15

  annem 4 yıldız lenfoma ohdkıng hastası ve en son 8 gün önce kemoterapi aldı acaba kullana bilirmi yararı olurmu lütfen bilen biri bilgi versin

  Cevapla
 •  
  19 Kasım 2017 Pazar 21:48

  evet aynen madem ki bu kadar değerli bir bitki, niye kanser tedavisindiyice araştırılmıyor

  Cevapla
 •  
  13 Ocak 2018 Cumartesi 22:08

  neredeyse bedava olduğundandır belki!


 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön