Düğün öncesi estetik kaygıya görünmeyen çözüm!

Diş tellerine rağmen kocaman bir gülümseme ile evet demek...

Düğün öncesi estetik kaygıya görünmeyen çözüm!

Evlenecek çiftler hayatlarının en özel ve mutlu gününde kusursuz bir görüntüye sahip olmak adına farklı estetik kaygılar yaşıyorlar. Bu kaygıya neden olan unsurlardan bir tanesi de yüz estetiğinin en önemli parçalarından olan dişler olarak görülüyor.

 

Tüm gözlerin üzerlerine çevrileceği bu özel günde çarpık diş sorunundan dolayı özgürce gülümseyemeyeceklerini düşünen kişilerin imdadına ise “görünmeyen diş telleri” yetişiyor.

 

Lingual ortodontik tedavi yöntemi olarak adlandırılan görünmeyen diş telleri, dişlerin ön tarafında görmeye alışkın olduğumuz braketlerin aksine, dişin arkasına yapıştırılarak uygulanıyor. Böylelikle hasta dışında hiç kimse diş telini göremiyor.

 

Lingual ortodonti tedavisini Türkiye’de profesyonel anlamda uygulayan isimlerden biri olan Dr. Cem Caniklioğlu, bu yöntem ile hastaların düğün günlerinde herhangi bir sorun yaşamadan ve yüz estetikleri bozulmadan özgürce gülümseyebileceklerini söylüyor. Hastanın çene kalıbının alınmasının ardından laboratuvar ortamında kişiye özel olarak üretilen diş tellerine alışma süresi 2 ila 4 hafta arasında değişiyor.

 

Bu yüzden, gelin ve damat adaylarının düğün tarihinden en az 1,5 ay önce tedaviye başlamaları gerekiyor.

 

Dişlerdeki çarpışıklığın kademe kademe düzeldiğinin gözlemlenebileceği görünmeyen diş telleri, hayatlarının en özel günlerinde kusursuz gülümsemeleri ile hafızalara kazınmak isteyen gelin ve damat adaylarına sunulan bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 430

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 752

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2301

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1661

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3300

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön