Burun, insan yüzünün en önemli estetik parçasıdır!

Dış görünümüne önem veren, yepyeni bir burunla yüz ifadesini yenilemek isteyenlerin tercih ettiği “Burun Estetiği” operasyonları gün geçtikçe sadece kadınlar için değil, erkekler için de başvurulacak bir yöntem olmaya başladı.

Burun, insan yüzünün en önemli estetik parçasıdır!

Güzel görünmek isteyen bayanların yanı sıra, burun estetiğinin erkeklerin de tercih ettiği işlemlerin başında geldiğini belirten Estetik International Sağlık Grubu, “Burun Estetiği – Rhinoplasty” hakkında detaylı bilgiler verdi.


Burun estetiği

Burun, yüzünüzün tam ortasında duran ve ifadenizi en fazla etkileyen organınızdır. Bu önemli değişikliğe karar vermek için iyi düşünmeniz ve doğru karar vermeniz için yola çıkmanız hayatınızın en önemli detayı.

 

Çünkü kaş asma gibi yukarı çekmek ya da kulak estetiği gibi arkaya yatırmak değil üç boyutlu olarak yüzün iki tarafına eşit, doğru açıda dudağa inen, her zaman simetri gerektiren, hem yüksekliği hem genişliği hem de derinliğinin uyumunun mükemmel olması gereken bir organ burun. Hem de öyle her kişiye standart olarak aynı ölçüleri uygulamanın mümkün olmadığı bir organ.

 

Her kişinin yüzünde farklı oranlar vardır üstelik kadın ve erkekler için bu oranlar çok farklıdır. Örneğin; kadın burnu için açı, biraz daha fazla yani kalkık iken erkek burnu için bu hiç de hoş olmayan bir görüntüdür

 

Basit burun estetiği

En çok kullanılan tekniklerden biridir. Kemerli olmayan burunlarda sadece şekillendirmek için kullanılan özel bir teknik.

 

Burun Küçültme

En çok yapılan burun estetiği tekniği olan burun küçültme kemerli ya da darbe sonucu formunu kaybetmiş burunların düzeltilmesi için kullanılır.

 

Sekonder burun estetiği

Bu yöntem daha önce burun estetiği olmuş fakat iyi sonuç alamamış ya da yanlış uygulama sonucu burun formu deforme olmuş kişilere uygulanabilen bir tekniktir. Normal burun estetiğinden çok daha zor bir uzmanlık alanlarındandır.

 

İple burun ucu estetiği

Çok fazla kişiye uygun olmamasına karşın uygun olan kişilerde kesi kanama yapılmadan bir ip ile uygulanan bu teknik için burun formu düzgün olup sadece burun ucunda düşüklük bulunmaması gerekmektedir.

 

Nefes alma sorunu

İple burun ucu tekniği dışında tüm burun estetiği teknikleriyle beraber uygulanan bu yöntem burundaki nefes alma sorununu ortadan kaldıran bir yöntemdir. Sadece nefes alma sorununu gidermek için yapılabileceği gibi burun estetiği yapılırken rahatlıkla uygulanabilir. 


Tam netice için

Uygulama biçimi olarak genel anesteziyi tercih ediyoruz. Hastalarımızda iyileşme kişiden kişiye değişmekle birlikte bir ile iki hafta arasında işe dönme, iki ile üç hafta arasında hareketli aktiviteler yapmak mümkün oluyor. Sekiz haftaya kadar darbelerden kaçınmak ve güneşlenmemek önemli bir detay. Tam neticenin gerçekleşmesi ise 1 yıl veya daha fazla sürede oluyor

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön