Cinsel hayatınıza renk katarken hasta olmayın!

Türkiye’de cinsel sorun yaşayanların sayısı bir hayli fazla. Bu sorunların tedavisinde seks oyuncaklarının önemli bir yeri olduğunu belirten uzmanlar, hastalıklardan uzak kalmak için bunların onaylı ve sağlıklı olanlarının seçilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Cinsel hayatınıza renk katarken hasta olmayın!

Günümüzde çok sayıda çift sağlıklı cinsel yaşam sürdürme konusunda sorunlar yaşıyor. Bu sorunların başında çiftlerin tüm çabalarına karşın cinsel birleşmeyi gerçekleştirememeleri geliyor. Uzun süren evliliklerde cinsel beraberlik yaşayamayan çiftler, bu durum karşısında kendilerini suçluyor. Çocuk sahibi olamamaları ise toplum tarafından baskı altına alınmalarına neden oluyor. Psikolojileri bu durumdan olumsuz etkilendiği için bir süre sonra evliliklerini bitirme noktasına gelen çiftler, çözüme ulaşabilmek için konusunda uzman tıp doktorları ve cinsel terapistlerden yardım alıyor.

 

Türkiye’de 2 yıldır, uzman doktor ve terapistlerin önerdiği seks aletlerinin satışının gerçekleştirildiği bir siteyi yöneten Özlem Erkan, “Bu ürünler, doğru yönlendirilen ve doğru şekilde yararlanan kişilerde önemli bir boşluğu doldurup sağlıklı bir cinsel yaşama yardımcı oluyor” diyor.

 

Sağlıksız ürünlerde kanser riski var!

Ürünlerin birçok klinik testten geçmesi gerektiğine dikkat çeken Erkan, “insan anatomisine uyumu, ergonomikliği ve yüzde 100 tıbbi malzemeler ile üretilmesinin sağlık açısından büyük önem taşıdığını söylüyor. Seks oyuncaklarının en büyük tehlikesinin, ürünlerin içerdiği, “Phthalate maddesi” olduğu belirtiliyor. Bu madde, kanserojen özelliğiyle insan sağlığı açısından ciddi bir tehlike oluşturuyor. FDA onayı olmayan ürünler; yara, yırtılma ve tahrişlere neden olmakla kalmayıp kanser riski de taşıyor.

 

Uzmanlar öneriyor

Birçok kadın – doğum uzmanı ve cinsel terapistin cinsel ürün sahibi olmaya, “Olmazsa olmaz” gözü ile baktığını söyleyen Özlem Erkan, monotonlaşmış cinsel hayat sürdüren bir çiftin, seks hayatlarını renklendirmek için kullanacakları cinsel ürünlerin (kayganlaştırıcı jeller, vibratörler, istek artırıcı jeller, partner ile kullanılan seks oyuncakları vb.) hem eğlenceli hem steril hem de en tehlikesiz yöntem olduğuna dikkat çekiyor. Erkan, vajinismusun tedavisinde kullanılan vibratörler ile erken boşalma tedavisinde kullanılan mastürbatörlerin hastalara doktorlar tarafından önerildiğine dikkat çekiyor.

 

Haber: Ceyda Erenoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön