Karın eritme ve sıkılaştırma aletleri nasıl kullanılmalı?

Severek kullanacağınız aleti seçer ve bedeninizi zorlamadan egzersiz yaparsanız karın bölgenizin sıkılaşması kaçınılmaz.

Karın sıkılaştırma aletleri nasıl kullanılmalı?

Karın bölgesi nasıl sıkılaşır?

Karın bölgnizi sıkılaştırmak istiyorsanız ağır aletler kullanmamalısınız. Çünkü ağır aletler kasları genişletmeye, büyütmeye yardımcı olur, sıkılaşmaya değil. Karın bölgenizi düzenli egzersizlerle sıkılaştırabilirsiniz. Her gün aynı sayıda tekrar ederek yaptığınız bir karın eritme hareketleri, iki haftadan itibaren karın bölgenizi sıkılaştıracaktır.

 

Karın bölgesi nasıl eritilir?

Tek başına egzersiz yapmak, göbek yağlarını eritmez. Ancak egzersizle birlikte yağ ve şekerin azaltıldığı bir beslenme programı uygularsanız ve akşam yemeklerinizi hafif ve en geç sekizde yerseniz, vücudunuz ihtiyacı olan enerjiyi bu bölgedeki yağlardan karşılayacak ve karın bölgenizdeki birikmiş yağlar eriyecektir.

 

Karın bölgesini eritmek ve sıkılaştırmak için hangi aletler uygundur?

Fiziksel aktivite kalori yaktırır ve vücudun yağları enerjiye çevirerek yakmasına yardımcı olur. Eğer karın bölgenizi alet kullanarak eritmek istiyorsanız, piyasadaki aletler arasından birini seçebilirsiniz. Titreşimli göbek eritme aletleri fiziksel aktiviteyi gerekli kılmadığı için sonuçlarını daha uzun vadede görebilirsiniz.

 

Profesyonel sporcu değilseniz, alet seçerken ağır fiziksel güç ve ağırlık kullanmayı gerektiren aletler seçmekten kaçınmalısınız. Temel karın sıkılaştırıcı aletler hakkında bir fikriniz olması için derlediğimiz birkaç örneği burada görebilirsiniz:

 

Karın sıkılaştırma aletleri

 

Karın bölgesini çalıştıran aletler nasıl kullanılmalı?

Sözlü bilgileri nasıl tekrar ederek öğreniyorsak, kaslarımız da esnemeyi ve sıkılaşmayı tekrarlarla öğrenir. Aletli egzersizi mümkünse haftada 3, fazla vaktiniz yoksa 2 gün tekrarlamalısınız.

 

Aleti mutlaka deneyerek seçin. Böylece hangi aleti kullanırken kendinizi iyi hissettiğinizi anlayabilirsiniz. Belki sizi biraz zorlayan aleti kullanırken iyi hissedeceksiniz, belki sizi en az yoranı. Aleti severek kullanırsanız egzersizleri isteyerek yaparsınız ve yapmamak için bahane aramazsınız. Bedeninizi ve koşullarınızı zorlamadan yapacağınız egzersizlerin hayat biçminiz haline geleceğini unutmayın.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön