Karın eritme ve sıkılaştırma aletleri nasıl kullanılmalı?

Severek kullanacağınız aleti seçer ve bedeninizi zorlamadan egzersiz yaparsanız karın bölgenizin sıkılaşması kaçınılmaz.

Karın sıkılaştırma aletleri nasıl kullanılmalı?

Karın bölgesi nasıl sıkılaşır?

Karın bölgnizi sıkılaştırmak istiyorsanız ağır aletler kullanmamalısınız. Çünkü ağır aletler kasları genişletmeye, büyütmeye yardımcı olur, sıkılaşmaya değil. Karın bölgenizi düzenli egzersizlerle sıkılaştırabilirsiniz. Her gün aynı sayıda tekrar ederek yaptığınız bir karın eritme hareketleri, iki haftadan itibaren karın bölgenizi sıkılaştıracaktır.

 

Karın bölgesi nasıl eritilir?

Tek başına egzersiz yapmak, göbek yağlarını eritmez. Ancak egzersizle birlikte yağ ve şekerin azaltıldığı bir beslenme programı uygularsanız ve akşam yemeklerinizi hafif ve en geç sekizde yerseniz, vücudunuz ihtiyacı olan enerjiyi bu bölgedeki yağlardan karşılayacak ve karın bölgenizdeki birikmiş yağlar eriyecektir.

 

Karın bölgesini eritmek ve sıkılaştırmak için hangi aletler uygundur?

Fiziksel aktivite kalori yaktırır ve vücudun yağları enerjiye çevirerek yakmasına yardımcı olur. Eğer karın bölgenizi alet kullanarak eritmek istiyorsanız, piyasadaki aletler arasından birini seçebilirsiniz. Titreşimli göbek eritme aletleri fiziksel aktiviteyi gerekli kılmadığı için sonuçlarını daha uzun vadede görebilirsiniz.

 

Profesyonel sporcu değilseniz, alet seçerken ağır fiziksel güç ve ağırlık kullanmayı gerektiren aletler seçmekten kaçınmalısınız. Temel karın sıkılaştırıcı aletler hakkında bir fikriniz olması için derlediğimiz birkaç örneği burada görebilirsiniz:

 

Karın sıkılaştırma aletleri

 

Karın bölgesini çalıştıran aletler nasıl kullanılmalı?

Sözlü bilgileri nasıl tekrar ederek öğreniyorsak, kaslarımız da esnemeyi ve sıkılaşmayı tekrarlarla öğrenir. Aletli egzersizi mümkünse haftada 3, fazla vaktiniz yoksa 2 gün tekrarlamalısınız.

 

Aleti mutlaka deneyerek seçin. Böylece hangi aleti kullanırken kendinizi iyi hissettiğinizi anlayabilirsiniz. Belki sizi biraz zorlayan aleti kullanırken iyi hissedeceksiniz, belki sizi en az yoranı. Aleti severek kullanırsanız egzersizleri isteyerek yaparsınız ve yapmamak için bahane aramazsınız. Bedeninizi ve koşullarınızı zorlamadan yapacağınız egzersizlerin hayat biçminiz haline geleceğini unutmayın.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 300

 • "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"
  "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"

  Süresi : 21:25 İzlenme : 311

 • Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabını, çevirmeni Hakan Atalay'la konuşuyoruz
  Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabını, çevirmeni...

  Süresi : 17:31 İzlenme : 342

 • Dr.Ayşegül Çoruhlu ile genç kalma ve beslenmenin sırları
  Dr.Ayşegül Çoruhlu ile genç kalma ve...

  Süresi : 43:26 İzlenme : 311

 • İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği kurucusu Sedef Erken'le Türkiye'de otizm algısı
  İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği kurucusu...

  Süresi : 25:18 İzlenme : 97

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön