Adonis kası nasıl yapılır?

Adonis kası, pek çok erkeğin sahip olmak istediği ancak elde etmesinin uzun zaman ve emek harcayarak mümkün olduğu bir kas görünümüdür.

Adonis kası nasıl yapılır?

Son zamanlarda daha da yaygın hale gelen adonis kası, özellikle Fight Club filminde Brad Pitt’de şahit olduğumuz, kusursuz adonis kaslarını gördükten sonra artık kadınlar için de erkeklerde olmazsa olmaz özellikler arasında ilk sıraya yükseldi.

 

Bir nevi karın kası olan adonis kasları, göbeğin hemen altında, genital bölgenin ise hemen üstünde yer alıyor.

 

Adonis kaslarına sahip olmak için yağ oranının düşük olması ve düzenli beslenme programıyla birlikte egzersizle desteklenmesi gerekiyor.

 

Özellikle karın bölgesinde yağlanmaların fazla olması, erkeklerde adonis kasına sahip olunsa da görünmemesine neden olur. Bu sebeple öncelikle vücut yağ oranı düşürülmelidir. Yağlı bir vücutta adonis kası çıkmayacağı için, yağ oranı civarlarına düşürülmelidir.

 

Adonis kaslarının çıkması uzun bir süreç sonucunda oluşur. Bu sebeple, düzenli egzersiz programı ihmal edilmemeli, yağlı yiyeceklerden muhakkak kaçınılmalı ve bol su tüketilmelidir.

 

Yağ oranını düşürdükten sonra haftada en az 3 gün karın kaslarını çalıştıracak egzersiz programı uygulanmalıdır.

 

Genetik olarak yağ oranı düşük ve ince bir görünüme sahip olan erkekler sahip oldukları adonis kaslarını sporla destekleyerek daha belirgin bir hale getirebilirler.

 

Hem vücuttaki yağların erimesi hem de adonis kaslarının belirginleşmesi açısından bisiklet binmek oldukça fayda sağlayacaktır.

 

Yere sırt üstü yatıp, bacak ve karın kaslarını çalıştırarak iki ayağı indirip, kaldırmak adonis kaslarını ortaya çıkartacaktır.

 

Mekik çekmek adonis kasları için fayda sağlarken, mekik sırasında bacaklarını 5 saniye kadar yukarıda bekletip devam etmek daha etkili olacaktır.

 

Dumbbell eşliğinde yapılacak egzersizler de adonis kaslarını geliştirecektir. Ancak adonis kaslarını geliştirmek için yapılan bu tip egzersizlerde önemli olan, karın kası bölgesini yoğun olarak çalıştırmak olduğu için çok fazla ağırlıkla çalışmamak gerekir. Aksi halde bel kalınlaşmaları meydana gelebilir.

 

Haber: İmge Balık

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön