Spor yaparken gözlerinizi korumaya alın!

Dünyanın en çok tercih edilen spor güneş gözlüğü markası Oakley’nin Uluslararası Eğim Direktörü Franz Greiter, “Spor yaparken gözleri korumak şart” diyor.

Spor yaparken gözlerinizi korumaya alın!

Dünyanın en çok tercih edilen spor güneş gözlüğü markası Oakley’nin Uluslararası Eğim Direktörü Franz Greiter, “Spor yaparken gözleri korumak şart” diyor.

 

Gözlük, kadın-erkek pek çok insanın yaz-kış demeden en çok tercih ettiği aksesuvarlardan biri. Ülkemizde insanların çoğu güneş gözlüklerini bir süs malzemesi olarak görse de, aslında bu aksesuvarı hafife almamak gerekiyor. Güneş gözlüklerinden sadece güneşten korunmak ya da şık görünmek için değil, spor yaparken de yararlanmak gerekiyor. Spora yönelik güneş gözlükleri dendiğinde ilk gelen marka Oakley oluyor.

 

Özel ürünler

Bu markanın Uluslar arası Eğitim Direktörü Franz Greiter, geçtiğimiz hafta İstanbul’daydı. United Club Lotus Spor Salonu’nda Oakley gözlüklerinin yağ, su, pislik tutmama, yüksek çözünürlük kalitesi, cadde, su, kar gibi düz yüzeylerden yansıyan göz kamaştırıcı parıltıları önleme gibi özelliklerinden uygulamalı olarak bahseden Greiter’ın şovunu izleyenler arasında Oakley’nin tutkunlarından ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan ve sporcu Çiçek Güney de vardı.

 

Greiter, şov sonrasında soruları yanıtladı;

 

Spor ya parken kullanmak için gözlük satın alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

 Her şeyden önce güneşten korunmak gerekiyor. Camlarının kalitesinin en üst düzeyde olması lazım. Spor sırasında alınabilecek olası darbelere karşı dayanıklı olmalı. Ayrıca, en iyi ve net görüşü de sağlamalı. Bizim özel modellerimiz var. Mesela terleseniz hatta suya girseniz bile gözden düşmeyen gözlüğümüz var.

 

Her spora uygun!

 

Tasarladığınız gözlükler sadece ekstrem sporlara mı yönelik?

Hayır, aksine güneş gözlüğünden kayak yaparken de, sörf yaparken de, yürüyüş yaparken de, hatta araba kullanırken bile yararlanmak gerekiyor. Ben balık tutan insana da motor sporları yapana da, güneş gözlüğü takmasını öneriyorum. Gözlerimiz çok önemli, onlara gözümüz gibi bakmamız şart! Gözlük bir aksesuar değil, bir yaşam tarzı olarak benimsenmeli.

 

Çocuklar için özel bir koleksiyonunuz var mı?

Hayır ama çocukların da kullanabileceği, onların yüz yapılarına uygun ürünlerimiz var. Göz sağlığı ihmale gelmez! Ailelere bu konuda duyarlı olmalarını tavsiye ediyorum. Çocuklarına mutlaka yaptıkları spora uygun bir gözlük almalılar.

Ece Saruhan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 5031

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3096

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 832

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 537

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2400

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön