Yalan söylediğini nasıl anlarım?

Yalan iyi bir şey değil, sizin de, sevgiliniz bir yalancı mı değil mi öğrenmeye hakkınız var. Bakalım bakalım!

Yalan söylediğini nasıl anlarım?

“Ben sana hiç yalan söylemedim!”

Hadi canım, ciddi misin? Şimdi kızlar, dürüst olalım. Biz de kaç kere yalan söyledik, bir durumdan sıyırmak için mesela? Bir erkek size hiç yalan söylemediğini iddia ediyorsa da emin olun ilk yalanını o esnada söylüyor, devamı da gelecek. Hem, madem o kadar doğrucu, ne diye kendini kanıtlama ihtiyacı hissetmiş ki?

  

‘Ben başka kadınlara bakmam’

Bir erkeğin başka bir kadına bakması bir kere her şeyden önce doğal. Böyle söylüyorsa da yüksek ihtimal yalan, çünkü yalanıyla kendisini kuzu gibi, masum göstermeye çalışıp duruyor. Gerek yok. Dürüst kimsenin böyle büyük laflar yerine en kirli taraflarını bile sizinle paylaşması gerekir. Kimse de bu derece masum değildir zaten.

 

‘Telefonum sessizdeydi’

Kızlar, öyle olmadığını siz de biliyorsunuz. Erkekler zaten genelde telefonlarının sessiz mi sesli olduğuyla pek ilgilenmezler, dolayısıyla da sessizde olma ihtimali hep çok düşüktür. Buna birden fazla maruz kalırsanız da bilin ki yalan söylüyor.

 

 

‘O kız bana sebepsiz mesaj atıp duruyor!’

Günlerden bir gün, bir şeylerden şüpheleniyorsunuz ve ona “Bu kız kim?” diye soruyorsunuz, yakaladığınız şey bir mesaj ve niyeti gayet açık! Ancak sorulunca, sanki konuyla hiç alakası yokmuş da hatta mağdur da kendisiymiş gibi cevaplar alıyorsunuz. Yani, bu ihtimal bazen doğru olabilir ama karşınızdaki adamı da iyi tanıyorsanız gerçekten bu konuda masum mu, yoksa size masumu mu oynuyor anlarsınız hem de şıppadanak.

 

‘Hiç de şişmanlamıyorsun’

Tartıya çıktınız ve bir de ne göresiniz? 3 kilo fazla! Ayna da zaten gösteriyor hafiften fazlalıkları, peki erkek arkadaşa sorulunca bu meseleyi, ne diyor? Sen hiç şişmanlamazsın ki, şişman değilsin, öyle görünmüyorsun! Bu konuda da size azıcık dürüst olsa ya gerçekten vücudunuzla ilgili gerçekleri duymaya ihtiyaç duyduğunuz bir anda size doğru düşüncelerini söylese mesela, nasıl olur! Dürüst bir adam, görünüşünüzle ilgili değil, hiçbir şeyle ilgili sizi manipüle etmeye çalışmaz. Sizi geçici bir süreliğine üzmek pahasına olsa bile!

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön