Eski sevgiliniz hakkında bilmeniz gereken 6 madde!

Onu hala sevseniz de nefret etseniz de aşağıdaki bilgiler çok işinize yarayacak.

Eski sevgiliniz hakkında bilmeniz gereken 6 madde!

Onun hakkında konuşmaktan çekinmeyin:  Eski sevgilinizden nefret etmenin çok keyifli olduğunu biliyorsunuz ve sadece kız arkadaşlarınız değil bilim de sizin arkanızda. Utah Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, eski sevgilisi hakkında olumsuz duygularını ifade eden insanlar, ayrılık sonrası depresyonunu daha hafif geçiriyor ve yaklaşık bir ay sonra hayatlarına devam ediyor.

 

İletişimde olmak o kadar da kötü bir fikir değil: Genellikle sevgilimizle olan bütün iletişimi keseriz ancak bir araştırmaya göre, eski alışkanlıklardan bir anda vazgeçmek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamaz. İlginçtir ki, bu çalışmaya katılanlar, eski sevgilileri ile arkadaş kaldıklarında kendilerini daha iyi hissettiklerini söylüyor. Eğer bu kategoriye giriyorsanız, en azından bu arkadaşlığı, arada sırada e-mail gönderme ve facebook duvarından doğum gününü kutlamakla sınırlayın. Eğer iletişimi kontrol edebilir ve minimum düzeyde tutabilirseniz işler sizin için daha kolay olacaktır.

 

Eski sevgiliniz hakkında konuşarak yeni sevgilinizi kendinize yaklaştırabilirsiniz: İlk buluşmada bunu yapmamalısınız tabii ki ama eski sevgilinizden bahsetmek yeni ilişkiniz için yararlı olabilir. Bir araştırmaya göre, insanlar, eski ilişkisi gibi, özel hayatı hakkında ne kadar çok bilgi verirse, samimiyet o kadar hızlı gelişiyor.

 

Anılara takılı kalmak, yeni sevgilinizi kırabilir: Mutlu anlarınızda, eski ilişkilerden bahsetmek bazen sağlıklı olabilir ancak ölçüyü kaçırmamanızda fayda var. Kanada’da yapılan bir araştırmaya göre, yeni ilişkide kendilerini kötü hissettiklerinde, kendilerini sakinleştirmek ve değerli hissetmek için kadınların eski anılarına başvurduğu ortaya çıkmıştır.

 

Eski sevgiliniz muhtemelen facebook da sizi takip ediyor: Ve tahminimizce siz de aynısını yapıyorsunuz çünkü Facebook artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların % 85’i, haftada en az bir kere eski sevgililerinin profiline baktıklarını itiraf etmiştir. Bunun nedeni tabii ki merak ve aynı zamanda da kendimizi iyi hissettiriyor.

 

Ve muhtemelen sizi unutamıyor da: Kadınlar bazen geçmişlerine takılıp kalırlar, ancak kadınlar ve erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, erkekler eski sevgililerini geri isteme konusunda çok daha istekli. Yalnız erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, çoğunluğu bir önceki ilişkisinin hala sürüyor olmasını istediğini söylemiştir (bu oran kadınların 4 katıdır). Facebook da eski sevgilinizin parti resimlerine bakarken bunu unutmayın.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  14 Mart 2019 Perşembe 19:20

  benden hiçbirşey yokken ayrıldı bir mesajla nedenini sordum ama cevap vermedi ama gerçek hayatta benimle iletişimde kalmaya çalişıyor

  Cevapla
 •  
  16 Haziran 2017 Cuma 12:08

  ne amaçla geliyor bilmiyorum... ama allah'a havale....

  Cevapla
 •  
  09 Haziran 2015 Salı 10:10

  eski sevgilim beni sevmiyor

  Cevapla
 •  
  09 Haziran 2015 Salı 10:08

  bni sevmedi

  Cevapla
 •  
  09 Haziran 2015 Salı 10:08

  bni sevmedi

  Cevapla

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön