Doğru erkek var, bulması biraz zor

Kadınlar genellikle kötü çocukları severler; testosteron doz aşımı yaşayanları… Ama aynı zamanda kendilerine tapacak, el üstünde tutacak erkekleri de istiyorlar.

Doğru erkek var, bulması biraz zor

Tercih ettiğiniz adam hangi tipte olursa olsun, bir “kişilik kalıbı” aramaya çok fazla vakit ayırıyor olabilirsiniz. Problem tam da burada yatıyor – Siz bir insan yerine, imaj arıyorsunuz. Ama tercihlerinizi değiştirerek, doğru adamı sandığınızdan hızlı bulabilirsiniz.

 

Elite Daily soruyor: “Çok mu fazla istiyoruz? Bizi mahveden beklentilerimiz mi oldu, yoksa iyi adamlar bulamayacağımız kadar iyi mi saklanıyorlar?”

 

Bir ilişki koçu olan Virginia Clark’a göre, evet! Çok fazla şey bekliyoruz. ‘Arzulu umut’un kurbanlarıyız ve aşkı bulmak için kendimizi uzun bir yolculuğa kuruyoruz.  Arzulu umut, ondan söz verdiği telefon aramasını alamadığınızda ya da asla tutulmayan bir taahhüdü beklerken onun için özürler uydurmayı  da içeriyor. Asla değişme ihtimali taşımadığı halde, ilişkinin dilediğiniz yönde değişeceği fantezisini de içeriyor.

 

Önce ne istediğini bilmek gerek


Peki bununla nasıl savaşabiliriz?  Öncelikle, mükemmel adam tüm yönleriyle ele alınmalıdır…  Fikirlerinizi değerlendirmek için derin bir nefes alın ve gerçeği kabul edin.

 

Bir erkekten gerçekten neler istediğinizi belirledikten sonra, seçimlerinizi daraltmanız da kolaylaşacaktır. Listeyi yaparken, uzun ömürlülük açısından düşünün:  Sizin için bir hayat arkadaşını arzulanır kılan nitelikler nelerdir? Bu nitelikleri belirlerken yardımcı olması için seçimlerinizi kendi yaş grubunuz içinde değerlendirebilirsiniz.

 

Match.com sitesinin yıllık LoveGeist raporuna göre, 18 ile 24 yaş arası kadınlar güçlü karın kasları arzularken, 25 ile 34 yaş arasındaki kadınlar kariyer odaklı değerlere bakmayı tercih ediyorlar. Bu gibi temel bilgilerin farkında olunduğunda, Bay Doğru’nun ‘olmazsa olmaz’ özelliklerini öncelik sırasına göre belirlemek daha kolay olacaktır.

 

Aradığınızı bulmanız mümkün, sadece uzun dönem sonuçları ile uzlaşmaya niyetli olmanız yeterli.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  05 Aralık 2015 Cumartesi 16:09

  had yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön