Sevgilinin ailesiyle tanışmak

Büyük gün geldi çattı; sevgilinizin ailesiyle tanışacaksınız. Peki, göz hapsinde olacağınız bu günde nelere dikkat etmelisiniz?

Sevgilinin ailesiyle tanışmadan önce...

Kıyafet seçimi:

Kayınvalide için ilk saniyelerde puan verme yetkisi başlar. Bu yüzden tanışmanın ilk dakikaları sizi fiziksel özellikleriniz ile yargılayacağı için kıyafet seçimine çok dikkat etmeniz gerekir. Temiz ve vücut yapınıza uygun kıyafetler seçmeye özen gösterin.En önemlisi de buluşma yeri ve zamanına uygun olmasına dikkat edin. Bir balıkçıya gidiyorsanız düğüne gidiyormuş gibi görünmenin anlamı yok. Sevgilinizden gideceğiniz yer ve ortam hakkında bilgi alın ve kıyafet konusunda önerilerini dinleyin. Eve gidiyorsanız eliniz boş gitmemeye özen gösterin.

 

Aile hakkında bilgiler:

 Aileyle başbaşa kaldığınız anlarda bir sohbet açabilmek için onların hayatları ve ilgi alanları hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Zaman zaman sevgilinizin bahsettiklerinden aklınızda kalanlar yeterli olmayabilir. Bu sebepten öncesinde bilgilerinizi tazelemenizde fayda var.


Sorulara hazırlık:

Elbette  sizi tanımak isteyecekler ve sorular sorarak sizi tanımaya çalışacaklar. Söz konusu sevgilinizin ailesi olduğunda bu sorular biraz daha ciddiyet kazanabilir. Gelecek hakkındaki düşüncelerinizi merak edip kariyer ve iş ile ilgili planlarınızı sorgulayabilirler. Böyle kişisel sorular karşısında heyecanlanıp bocalamamak için önceden hazırlığınızı yapıp cevaplarınızı hazırlayın. Çok kişisel sorulara daha genel, kibar cevaplar ile karşılık verebilirsiniz. Politika ve din gibi konularda ise politik olabilirsiniz.


Hediye seçimi:

 Ufak bir hediye, gerilimi azaltıp iyi bir başlangıç yapmanıza yardımcı olabilir. Ancak, hediyenizin abartıdan uzak ve uygun olmasına özen gösterin, fazla pahalı bir hediye seçmeyin. Ayrıca, sevgilinizin annesi şeker hastası ise diyabetik olmayan çikolata yanlış bir seçim olur. Bu gibi ayrıntıları kaçırmamak için sevgilinizden yardım alın.


Görgü kuralları (Adab-ı muaşeret):

 Doğal davranmanızı önermek ile beraber görgü kurallarına da dikkat etmenizi hatırlatmak isteriz. Gerektiğinde “lütfen”,  “ teşekkür ederim”,  “ zahmet oldu” gibi ifadeleri kullanın, sofra kurallarına dikkat edin ve duruşunuzu kontrol edin. Kambur oturmayın, kendinize güveninizi gösterin. Sofranın diğer ucundan bir şey almak istiyorsanız uzanmak yerine rica edin. Gerekiyorsa yardım edin. Örneğin, sofranın kaldırılmasına yardım edebilirsiniz.


Dil ve tavırlar:

 Kibar olun ve asla argo kullanmayın. Kendinizi olmadığınız biri gibi göstermeye çalışmayın. Kendinizden emin olun ama kendinize  güveniniz abartı olursa sizi kibirli gösterebilir. Sevgilinizin aile üyelerine ufak ve yerinde iltifatlar yapabilirsiniz. Örneğin, yapılan yemekler ya da dışarıda bir mekandaysanız mekan seçimi konusunda birkaç güzel söz söyleyebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  21 Ağustos 2015 Cuma 17:12

  bilmiyorduk teşekkür ederiz

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön