Mastürbasyon ile ilgili merak edilen her şey

Hemen herkes yapar ama hiç kimse onun hakkında konuşmaz... Mastürbasyon hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Mastürbasyon ile ilgili merak edilen her şey

Mastürbasyon nedir?

Kişinin kendi kendini cinsel olarak tatmin etmesine mastürbasyon denir. Birçok insan çok küçük yaşlarda cinsel organlara dokunmanın keyif verdiğini keşfeder ve özellikle ergenlikle birlikte artan cinsel merakı mastürbasyon yolu ile gidermek tamamen doğal ve sağlıklı bir durumdur. Rahatlamak için, cinsel arzuları yatıştırmak için, bedenin ihtiyaçlarını ve orgazm olmayı keşfetmek için veya sadece eğlenmek için; çeşitli sebeplerle mastürbasyon yapılabilir.

 

Herkes mastürbasyon yapar mı?

Daha çocukken kendi kendimizi cinsel olarak uyarabildiğimizi keşfederiz. Bunun sonucunda birçok insan, mastürbasyonu rahatlıkla cinsel yaşamlarının bir parçası haline getirebilir. Ancak kültürel ve dini gerekçelerle mastürbasyonun ayıp veya günah olduğu düşünülebilir, dolayısıyla cinsel yaşamlarımızla ilgili çok az konuşuruz; mastürbasyon hakkında ise neredeyse hiç konuşulmaz. Son yıllarda yapılan araştırmalarla elde edilen istatistiklere göre erkeklerin %95’i, kadınların ise %90’ı mastürbasyon yapıyor.

 

Mastürbasyon nasıl yapılır?

Kadınlar ve erkekler için mastürbasyon yapmanın çeşitli yolları vardır. En sağlıklısı kişinin cinsel organını uyarmayı öğrenmesidir. Elle, vibratörle ya da mastürbasyona yardımcı bazı seks oyuncakları ile cinsel organdaki ve vücuttaki erojen bölgeler keşfedildikten sonra düzenli olarak uyarılarak kendi kendine orgazma ulaşmak mümkün olabilir.

 

 

Erkekler nasıl mastürbasyon yapar?

Erkekler tek eliyle penislerini kavrayarak ve yukarı-aşağı hareketlerle okşayarak mastürbasyon yaparlar. Bir süre sonra boşalma gerçekleşir. Erkeklerin mastürbasyon esnasında kullanabilecekleri çeşitli seks oyuncakları ve kayganlaştırıcılar da mevcuttur. Cinsel uyarılmayı sağlamak için erotik filmler ya da dergiler kullanılabilir ya da sadece hayal gücü ile uyarılma sağlanabilir. Bir erkeğin mastürbasyonu ortalama 1-5 dakika kadar sürer.

 

Kadınlar nasıl mastürbasyon yapar?

Erkeklere oranla kadınlar için daha fazla mastürbasyon seçeneği vardır. En temelde kadınlar, klitorisi elle uyararak mastürbasyon yaparlar. Ancak vibratörler ve çeşitli seks oyuncakları ile vajinal olarak uyarılarak da mastürbasyon yapabilirler. Cinsel olarak uyarılmak için kadınlar da erotik içerikli yayınlardan faydalanabilirler. Ancak yapılan araştırmalardaki ilginç sonuçlardan biri, kadınların büyük çoğunluğunun yalnızca hayal kurarak mastürbasyon yaptığını ortaya çıkardı.

 

CİNSEL TATMİN YÖNTEMLERİ Cinsellik konusu her kişide fark... MASTÜRBASYON TARZINIZ HAKKINIZDA NELER SÖYLER? Gençlere yönelik dergilerdeki te...

 

Mastürbasyon zararlı mıdır?

Bazı insanlar her gün, bazıları haftada bir, bazıları daha seyrek mastürbasyon yapar. Bazıları ise hiç yapmaz. Mastürbasyonun ne sıklıkla yapılması gerektiğine dair bir standart yoktur. Ancak günlük hayatınızı, sorumluluklarınızı veya ilişkinizi etkileyecek bir alışkanlık haline geldiğinde mastürbasyon sizin için zararlı olabilir. Böyle bir durumda bir terapiste danışmak en doğrusudur. Aynı zamanda cinselliğinizi keşfederken cinsel organlarınıza zarar vermemeye de özen göstermelisiniz. Elinizle ya da bir seks oyuncağı ile mastürbasyon yaparken hassas bölgelerin tahriş olmaması için kayganlaştırıcı kremler veya yağlar kullanabilirsiniz. Bunların dışında mastürbasyonun herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

  

Mastürbasyonun faydaları nelerdir?

Pek çok açıdan mastürbasyon faydalı olabilir;

 

 • Cinsel olarak doyurucudur.
 • Rahatlamak, gevşemek için iyi bir yöntemdir.
 • Cinsel hayatı renklendirir. Kişiler mastürbasyon sayesinde nasıl daha iyi uyarıldıklarını ve daha yoğun orgazmlar yaşadıklarını keşfedebilir ve bu sayede partnerleriyle daha doyurucu bir seks hayatı yaşayabilirler.

 

HAMİLELİK VE MASTÜRBASYON HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ Değişen hormonların etkisiyle ha... ÇOCUKLUK ÇAĞI MASTÜRBASYONU Cinsel organı ile oynayan çocukl...

 

Seks bağımlısı mısınız? Bu 10 soru seks bağımlısı olup olmadığınızı anlamanızı sağlayacak.
1. Tehlikeli sonuçlar doğuracağını bilseniz de seks alışkanlıklarınızdan vazgeçmezsiniz?
2. Bazen cinsel dürtülerinizi kontrol altına almaya çalıştığınız oluyor mu?
3. Sevişirken görevinizi yerine getirdiğinizi mi düşünüyorsunuz yoksa sadece zevk almak için mi sevişiyorsunuz?
4. Vazgeçmek istemediğiniz cinsel aktiviteler, aile veya iş yaşamınızı olumsuz etkiliyor mu?
5. Partneriniz cinsel alışkanlıklarınızdan duyduğu rahatsızlığı dile getiriyor mu?
6. Gün içinde sık sık seviştiğinizi hayal ediyor musunuz?
7. Bugüne kadar cinsel içerikli davranışlarınız sebebiyle sevgilinizle, eşinizle tartıştınız mı?
8. Zamanınızın çoğunu ne kadar seksi olduğunuzu düşünerek mi geçiriyorsunuz?
9. Bugün sevdiğiniz cinsel pozisyonu eşiniz kabul etmedi. Tepkiniz hangisi olur?
10. Sevişirken görevinizi yerine getirdiğinizi mi düşünüyorsunuz yoksa sadece zevk almak için mi sevişiyorsunuz?

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön