21 günde daha iyi bir seks hayatı

Belki o bilgisayar oyunu oynuyor, siz de Facebook’ta takılıyorsunuz. Ancak seksi ‘iyi’ bir alışkanlık haline getirmek istiyorsanız, doğal bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor. İşte bir kaç fikir...

Keyifli bir alışkanlık: Seks

Çocuklar, mutfağa gelip de bir şey istemeye kalktıklarında, “Hayır” demeye programlanmış durumdayız. Cümlenin ‘dondurma’, ‘çikolata’ ya da ‘cips’ kelimeleri ile biteceğini farz ettiğimizden, çocuk daha cümlesini bitirmeden hayır çıkıveriyor ağzımızda. Alışkanlık olmuş artık.

 

Aynı şey sekste de söz konusu olabilir.

 

Çocuklarınıza cips vermeyi reddetmek iyi; ama seks yapmayı reddetmek, evliliğe zarar verir. Araya mesafe sokar. Can sıkmaya başlar.

 

Neden “Evet” deme alışkanlığı kazanmaya çalışmayasınız ki? Seks yalnızca partneriniz için değil kendiniz için güzel bir şey ve sayısız faydası var! İnanılmaz hissettirir. Uyumanıza yardımcı olur. Ve aranızdaki bağı güçlendirir.

 

Araştırmacılar, yeni bir alışkanlık edinmenin 21 gün sürdüğünü belirtiyorlar. Programınıza doğal bir biçimde yerleşmesi gerekiyor. Ve çoğumuzun seksin doğal olarak yer bulamadığı akşam programları oluyor.

 

Akşam yemeğinden sonra farklı bilgisayarların başına oturuyor ve sonra da farklı saatlerde yatağa giriyorsunuz belki de. Belki o bir bilgisayar oyunu oynuyor, sizse Facebook’ta takılıyorsunuz. Ancak seksi ‘iyi’ bir alışkanlık haline getirmek istiyorsanız, doğal bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor.

 

İşte size bunu gerçekliğe dönüştürebilmeniz için birkaç fikir,

 

Akşam erken saatlerde iletişime geçin
Bazen, akşam yemeğinden sonra, kalbinizdekileri ve endişelerinizi paylaşarak iletişim kurun. Bir yürüyüşe çıkın. Beraber bulaşıkları yıkayın. Günün yükünü omuzlarınızdan indirmek için birlikte faaliyetler yapın ki sonrasında seksten keyif alabilecek durumda olun.


Gün içerisinde kendinize zaman ayırın
Hepimiz gün içerisinde yalnızca kendimize ayırabileceğimiz vaktimiz olsun isteriz – çalışmadığımız, çocuklar olmaksızın dinlenebildiğimiz ya da hobilerimizle uğraştığımız vakitler. Kendiniz için böyle anlar yaratmaya çalışın; işte öğle yemeği saatinde ya da çocuklar öğle uykusundayken mesela. Ya da çocuklarınıza, saat 4-5 arası herkesin tek başına vakit geçireceğini söyleyin. Çocuklar odalarında oynarlarken, siz de dinlenebilirsiniz. Bu şekilde, geceleri, kendinize vakit ayırmanıza gerek kalmaz.


Saat kaç civarında teknolojiden uzak duracağınızı belirleyin
Tüm geceyi ekranların önünde geçirmektense, birlikte, mesela saat 9:30 ya da 10:00’da telefonları ve bilgisayarları kapama kararı alın. Bu ‘kapatma’ kuralını benimsemek, ne olursa olsun, aranızda sohbet başlamasını sağlayacaktır. Ve sonrası malum tabi ki…


Yatağa birlikte girin
Yatağa birlikte girin – ertesi gün, uyanma saatinizden en az 8 saat önce. Böylelikle sokulmaya, yatakta konuşmaya ve sekse vakit kalır. Kendinize sürekli “Bu akşam istiyor muyum?” diye sormaktansa – yanıt muhtemelen hayır olacaktır – kendinize şu soruyu sorun: “Hayır demek için gerçekten iyi bir sebebim var mı?” beklentilerinizi, hayır değil, evete göre oluşturun. Ve programınızı ayarlayın ki gece birlikte olabilesiniz.


Haydi, hemen başlayın! Daha İyi Bir Seks Hayatı İçin 21 Gün, kurallara uymakla ilgili değildir, yeni bir alışkanlık edinmekle ilgilidir! Oldukça keyifli bir alışkanlık hem de! 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön