Eee, yok mu çocuk falan?

Eee, yok mu çocuk falan?

Serhat’la henüz yeni tanışmışken onu uyarıyorum: Ben çocuk istemiyorum.

 

Hayır, haberi olsun. Kimse benden istemediğim şeyler beklemesin. Yıllar sonra karşıma “Ilgıncığım biz de bebelere karışmasak mı?” diye gelip benim asabımı bozmasın istiyorum. Nasıl bir kibirse –maşallah- yıllar sonra da aynı şeyi düşüneceğimden falan çok eminim. Yeni olasılıklar mümkün değil. Taktik maktik yok: bam bam bam.

 

Yıllar geçiyor ve nasıl oluyorsa eşe dosta, mahalleliye, anaya danaya bir haller oluyor. Kimi görsek “Eeee, yok mu bi’ şey?” diye soruveriyorlar. Tövbe tövbe diyorum arkalarından, hemen gıybete düşüyoruz Serhatımla. Sorulur mu ayol öyle şey, düpedüz edepsizlik, ya olmuyorsa? Ayıp değil mi bize? Hem bu insanlar ne hakla böyle özel bir şeyi ulu orta, destursuz sorabiliyorlar? 

 

Evliliğimizin beşinci yılına yaklaşırken, İstanbul’dan da azad olmuş olmanın gevrekliğiyle çocuklu espiriler yapmaya başlıyoruz birbirimize. “Sana çekmesin”ler, “Ay gözleri seninkilere benzesin”ler havada uçuşuyor. Biz de şaşırıyoruz ama yine de aşırı niyetli görünmemek için özel bir çaba sarf ediyoruz. Çocuk soranlara “Bakalım” minvalinde ve “Sana ne?” imasının hiç bulunmadığı cevaplar veriyoruz. Bir yandan da korunmaya devam ediyoruz, bu galiba çocuk meselesiyle flört etme sürecimizin temsili.

 

Bir karar versek, pat diye olacak o sebeple korunmayı bırakamıyoruz. Üstelik her şeyden önemlisi benim tüm ayrıntıları düşünüp plan yapmam gerek!

 

Aşırı zeki olduğum için hemen plan yapıyorum: Sonbahardayız, şimdi korunmayı bırakalım da bebemiz yaz bebesi olsun. Ama haziranda doğup ikizler olmasın, dur bir onbeş gün daha bekleyelim de öyle korunmayız. Çünkü çocuk dediğin korunmayı bıraktığın gün rahme düşüyor ve standart olarak dokuz ay on gün sonra kucağa veriliyor.

 

Neredeyse müstakbel embriyomuzla sözleşme imzalayacağım. Rahme düşüşü, rahimde geçireceği zaman dilimi, geliş şekli, burcu, yükseleni, kuzey düğümü falan her şey yerli yerinde olsun istiyorum. O esnada kontrol manyağı anne adaylarının bir takım sınamalardan geçtiğini ve annelik fikri zihne düşer düşmez anne olmazdan evvel alınması gereken bir takım dersler, yenilmesi gereken bir takım tokatlar olduğunu bilmiyorum.

 

Henüz beş yüz tane hamilelik testi yapmamışım, ovülasyon testlerinden haberim yok ve regl oldum diye ağlamanın ne demek olduğunu hiç bilmiyorum. Aşırı havalıyım ve havamın söndürülmesine çok kısa bir süre var.

 

Yazının ikinci bölümü 7 Ekim Pazartesi hthayat.haberturk.com’da!

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön