Hayatın içinden - 35

Hayatın içinden - 35

Küçük bir kız çocuğu gibisin! Bütün söylediklerim bir kulağından giriyor, hiç oyalanmadan diğerinden çıkıyor. Benim sözlerimi, okulda öğretmeni ders anlatırken defterine şekiller çizen, silgisinden küçük parçalar koparıp arkadaşlarına atan, boş, donuk bakışlı, ilgisiz, aklı beş arşın havada, haylaz öğrenciler gibi umursamaz tavırla dinler gibi gözüküp dinlemiyorsun.


Adam(?) eşiyle, çocuğuyla gelmiş, senin araban ile gezmeye eğlenmeye maaile gidiyorsunuz. Arabayı madem ona kullandırıyorsun, niye yanına sen oturuyorsun? Eşi arka koltukta iken senin ön koltukta oturman neden? Bi de üzerine bu durumu resimleyip medyada paylaşıyorsun ki herkes görsün. “El alem ne der”i en çok da ben umursamam, fakat ben bu durumu nasıl karşılarım, bunu hiç mi düşünmezsin? Küs olmamız seni kıskanmamı engeller diye düşündüysen, beni tanımamışsın henüz demektir. Bedenim toprağa karışmadığı sürece bu durum değişmez.


Aynı kişinin çocuğunun sünnet düğününde resim çektirirken, onunla eşi arasına girip poz vermeni de unutmadım.


“Giydiklerine dikkat et. Özellikle göğüs dekolteli giyme, evden çıkmadan aynada benim gözümden kendine bir bak, öyle çık” diye defalarca söylediğim halde yine bildiğini yaptın, yapıyorsun. Beni içine ittiğin durumu umursamıyorsun. Hatta bundan hoşlanıyorsun gibi. Makyajını sade yap, her zamanki gibi. Abartılı makyaj kötü duruyor sende. Bana kalsa hiç yapma. Hoşlanmıyorum boya badanadan. Açık renk tayt giyme. Aslında hiç giyme. Pantolon giy. Kumaş, jean hepsi olur. Dar gelen gömlekleri giyme, iki düğme arası tenin gözüküyor. Bütün bunları defalarca söylesem de sen hep bildiği yaptın. 


Birçok tanıdığını, müşterilerini, karşılaştığında sarılıp öpüyorsun. Bir-iki kez karşılaştığın adamlara neden sarılıp öpüyorsun? Tokalaşman yeterli. Elini sıkıp gülümsemen, hal hatır sorman yeter de artar. Ağır ol biraz artık. Offf... Ömrümü törpüledin. 


“Nereden sevdim o zalim kadını?” sadece bir şarkı adı değilmiş.

 

19.01.2019

 

meserifi

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Şubat 2019 Çarşamba 19:58

  Derya Hanım ilgiyle okudum yazınızı. Geleneksel ebeveynlik modelinden , modern ebeveynlige geçiş döneminde yaşanan sıkıntı ve sonucları güzel irdelemissiniz.Yazilarinizin devamını bekliyor olacağız. Başarılar dilerim ..

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön