Yalnızlık da bir ihtiyaçtır

Yalnızlık da bir ihtiyaçtır

Hepsiyle karşılıklı bakışıyoruz. Her gün rutinim onlar benim. En keyif aldığım. Şimdi masamdalar... Koltuğumda yayılmışım; mis gibi bol köpüklü kahvem, kitabım ve kulaklıklarım da yanında.

 

Keyif aldığım insanlarla iki lafın belini bükerken o kahvenin tadına doyamam. Fakat yanımda kimse olmasa da günlük kahve keyfim vazgeçilmezimdir benim. İlla birini beklemem, birine ihtiyaç duymam keyif kahvemi, keyif çayımı içmek için...

 

Kitabımın sayfalarında o dünyaya dalıp akıp gitmek ya da kulağımda sevdiğim müziğin ritmiyle bazen geçmişe gitmek, bazen de hayallerime uçmak ne büyük hazdır benim için. İşte tüm yazım böyle geçti diyebilirim. Ben ve hobilerim.

 

Kalabalıklar arasında olmayı çok seven ben böyle bazen de kendimle oyalanmaya bayılırım.

 

Siz de kendinizi geri çekmek istemez misiniz, bazen soyutlanmak? Bunun herhangi birilerine kırgın, kızgın veya küskün olmakla bir ilgisi yok. Birilerini sevmemekle hele hiç ilgisi yok. Ama bazen geri çekilmek istiyorum. Özlemek, belki özlenmek de istiyorum.

 

Zaman zaman sohbetlere ara vermek istiyorum daha büyük bir enerjiyle geri dönebilmek için ortamlara! Zaman zaman kendime bakmak istiyorum hatalarımı veya hoşlandıklarımı görmek adına.

 

Zaman zaman çevremdekileri de belki gözlemlemek istiyorum yokluğumda ne yapacaklar diye.

 

Bazen her şeye bir mola vermek istiyorum. Başlama düdüğü öttüğünde yenilenmiş olabilmek için. Ve yine belli aralıklarla kendime daha çok vakit ayırmak istiyorum. Yalnızlık hakkımı kullanmak istiyorum ki her insanın buna ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. Yorulmuyor musunuz siz de ara ara?

 

Anne, baba, kardeş, akraba, eş, dost... Kişisel değil kimseyle derdim. Zaten çevremde tuttuğum insanlar benim çookkk sevdiklerim. Yineliyorum, insanlarla ilgisi yok. Ancak çoğu zaman cümle kurmak istemiyorum, beynimi boşaltmak istiyorum yeniden tazelenebilmek için. Hayatın tüm sevdiklerimle güzel olduğunu biliyorum. Ama bazen bu güzellikleri tüketmemek, hatta daha daha perçinlemek adına kendime ihtiyacım var. Sevdiklerimin kapısını daha güzel çalabilmek, yeni cümleler kurabilmek, daha keyifli kahkahalar atabilmek, hem bıkmamak, hem bıktırmamak için; daha iyi dost, daha iyi arkadaş, daha iyi eş olabilmek adına küçük aralar istiyorum hayatımda.

 

Yalnızlık da bir ihtiyaçtır, bunu unutmayalım. Mutlu da olsak yalnız kalmak isteyebiliriz. Yenilenmektir bazen yalnızlık.

 

Bir süre yalnız yürüyüşler yapmak, yalnız kahveler içmek, yalnız alışverişler yapmaktadır sihir belki, ne dersiniz? Kısa bir süreliğine denemeye değmez mi?

 

Ferah Uzundurukan

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön