Hayatın içinden - 18

Hayatın içinden - 18

Günaydın Sezen. Günaydın dostlar. Güne güneşle birlikte başlamak, mutlu olmak adına yapılacakların başında geliyor bence. Biraz geç fark ettim fakat buna da şükür. Mutlu bir yaşam için başka neler yapılabilir, nelere sahip olmak gerekir bir düşünelim hep birlikte. Bana katılır mısınız?

 

 

Çoğunuzla aynı fikirdeyim, sağlık her şeyden önce geliyor. Sağlık problemleri insanı mutlu olmaktan uzaklaştıran en büyük etken. Hasta olup -belirli bir zaman- çok mutlu olan -görünen- insanlar da tanıdım. Bunlardan birini, yakın arkadaşımı, geçen yıl, genç yaşta kaybettik. Işıklar içindesindir inşallah kardeşim. Seni hiç unutmayacağım. Azmine hayran bıraktın giderken bizi.

 

Bir ailesi olmak. Tamam, bir çoğunuz mutluluk kaynağı olarak görüyorsunuz fakat ben katılmıyorum. En azından benim için geçerli değil. Mutluluğa 1-0 yenik başlayanlardanım. Bana bu kurum mutluluk verecek yerde, mutluluğuma en büyük engel olmaya devam ediyor ne yazık ki. Onlar için ben -birinin tespiti gibi- limiti sınırsız ATM’den başka bir şey değilim. Hiç göz rengime bakmadılar. Hep elim dolu mu, ona baktılar.

 

Yeteri kadar -gerçekte sınırsız- ekonomik olanak. Ben buna da katılmayacağım. Bu bağlamda iyi günlerim de oldu, kötü günlerim de. Fakat artmadığı sürece yetmedi bir türlü. Üç beş fazlasını getirsem, sekiz on fazlası arandı, soruldu. Talep kuyusunun dibi hiç görülmedi. Olanak arttıkça ihtiyaç yelpazesi genişledi. Sonu gelmedi hala. Şükür edilmedi olana.

 

Gençlik-güzellik diyen dostlarımı duydum. Normal yaşam süren herkes bir zaman genç olmuştur. Yukarıdaki saydıklarımıza genç iken sahip olanlar çok mutlu olmuşlardır zaten. Güzellik deyince orada durun hele. Kime göre güzel? Neyi güzel? O kadar görecelidir ki bu özellik; Leyla’nın resmini görseniz Mecnun’un yüzüne tükürürsünüz. Fakat adama sorsanız, dünyada eşi benzeri bulunmaz güzelliktedir. Atalarımız bu yüzden “gönül bu, ota da konar b...a da konar” demişler. Ben de Mecnun gibi düşünüyorum. Benim sevdiğim kadının dünyaya gelmiş geçmiş en güzel kadın olduğuna eminim -hele bir kırmızılı resmi var ki ilaç niyetine yazılır reçeteye. Benim gözüm, gönlüm öyle diyor.

 

 

Mutluluk için çok sebep aramayın bence. Sadece sağlığınız yerindeyse ve sevgiliniz varsa çok mutlu olabilirsiniz. Bunlar ve diğerleri için şükür etmeyi unutmayın.

 

08.08

 

Meserifi

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön