Hayatın içinden - 9

Meserifi

Hayatın içinden - 9

Bir aydır yaşantımda çok yoğun duygu girdaplarına şahit oldum. Neler oluyor bana? Biri, birşey, bir olay, yanlış kabloyu kesti o son saniyede. Bomba bu sefer patladı. İçimde, ruhumda, çok yüksek sesle patladığı halde kimse duymadı. Çünkü kimsenin umurunda değil senin içinde kopan fırtına. Herkes dışına -işine gelene- bakıyor. Biriyle konuşurken gözüne değil, kelimeler görünüyormuş gibi sanki, ağzına bakıyor. Konuştuklarımı izliyor, beğendiklerini seçip alıyor. O arada aklından bin bir düşünce geçiriyor. İçinden yorumluyor, ilaveler yapıyor, senin anlattıklarını alıp konuyu bambaşka diyarlara götürüyor.

 

Birini dinlerken gözlerine derin derin bakın. Gözlerinden ruhuna ulaşabilirsiniz. Orda bir yerlerde size yazılmış bir mesaj bulacaksınız. Ya bir yardım çığlığı ya sana çok ihtiyacım var notu, ya nefes alamıyorum, nefesim ol çağrısı. Belki bir sevinç narası, belki de ruhundan taşan bir mutluluğu paylaşma arzusu. Ya da bir veda mesajı da olabilir, aşk ilanı da olabilir. Pişmanlıklarını yazdığı bir not vardır belki, kırıldığını anlatan bir belge de olabilir. “Elini tutabilir miyim?” ya da “Sana sımsıkı sarılabilir miyim?” talebi de olabilir. Göz yaşını silmenizi de isteyebilir, yarasını şefkatle sarmanızı da. Dizlerinizde yatmak da isteyebilir, saçlarınızı koklamak da. Lütfen... Ruhunun her bir köşesine bakın ve o notu, notları bulun. Eylem yapıp yapmamak size kalmış. Fakat size yazılmış notları okuduğunuzu hissettirin ona. Bu ona iyi gelecektir. Onu dinlediğinizi, okuduğunuzu bilsin. Bu onu önemsediğinizi gösterir.

 

Dinlediğiniz insan; eşiniz, çocuğunuz, arkadaşınız, dostunuz, sevgiliniz, akrabanız, komşunuz olabilir. Ruhundan size ait notları toplayın ve gereğini yapın. Tabii ona saygı duyuyor olmalısınız bunu yapmak için. Birileri gibi dinlerken ağzına bakarsanız, sabah çorbasından gelen sarımsak kokusu nasibiniz olabilir. Karanfillerle de bastırılamamış olabilir.

 

28.07

 

Meserifi

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön