Hayatın içinden - 9

Meserifi

Hayatın içinden - 9

Bir aydır yaşantımda çok yoğun duygu girdaplarına şahit oldum. Neler oluyor bana? Biri, birşey, bir olay, yanlış kabloyu kesti o son saniyede. Bomba bu sefer patladı. İçimde, ruhumda, çok yüksek sesle patladığı halde kimse duymadı. Çünkü kimsenin umurunda değil senin içinde kopan fırtına. Herkes dışına -işine gelene- bakıyor. Biriyle konuşurken gözüne değil, kelimeler görünüyormuş gibi sanki, ağzına bakıyor. Konuştuklarımı izliyor, beğendiklerini seçip alıyor. O arada aklından bin bir düşünce geçiriyor. İçinden yorumluyor, ilaveler yapıyor, senin anlattıklarını alıp konuyu bambaşka diyarlara götürüyor.

 

Birini dinlerken gözlerine derin derin bakın. Gözlerinden ruhuna ulaşabilirsiniz. Orda bir yerlerde size yazılmış bir mesaj bulacaksınız. Ya bir yardım çığlığı ya sana çok ihtiyacım var notu, ya nefes alamıyorum, nefesim ol çağrısı. Belki bir sevinç narası, belki de ruhundan taşan bir mutluluğu paylaşma arzusu. Ya da bir veda mesajı da olabilir, aşk ilanı da olabilir. Pişmanlıklarını yazdığı bir not vardır belki, kırıldığını anlatan bir belge de olabilir. “Elini tutabilir miyim?” ya da “Sana sımsıkı sarılabilir miyim?” talebi de olabilir. Göz yaşını silmenizi de isteyebilir, yarasını şefkatle sarmanızı da. Dizlerinizde yatmak da isteyebilir, saçlarınızı koklamak da. Lütfen... Ruhunun her bir köşesine bakın ve o notu, notları bulun. Eylem yapıp yapmamak size kalmış. Fakat size yazılmış notları okuduğunuzu hissettirin ona. Bu ona iyi gelecektir. Onu dinlediğinizi, okuduğunuzu bilsin. Bu onu önemsediğinizi gösterir.

 

Dinlediğiniz insan; eşiniz, çocuğunuz, arkadaşınız, dostunuz, sevgiliniz, akrabanız, komşunuz olabilir. Ruhundan size ait notları toplayın ve gereğini yapın. Tabii ona saygı duyuyor olmalısınız bunu yapmak için. Birileri gibi dinlerken ağzına bakarsanız, sabah çorbasından gelen sarımsak kokusu nasibiniz olabilir. Karanfillerle de bastırılamamış olabilir.

 

28.07

 

Meserifi

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön