Sevgiliye not

Sevgiliye not

Geleceksen eğer geçmişini unut, yaşanılan ilişkilerini unut demiyorum. Hatırla ki hatalarını benimle yaşama diyorum. Gelirken kıskançlıkların tuz, biber gibi olsun kalplerimiz kazaya uğramadan güvenimiz de tam olsun istiyorum. Sana kusursuz olalım, kıskanılan çift biz olalım demiyorum. Sonra sana sarılmak için korku filmine gidelim demiyorum. Gel diyorum. Gel, en komedisine de gidelim, yüz şeklimizin ne hale geldiğine aldırış etmeden gülelim istiyorum. Geleceği hayal edelim demiyorum. Hedefe doğru yürüyelim, bir gün önümüze çukur açılırsa birbirimize köprü olalım istiyorum.

 

Kim daha önce yolun sonuna varacak diye iddiaya tutuşmak yerine, gel diyorum. Yol belli yormaya, yorulmaya ne gerek. Pahalı mekânlarda etkileyici olalım demiyorum. Gel, balon uçuralım. Büyük meyveler toplamak için küçük aptallıklar yapalım. Kendimizi kasmadan nerede mutlu olacağımızı görelim diyorum.

 

İkili delilik hallerimiz hep bu yalancı bahardan olsun. On dakikalık yaz yağmuru sayesinde duygusala bağlanmayalım. Sezen Aksu'ya gerek kalmasın bizim şarkımız olmasın. Gel, gökkuşağının başladığı yere koşalım.

 

Her gecenin bir aydınlığı var, her üzüntünün bir sevinci gibi. Her, yağmur sonrası bir güzelliği bakmayı, böyle görmeyi, böyle yorumlamayı  öğrenelim. Bana bir dua eden sen ol istiyorum ve bir de benim dua ettiğim...  Daha özel olmalı, daha içten yalvarış ve daha samimi bir dua. Yüzümüz güldüğün de nedenini düşünme sakin, nasıl olduğunu da.

 

Sadece başlangıca koş. Her şey düşündüğümüz gibi doğmalı içimize. Birbirimiz için vazgeçilmez olalım demiyorum. Sen günlerden salı zannederken ben cumaya uyanacak kadar hayatımız bizim ellerimizde şekillensin istiyorum. Şart, koşul, kural koymadan ve asla kol saatine bakmadan bekle beni diyorum. Dikene ve güle aynı anda gülümseyelim seninle. Sadece gel diyorum. Tam zamanında gel ki, vazgeçmek mümkün olmasın istiyorum...

 

Seda Uncu

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Mart 2018 Salı 14:50

  tebrik ederim harika..

  Cevapla
 •  
  12 Mart 2018 Pazartesi 22:57

  çok güzel ifade etmişsiniz, tebrikler...

  Cevapla
 •  
  12 Mart 2018 Pazartesi 10:44

  ????

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön