Makyajıyla uyuyan kadınlara dokunmayın!

Makyajıyla uyuyan kadınlara dokunmayın!

Herkes bilir ki gece uyumadan önce mutlaka makyaj temizlenmelidir. Lakin bir kadın rimelini silmeden, makyajını temizlemeden uykuya dalıyorsa anlayın ki çok yorgun ve mutsuz ki banyoya gidip onu temizlemeye mecali yok… Ben kendimden biliyorum bunu. En önem verdiğim şey makyaj temizlemeden yatmamakken, bazen öyle bir durumda oluyorum ki onu çıkarmaya gücüm olmuyor ve sabah kalktığımda rimellerim yastık kılıfıma kadar bulaşmış oluyor. Tam bir depresyon ve bunalım belirtisi. İyi bir anne, iş kadını, arkadaş, dişi bir kadın, iyi bir sevgili neden mutsuz olur? Genelde başkalarına öncelik verip onlar için yaşadıkları için, kendilerinden önce karşısındakini daha çok düşündüğü için…


Nedir bu mutsuz kadın harekeleri?


Makyajıyla uyuyakalmak, sürekli saçlarını değiştirmek hatta radikal bir kararla kestirmek, estetik derdine düşmek, sürekli bedeni ile uğraşmak, alışveriş ve kuaför çılgınlığı, beğenilme arzusu, egonun tavan yapması. Maddeler çok. Sebepler daha da çok.

 
Baş sebebi mutsuz evlilikler ve evdeki can sıkıcı durumlar. Kadın bunu ister istemez rutin hayatına da taşıyor özellikle iş yerine ve bu da aslında daha büyük sorunlara neden oluyor. Ego yüzünden geri dönülmez hatalar olabiliyor. Mutsuz evlilikteki en büyük sorunu maddi sorun sananlar yanılıyor aslında bu bir genelleme. Çoğu kadının mutsuzluğu maddi sorundan çok mutlu ve sağlıklı bir birliktelik ve anlaşılma duygusu. Ya da bazen gereksiz bir “daha mükemmelini nasıl yaşayabilirim ”sorunu.

 
Bununla baş edebilmek için şu bilinmelidir; mükemmel ilişki ya da mükemmel koca diye bir kavram yoktur. Tercihler vardır ve herkes aslında kendi tercihinin kurbanı oluyor. Bu nedenle her an mutlu edilmeyi beklemek yerine var olanla yetinmeyi bilmek gerekiyor. Evcilik oyunlarından çıkıp gerçeğe odaklanmak seçilen tercihe göre yaşamak gerekiyor. Sonuçta herkesin bir kapasitesi var ve biz tercihlerimizle seçimlerimizle hayata tutunuyoruz. Bu gene bizim elimizde olan bir durum. Tercihlerimizi değiştirmekte gene bizim elimizde. Çünkü mutluluk denilen şey satın alınabilecek ya da kuralı şartı olan bir şey değildir. Ancak kişisel özveri ve saygı ile beslenebilir. O zaman yastık kılıfına rimel bulaşacağına bazen de mutsuzluk kaynağını bulup, kangrenli yeri kesip atmak gerekiyor.

 


“Biz herkesin kaderini kendi çabasına bağlı kıldık” lafını unutmamak gerekip icraata geçmek gerekir bazen.

 

Zeynep Erkmen Açıkbaş

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön