Çığırtkanlığa son diyeti

Çığırtkanlığa son diyeti

Çocuklar...

Çok güzeller. İyi ki varlar. Bir gülüşleri dünyaya bedel. Bende 4 tane var onlardan. 4x dünya bedeli gülüşlere sahip çocuk, eşittir tüm güneş sistemine yetecek kadar sevgi.

 

Birçok neşeli ses var etrafımda. Ama bir yere kadar. Bir yerden sonra o neşeli sesler çığlıklara, ‘anneeeaaa’lara dönüşüyor. Sevgi pıtırcığımız ya, sabır çekmelere bırakıyor kendini. Biz evde eğitim yaptığımızdan dolayı da, 7\24 beraberiz biz.

 

Bazen o ya sabırlar çeke çeke tükeniyor ve çığırtkan kuşlara dönüyorum ben. Karga halt etmiş yanımda. Sanki başka bir boyuta geçmişim, etrafımda kimse yokmuş gibi. Ama büyük bir yanılgı içerisinde olduğumu görüyorum. Çünkü etrafımda dört küçük insan var. Yazıyla yazınca rakamı azmış gibi gözüküyor batmıyor gözüme. Ama rakamla yazınca bir silkeleniyorum. 4 tane küçük insan yetiştiriyorum ben.

 

Birden toparlanıyorum. Kendime geliyorum. Mutfağa gidip koca bir bardak su içiyorum. Ne halt ettiğimi düşünüyor, sonra da çocuklarımdan teker teker özür diliyorum. Yine rakamla yazayım. 4 çocuk olduğundan 15 dakikalık özür dileme merasimine dönüyor bu. Sonra yine dönüyoruz, oyunlarımıza kudurmacalarımıza.

 

E n’oldu o güneş sistemine yetecek sevgiye? Ben de sordum bugün o soruyu kendime. Cevabını hala düşünüyorum bu saate kadar.

 

Arada sınırları zorluyoruz. Her şeyin yorgunluğuma hop diye omzumda kambur oluşturmuşta haberim yokmuş.

 

Çocuklar orkide gibidir bence. Çok narinler. Çok çabuk kırılıveriyorlar. Çok çabuk unutuveriyorlar. Çok çabuk unutuyoruz bu özelliklerini onların. Sanki biz hiç çocuk olmamış gibi.

 

Bugünden itibaren 15 gün boyunca ‘çığırtkanlığa son’ diyeti yapacağım ben. Ne zamanki ya sabırlar çeke çeke bitecek, ayrı bir odaya gidip 5 dakika nefes falan alıp vereceğim. Ya da bir bardak çay koyacağım kendime. Sıcak sıcak içmeye çalışacağım.

 

Bir de bir düzen oturtacağım artık. Son 6 aydan beri düzensizlik deryasında boğuluyorum. Çok plan program sevmem ama şu aralar, planlara, düzene aşeriyorum. Yeşil erikten daha fazla ihtiyacım var plana. Durum o kadar vahim yani.

 

Diyeceğim o ki, kargalarla çığırtkanlık konusunda yarışmak yerine, derin nefesler alıp vererek ya da o anda sinirinizi yatıştıracak ne varsa onu yaparak yetiştirdiğimiz çocuklara bu konuda biraz daha dikkat edelim.

 

Var mısınız bu 15 günü beraber deneyimleyelim? ‘Çığırtkanlığa son’ diyeti ile...

 

Siz nasıl yöntemlerle kendinizi frenliyorsunuz?

 

 

 

Tuba David

Namıdiğer Kanguruanne

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  14 Nisan 2017 Cuma 16:43

  çocuk olduğunu sürekli içimden kendime tekrarlıyorum. çoğu zaman durum başarılı.

  Cevapla
 •  
  13 Nisan 2017 Perşembe 13:58

  antidepresan kullanıyorum..

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön