Bebek bezlerindeki + işareti ne anlama geliyor?

Seval M, bebek sahibi olan internet kullanıcılarından ve bizim bir okurumuz. Bu yazısında bizlere bebek bezleri hakkında yeni öğrendiği bir şeyi anlatıyor.

Bebek bezlerindeki + işareti ne anlama geliyor?

Kızımın bebekliği sürecinde oldukça uzun bir süre bebek bezi kullandık. 6. bedene kadar geçtik... Beden 6'ya geçtiğimizde ise “6+” kullandık. Tıpkı beden 5’ten sonra “5+” kullandığımız gibi...

 

Bu artı işaretinin daha "büyük" anlamına geldiğini sanıyordum. Ancak geçenlerde gözüme bebek bezlerindeki bu simge ile ilgili bir makale takıldı.

 

Makalede belirtilene göre bu “+” işareti sadece bezin daha emici olduğu anlamına geliyormuş, büyük olduğu anlamına değil. Yani geçiş bedeni değil, çok sıvı tüketen bebekler için daha uzun süreli koruma sağlaması içinmiş...

 

Beş yıl boyunca bu bebek bezlerini kullandım. Tam 5 yıl! Başlıkta belirttiğim gibi küçük bir sembolün bu anlama geldiğini bilmeyen ve boşa bir sürü para harcayan tek kişi ben miyim gerçekten? 

 

Sonradan öğrendim ki markadan markaya da bu durum değişiklik gösterilebiliyormuş.

 

Tüm bu kafa karışıklığını gidermek için sosyal medya hesabından bizim kullandığımız bebek bezi firmasına bu “+” işaretinin tam olarak ne anlama geldiğini sordum.

 

Firmanın iletişim müdürü S.Ö: “Bizim + beden işaretimiz, bezin genişlik olarak az oranda büyük olduğunu söyler ama işaretin asıl amacı standart bedenlerden daha fazla sıvı akışını muhafaza edebildiğini sembolize etmektir. Artı işareti aslında bezin iç yapısında daha fazla emici materyal olduğunu belirtir ki bu durum çok sıvı tüketen bebekler için kullanışlıdır. Boyut olarak çok az bir fark vardır. Buradaki asıl amaç kuru tutmayı garantilemektir. Altı kuru bir bebek, mutlu bir bebek anlamına gelir, ne de olsa!”

 

Böylece artık bunun ne anlama geldiğini biliyoruz, umarım siz de öğrenmişsinizdir. Daha önce bunu bilmeyen bir anne olarak sizin de bilmediğinizi varsayıyorum. Yoksa benden başka herkes biliyor muydu?

 

 

 

Seval M. 

 

 

 

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Kasım 2016 Pazar 14:10

  6+ bez kullandik demissiniz ama 6+bez yoktur??? Sadece 4+ ve 5+vardir, onlar da 4 ve 5ten bir tık büyüktür.

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön